pripadne niečo novšie galaxy A8/ moto g6/g6+
06.05.2018 - 22:51:36
00
A8 za mna nie. V duchu hesla "viac palcov, viac Adidas" muselo hardverove tlacidlo uvolnit miesto väcsiemu displeju az po okraj a presunulo sa na zadnu stranu. A samozrejme zmizli aj ostatne funkcne klavesy spod displeja a uz su len softverove.
06.05.2018 - 22:58:02
00
Pista mi Max 2 je už celkom slušná lopata. Za cca 300€ sa dá kúpiť aj xiaomi mi mix 2.

Jezus Samsung podľa mňa jedine sériu S alebo Note. Na tie nižšie by som sa ani nepozeral za tie peniaze dostaneš u inej značky omnoho viac.
06.05.2018 - 23:36:02
00
Nie vzdy plati, ze ak za rovnaku cenu dostanem viac palcov a Mpix a GHz a GB, tak to musi byt lepsie a funkcnejsie zariadenie...
06.05.2018 - 23:58:24
00
A5 nesklame ani neohuri. Za tu cenu uz radsej Mix
07.05.2018 - 00:34:05
00
blacksmith napísal:
Pista mi Max 2 je už celkom slušná lopata. Za cca 300€ sa dá kúpiť aj xiaomi mi mix 2.

Jezus Samsung podľa mňa jedine sériu S alebo Note. Na tie nižšie by som sa ani nepozeral za tie peniaze dostaneš u inej značky omnoho viac.
aby si nedopadol ako ja s NOTE, po 2 rokoch a 2 tyzdnoch KO ... :lol: potom som zobral A5ku a spokojnost=mobil za 180€ (bez DPH) no neber to ...
07.05.2018 - 13:03:32
00
Jezus: samozrejme keď vezmeš hoc aký telefón a bude mať mediatek tak to nebude dobré a môže mať V benchmarkoch aj 365 000bodov. keď zoberies niečo zo snapdragonom určite budeš s výkonom spokojný, a mpix je tiež téma sama o sebe.

Canopus a koľko ho máš? Ja by som si Samsung nekupil pretože nie som stotozneny s ich cenovou politikou a kvalitou ich produktov a to nehovorím O softvérovej podpore. Ale jediný ľudia ktorý sú zo samsungami spokojný ktorých poznám majú S prípade Note. Acko ti po roku a pol odíde.
07.05.2018 - 15:30:02
00
blacksmith napísal:
keď vezmeš hoc aký telefón a bude mať mediatek tak to nebude dobré a môže mať V benchmarkoch aj 365 000bodov. keď zoberies niečo zo snapdragonom určite budeš s výkonom spokojný

Prehnané zovšeobecňovanie, gramatika nič extra, toto nie je hodnotný príspevok :)

https://en.wikipedia.org/wiki/MediaTek#Smartphone_processors
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Qualcomm_Snapdragon_systems-on-chip

Máš desiatky rôznych procesorov od jednej i druhej značky v stovkách rôznych zariadení dostupných v súčasnosti. Nájdu sa mobily s MediaTek procesorom, ktoré uspokoja bežného používateľa a nebudú trpieť nedostatkom výkonu ani počas náročnejších úloh. Len ich bude pomenej z dôvodu, že MediaTek skutočne mieri skôr do low end sféry a to sa odráža aj na vnímaní tejto značky.
Veľkú výhodu má Qualcomm ak ide o grafickú časť čipu a modemy, najmä v prípade vyšších modelov. V prípade mobilov v cene 300 + € už ale MediaTek procesory ťažko nájsť ak mám správnu predstavu a teda tam to je už bez debaty, že sa volia iné možnosti.
07.05.2018 - 16:17:39
00
Ach jaj. Samozrejme že niekomu postačí tak ako inému postačí aj tlačítkovy telefón. Tak keby sa ťa niekto spýtal aký telefón si má vybrať ktorý by si mu odporučil? redmi note 4(mediatek heilo x20 V benchmarkoch cca 85 000) alebo redmi note 4 (snapdragon 625 V benchmarkoch cca 62 000). Sú to dva takmer rovnaké telefóny len S rozličnými procesormi.
07.05.2018 - 16:48:50
00
... benč , čo ?! ***** na dajake benče a kupujte ajfóny a vôbec vás nebudú dajaki draci trápiť :D
07.05.2018 - 17:24:25
00
blacksmith napísal:
Jezus: samozrejme keď vezmeš hoc aký telefón a bude mať mediatek tak to nebude dobré a môže mať V benchmarkoch aj 365 000bodov. keď zoberies niečo zo snapdragonom určite budeš s výkonom spokojný, a mpix je tiež téma sama o sebe.

Canopus a koľko ho máš? Ja by som si Samsung nekupil pretože nie som stotozneny s ich cenovou politikou a kvalitou ich produktov a to nehovorím O softvérovej podpore. Ale jediný ľudia ktorý sú zo samsungami spokojný ktorých poznám majú S prípade Note. Acko ti po roku a pol odíde.
kam mi odide? dalsi mobilos,ked tento zakape bude 1+6
07.05.2018 - 18:36:03
01
blacksmith napísal:
Tak keby sa ťa niekto spýtal aký telefón si má vybrať ktorý by si mu odporučil? redmi note 4(mediatek heilo x20 V benchmarkoch cca 85 000) alebo redmi note 4 (snapdragon 625 V benchmarkoch cca 62 000).

Dôležité je uvedomiť si, že u nás by nikto takú dilemu neriešil, lebo jedna verzia je pre čínsky trh :) A nemá cenu sa baviť v rovine "ak by boli úplne zameniteľné, tak by bol ten lepší" lebo taká situácia nenastala a ani nenastane. Ak ide o porovnanie procesorov tak áno, ten Snapdragon považujem za lepší, hlavne kvôli spotrebe a celkovému návrhu (8 jadier bohato stačí, 10 jadier je skôr marketing pre ázijské štáty kde sa naháňajú za čo najvyššími číslami).

Reálna situácia je taká, že človek bude hľadať lacný mobil od overeného výrobcu a v tom prípade takmer isto narazí na mnoho MediaTek procesorov a tieto mobily niekedy prinesú výkon za aký si človek zaplatil a niekedy nie (závisí to od zvyšku komponentov a softvéru). To isté sa stane aj v prípade mobilov s Qualcomm procesormi v iných cenových hladinách. MediaTek ako pozerám teraz u nás nemá v ponuke v strednej a vyššej triede skoro nič, spomenúť sa oplatí možno tento celkom podarený kúsok https://mobilne-telefony.heureka.sk/sony-xperia-xa1-single-sim/ , pričom Helio P20 je porovnateľný procesor so Snapdragonom 625 a teda niet sa na čo sťažovať v oblasti CPU.
07.05.2018 - 18:53:30
00
Nie nie určite takáto situácia nikdy nenastane: https://m.alza.sk/xiaomi-redmi-note-4-32gb-gold-d5013960.htm?o=8
Čiže je ti ťažko niečo vysvetľovať keď si ideš svoje.

A s tým Sony to snáď nemyslíš vážne. Veď to vyzerá otrasne. Za tie peniaze si kúpiš xiaomi redmi note 5(snapdragon 636)

Canopus tam kam odišlo aj tvoje note. A 1+ je podľa mňa výborná voľba 👍
07.05.2018 - 20:10:00
00
Mediatek je dosť pozadu za snapdragonom, je velky rozdiel mat telefon s 10 jadrami vyrobený starou 28nm technológiou a 8jadrový 14nm. Rozdiel môže byt až 30-40% vo výdrži + menšie rozmery eliminuju prehrievanie a tým aj sekanie o grafike ani nehovoriac. Takže by som pozeral telefón so snapdragonom min. 625/630 a vyššie, ktoré už máju slušný pomer cena/výkon/vydrž pripadne 450-ky určené pre lacnejšie telefóny (nová 450-ka je skoro totožná so starou 625-kou akurát ma o 0,2ghz menej ale už je to 14nm procesor. Samsungy tiež vyrabaju už 16-12nm čipy a tie máju ešte pridanú hodnotu v podobe AMOLED displejov čo ešte viac navyšuje životnosť batérie.

Proste samsung s 3100mAh batériou vydrží o dosť viac ako telefon s 5000mAh s mediatekom.
07.05.2018 - 20:24:15
01
Uz mozete pomaly stisovat vasne :D :D :D este den dva porozmyslam ale asi to bude Huawei P20Lite. Dakujem za pripomienky.
07.05.2018 - 23:41:44
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS)
keyboard_arrow_up