Uz som pisal ze som este stale v bikovani "panic" a tento moj problem to potvrdzuje.
Spozoroval som vcera pri uphille ze zaberam len lavou nohou / je silnejsia - roky sa z nej odrazam pri basketbale/ a pravou sa flakam :roll:
Potom ju mam presilenu a nerobi to dobrotu.
Borci , ti co bikuju viac ako pol roka /ja/ slapete oboma nohami rovnako intenzivne , alebo je to normalne - bezne mat jednu nohu silnejsiu ?
22.04.2008 - 09:30:55
00
podla mna je normalne ze mas jednu nohu silnejsiu ... skus si to porovnat aj z rukamy u mna to je napr. lava ruka pri nohach som to az tak nesledoval ono pri pedalovani je najdolezitejsie mat spravne tempo ....
22.04.2008 - 09:32:49
00
tiez som mal kedysi lavu nohu silnejsiu ale jedneho dna som si natrhol vaz v kolene a asi mesiac som sa musel spoliehat len na pravu nohu ktora mi viac zosilnela, od tej doby je to uz priblizne rovnake 8)
22.04.2008 - 09:36:36
00
alebo je to normalne - bezne mat jednu nohu silnejsiu ?

Volá sa to "čokonoha" :lol: A je to normálne.

Ale snaž sa šlapať pekne kruhovo oboma nohami 8)
22.04.2008 - 10:00:50
00
rozmyslam ze by sa to mozno dalo spravit castym slapanim na nejakom rotopede alebo na ziletke, proste kde sa mozes sustredit na rovnomerne slapanie
22.04.2008 - 10:25:17
00
no musis si taktiez davat pozor pri chodzi :!:
nakolko mas jednu nohu silnejsiu, raznost kroku je o nieco intenzivnejsia ako pri nohe druhej, cize krok sa o nejaku tu desatinku natiahne a... uz je tu problem :cry:
cisto teoreticky:
predstav si neprdstavitelne velky priestor a ty sa potrebujes dostat z bodu A do bodu B. No ty so svojou nohou proste nemas sancu :!: kedze sa ti bude jeden krok vzdy o nieco natahovat, vychylis sa z povodnej osy, pri kazdom kroku o minimalne percento (ale predsa) a tym zacnes tvorit pomyselny (obrovskeho rozmeru :lol: ) kruh a dostanes sa o5 na miesto k bodu A.
odskusane - preverene!!! :lol:
22.04.2008 - 10:54:30
00
Bilec ja nemam jednu nohu dlouhou :lol:
Mam ju silnejsiu v praxi to je tak ze lavou dupnem - pravou len tak pretocim kluku aby som mohol zase lavou dupnut.
Skusim sa pri hore kopci koncetratovat na rovnomerne kruznicove slapanie.
22.04.2008 - 11:04:33
00
Bilec ja nemam jednu nohu dlouhou :lol:
Mam ju silnejsiu v praxi to je tak ze lavou dupnem - pravou len tak pretocim kluku aby som mohol zase lavou dupnut.
Skusim sa pri hore kopci koncetratovat na rovnomerne kruznicove slapanie.


...cisto teoreticky a mozno.... o nicom :wink: viem :oops:
tak skus a daj vediet, co to spravilo 8)
22.04.2008 - 11:07:07
00
jj sústrediť sa na šlapanie do kruhu,najrozumnejšie čo môžeš urobiť :wink:
22.04.2008 - 18:53:49
00
slapete oboma nohami rovnako intenzivne , alebo je to normalne - bezne mat jednu nohu silnejsiu ?

Tak nad týmto som v skutku nikdy nerozmýšľal :?:
To,že mám jednu ruku silnejšiu je logické,ale nohy by mali byť rovnako vyvynuté... :roll: .Možno pravá môže byť o niečo viac používaná /fotbal/,ale pri bikovaní to hádam nemá vplyv :?:
01.05.2008 - 08:20:19
00
jj je to dane geneticky ... vyvoj ludskeho plodu hned po oplodneni nieje symetricky, od zaciatku sa vyvija jedna strana tela odlisne /skor ako druha/, zalezi potom uz len na tom, ze ake su tie odchylky velke / aj z toho potom pramenia rozne choroby pohyboveho aparatu /...
01.05.2008 - 11:44:11
00
ja som na tom podobne, lavu nohu mam odrazovu (tiez basket), je o dost silnejsia, ale myslim, ze na bike sa to prejavuje tak 55:45 v prospech lavej, mozno 60:40...
kedysi davno som tento rozdiel citil vyraznejsie, ale odkedy som zacal v zime jazdievat na rotopede a od tohto roku, som zimu jazdil na ziletke, tak citim dost vyraznu napravu...a to sa do kruhu ucim slapat uz peknych par rokov... 8)
pokial jazdis len na bajku, tak si skus kruhove slapanie vo vyjazdoch, ktore dobre poznas a nemusis sa tak moc sustredit na teren, pokial by si mal stale pocit, ze zabudas slapat do kruhu, tak si to napis na papier a nalep na predstvec a kukaj na to furt :D
pokial by si chcel niekto skusit, ze ktora noha je dominantna, tak par tipov:
1) ktoru nohu davate dopredu pri smykani sa na na lade?(dole kopcom)
2) test - uvolnene sa postav a popros nech ta niekoho nech ta necakane drgne pomerne silno zo zadu rukami do ramien - reflexivne vykrocis silnejsou nohou vpred... 8)
01.05.2008 - 13:08:59
00
Junáčkovia, a keď si už budete myslieť, že pedálujete kruhovo, tak vyskúšajte toto:
Potrebujete kus rovnej cesty, môže byť aj mierne dohora. Okrem toho potrebujete SPD pedále, alebo aspoň klipsne (košíky) na pedáloch. Založte si ľahší prevod a pohodlne pedálujte, ak to viete, tak niečo pod optimálnou frekvenciou (cca 60-70 otáčok). Prestaňte pedálovať, vycvaknite si jednu nohu a podľa toho čo viete - prednožte, unožte alebo zanožte - len prosím nie do výpletu. A druhou nohou pedálujte rovnakou frekvenciou ako predtým, podľa možnosti rovnomerne, t. j. nemá byť rozdiel v rýchlosti kruhového pohybu nohy smerom dole a smerom hore. Ak to ide, tak po minúte-dvoch vymeňte nohy. Ak to opäť ide, tak viete pedálovať kruhovo.
Ak to nejde, tak máte metódu, ako sa naučiť pedálovať kruhovo. Tých metód je viac, ale táto je najdostupnejšia. Samozrejme, nestačí vyskúšať len raz, ale pri každom výjazde jazdiť takto niekoľko minút.
Pri prvej skúške doporučujem prilbu, ochranu lakťov a kolien, mäkký trávnik pri skúšobnej trase a žiadny obdivovatelia, najmä nie tí škodoradostní.
Upozorňujem, že najťažšie je prekonať hornú úvrať. Vtedy sa najčastejšie stane, že sa Vám stočia riadidlá a usteliete si alebo že voľnú nohu strčíte do výpletu.
01.05.2008 - 18:10:30
00
týmto trápim svoje okolie už dávno :lol:
01.05.2008 - 20:18:22
00
pokial by si chcel niekto skusit, ze ktora noha je dominantna, tak par tipov:
1) ktoru nohu davate dopredu pri smykani sa na na lade?(dole kopcom)
2) test - uvolnene sa postav a popros nech ta niekoho nech ta necakane drgne pomerne silno zo zadu rukami do ramien - reflexivne vykrocis silnejsou nohou vpred... 8)


u mňa je to rôzne - ak by som jazdil na SNB tak by som stál ľavou nohou vpredu - regular, ak by som sa mal šmýkať na ľade, tak to si nie som istý teraz (budem musieť počkať na mrazy), no a na biku pri zjazde vpredu len pravá noha, s ľavou vpredu by som padol v prvom menšom kopčeku a výskok cez obrubník by zadné koleso neprežilo 8)
01.05.2008 - 20:49:05
00
keyboard_arrow_up