Čo majú železnice zmeniť, aby ste svoj bike častejšie prepravovali vlakom?
Myslím, že to funguje dobre 3% [ 2 ]
Pomohli by nižšie ceny 17% [ 13 ]
Bojím sa o jeho bezpečnosť 41% [ 31 ]
Čo tak kúpiť nové vozne 15% [ 11 ]
Oni nič nezmenia 24% [ 18 ]
Celkový počet hlasov : 75
Dajte vedieť železnici, čo má zmeniť na preprave bicyklov.
(Pripravujem článok o prep. bicyklov na železnici.)


Naposledy upravil miki_ke dňa 05.08.2012 - 19:08:29, celkovo upravené 1 krát.

05.08.2012 - 18:00:16
00
:-D perfektne moznosti
05.08.2012 - 18:01:03
00
no minimalne by mali do tych akoze postovnych vagonov na steny namontovat nejake uchytky, gumicuky alebo co, bo vacsinou tam len tak nakladu bajky ze ich opru o stenu a nechcem vediet kolko krat sa na zakrute zdrbali... :), pripadne nech aspon nepindaju ked im do toho vozna nabehnem ze si to chcem sam prichytit :), na oknach su take mreze o tie sa napr da :)

a nezaskodilo by aj nejak kontrolovat komu davaju bajk, bo este nikdy odo mna nik nechcel listok ze ci ten bajk ktory berem je moj a ci vobec daky bajk tam mam ked uz berem :))), niekedy si bajky odmontujeme a zhodime sami, niekedy len ukazeme z nastupista ze ten chcem a ten mi daju.. :))
05.08.2012 - 18:07:13
00
tak ja mam skusenosti len dobre....6 krat som isiel toto leto smer zarnovica a smer bratislava....ked bol ten vozen prazdny nemali problem a spytali sa ma ci mi mozu bajk polozit na zem aby neskor nespadol.... :-) potom ked som isiel vo vlaku so studentami s komenskeho univerzity odbor telesna vychova a sport ktory sa vracali s cyklo vyletu tak tam bolo asi 30 bajkov natrepanych....a z 5 z nich som zostal sediet pri bajkoch v tom vozni.... a revizor mi vzdy bajk uz drzal v rukavch ked som dosiel z vonka prenho.....na zaciatku sa ma spytal kde vystupujem...na bajk nalepil taku cedulku...na moj listok taku istu....a ked som si dosiel pre bajk uz ho drzal v rukach a hned mi ho podal :-) nemal som ziadnu zlu skusenost ;-)
05.08.2012 - 20:31:09
00
ta hej, spyta sa ta kam ides, aj ti polepi bajk tou cedulkou... preco pre boha je ta cedula cela lepiaca a taka velika a preco ju pricapnu rovno na bajk tak ze to nejde odriapat??, a aj na listok daco polepil ale ked som si siel pre bajk tak uz tam bol iny a toho netrapilo ze ci mam listok

po zarnovicu su tusim este stale ti isti, menia sa az vo zvolene

a zazil som aj take ze v tom postovom bola ciganka s kocikom a sprievodca sa tvaril ze sak ona vam to postrazi a zavrel ju tam... ze diky
05.08.2012 - 20:40:34
00
noo ja som mal posledne ked som siel do bystricky zazitok so sprievodcom dost neprijemny , vystupovalo dost cykloturistov v LM a ja jediny som nastupoval starsi pani odosli a na mne si vylial zlost ze ho nebavi prenasanie bicyklov aj ked vlastne nic namahave nerobil , zazeral na mna ale mne to bolo jedno , potom este kecal voalco ked som vystupoval ale mal som ho na haku lebo bajk bol ok tak som zmizol , co s takymi pracovnikmi co su vlastne silno neochotni? maju nato pravo ci iba zneuzivaju to ze cestujuci ako ja nevedia nic o povinnostiach sprievodcov ???
05.08.2012 - 22:01:32
00
No a ja som nemohol vysvetliť dvom sprievodcom, že sa mi nechce ísť na koniec súpravy (kým by som došiel na koniec a ani cez vozne sa mi nechcelo, už minule do mňa ďalší sprievodca na rýchliku vyskočil, aby som nezdržoval vlak a radšej nastúpil do vozňa pri mne a potom sa presunul tam, kde chcem), keď po nastúpení, hneď na ďalšej stanici vystupujem. Inokedy idem do vozňa s piktogramom bicykla a tam je len rozšírený vozeň pre batožinu bez stojanov. Tam je oveľa väčší problém umiestniť bike, tak aby nezavadzal a nepadal, ako do posledného obyčajného vozňa. Inak v pohode, väčšinou na koniec súparavy, aj keď tam to nieje ideálne, ale čo zmôžem, keď možno na každom 10 vlaku je miesto na bicykle s hákmi.
05.08.2012 - 22:21:32
00
ja som uz par krat rozmyslal ze aj zatiahnem zachrannu brzdu bo sme mali vystupovat a sprievodca nikde, bajky zamknute vnutri a vlak sa uz skoro pohynal ;), celkovo to maju dost na salame, viac krat sa nam stalo ze sme nastupovali a cakame pri vozni na batozinu a nik tam neprisiel, museli sme bajky nahodit cez normalne dvere inac by sme ostali na stanici
05.08.2012 - 22:27:57
00
Vcera som zazil civilizacny sok. Ze vraj "Vlaky pre ludi". Konecne prisli na, ze tie doterajsie boli skor pre dobytok. Horsie je to, ze tam boli haky (tak po pamati) len na 4 biky.

2 capulo Pud sebazachovy mi veli vcas pripomenut sprievodcovi, aby nezabudol, ze budeme vystupovat.

Prílohy:

P1220390.JPG
P1220390.JPG 111.97 KiB thumb_up0thumb_down

P1220392.JPG
P1220392.JPG 70.83 KiB thumb_up0thumb_down

06.08.2012 - 07:18:42
00
no nase zeleznice maju vo zvyku ti dat miestenku na sedenie o 7 voznov inde ako su bajky... ta ale aj tak chodime k bajkom aspon 15 minut pred vystupenim, ale ked proste sprievodcu nikde nestretneme tak mu tazko pripomeniem :)

a lepsie 4 haky ako ziadny,myslim ze 4 su uz celkom ok ak sa nestretnu 2 vyletujuce skupinky
06.08.2012 - 07:55:45
00
len pripomeniem ze sa jednalo o klasicky spesninovy vozen kde sa otvoria dvojite dvere a poda sa bike a chlap s nim spravy asi tri metre kde ho opre alebo zavesi na hak :)
06.08.2012 - 09:36:05
00
Včera trasa BA - Žarnovica a späť, ráno 6,37 rýchlikom R 971 Horehronec. Na hlavnej stanici som si kúpil aj lístok na batožinu za 1,50,- EUR. Vozeň bol taký ten pol batožinový/pol kupé pre matky s deťmi. Bike som vyložil, sprievodca ho zavesil na háky, ktoré tam mali (vyzerali dosť bezpečne), bolo ich tuším 5 alebo 6 a sadol som si do jedného z tých kupé v tom istom vozni. Sprievodca sa ešte opýtal kam cestujem. nevšimol som si či niečo lepil na môj bike lebo pri vykladaní som na ňom nič nemal ale na ďalších čo tam ostali visieť som videl lístočky nalepené na špiciach, nie na rámoch. Pri spiatočnej ceste rýchlikom R 370 Devín o 15,56 som si chcel na stanici znovu kúpiť lístok aj na batožinu. Teta predávajúca mi ale oznámila, že to je vlak s povinnou miestenkou na bicykel a že ona mi taký lístok predať nevie. Na otázku ako sa mám teda do toho vlaku dostať mi odpovedala, že sa mám sprievodcu opýtať či mi bicykel vezme a ak hej tak u neho zaplatiť 1,50,- za batožinu a 1,- za miestenku... :fubar: Ale nič iné mi ale neostávalo. Tak som si pobehol k batožinovému (taký istý ako ráno) pri nakladaní bicykla som oznámil skutkový stav a sprievodkyňa, že jasné, no problem. Hneď som jej zaplatil 1,50 a žiadne ďalšie peniaze za miestenku pre bike nechcela. Znovu som si sadol do jedného z kupé v tom istom vagóne, kde sa ledva dalo prežiť (nešlo otvoriť okno, teplo ako v pekle). Pri vystupovaní najprv povykladal cestné rakety čo nastupovali kdesi v Šali tuším, bolo ich asi 6 a potom ako posledný som prišiel na rad aj ja a v pohode mi ho sprievodca vyložil a podal. Takže cestovanie rýchlikom s batožinovým vozňom nie je žiadny problém... takmer :!: . Asi by bolo lepšie a istejšie kúpiť si cestovný lístok aj na spiatočnú cestu už ráno v BA ale to som nevedel či ten vlak o 15,56 stihnem.
06.08.2012 - 10:00:58
00
Mozes mat problem pri povinnej miestnenke na bike. Vedenie zeleznic uz tri tyzdne tvrdo pracuje na vypracovani odpovede na tento podnet (rychlik Kosice - Budapest v tyzdni jazdi prakticky prazdny) :

Naplánovali sme si cyklotúru z maďarského Encsu cez Zemplínske vrchy do Michalian. Už sme vedeli, že rezervačný systém k povinnej rezervácii prepravy bicyklov na trati Košice - Budapest sa blokuje dve hodiny pred odchodom vlaku. Takže večer som bol kúpiť lístky - vzdialenosť 50 km.

2 * 05,40 = 10,80 € - lístky
2 * 05,00 = 10,00 € - za bicykle 2 * 02,00 = 04,00 € - miestnenky na bicykle

teda 12,40 € na hlavu t.j. 24,80 €

V noci sa rozpršalo a túru sme museli zrušiť. Ráno 05:26 som prišiel lístky stornovať. Storno poplatok na lístok bol 3 € a so zbytkom sa už nedalo nič robiť pretože rezervačný systém je už zablokovaný. Čistý zisk pre eleznicu (a naša strata) 20 €.

Takže otázky:

1. prečo v dobe keď máte bojovať o cestujúceho zavádzate povinné miestnenky na bicykle na trati, kde zjavne s týmto problém nie je?

2. prečo v dobe online pripojení máte ešte stále ťažkopádny rezervačný systém s dvojhodinovou rezervou pred odchodom vlaku?

3. prečo je storno poplatok za lístok paušálny a nie napríklad % z ceny (v tomto prípade vyše 50%)

4. vedel by som možno pochopiť argumenty k 100% storno poplatku za miestnenku za bicykel ale prečo je 100% storno poplatok aj za lístok na bicykel? Veď to je lístok ako lístok za cestujúceho!

To naozaj železnice nemajú záujem o cestujúceho? Ja si neviem predstaviť krajší príklad bohorovnej arogancie moci veľkej organizácie voči maličkému zákazníkovi.

S veľkým záujmom očakávam vaše odpovede. Určite budú zaujímať širokú komunitu záujemcov o podobnú prepravu v mojom okolí.

06.08.2012 - 11:06:20
00
Pišta, potom daj prosím vedieť, ako to dopadlo. Tá odpoveď bude určite zaujímať širokú komunitu nielen v okolí.
06.08.2012 - 15:19:23
00
Samozrejme.
06.08.2012 - 16:11:25
00
keyboard_arrow_up