Vlani som začal aktívnejšie bikovať a na konci sezóny som začal pociťovať bolesť v ľavom lakti. Myslel som, že to časom prejde, ale je tu jar a bolesť (aj keď nie extra veľká) pretrváva. Budem vďačný ak mi dá niekto radu, čo je na to najlepšie a pod. :shock:
Duški
26.03.2009 - 20:32:10
00
no radu by som hľadal u odborného lekára... :idea:
26.03.2009 - 20:33:43
00
Magnetický pás doktora Levina :mrgreen:. Ja mám problém s kolenami a nejako to nerieším. Najvhodnejšie by bolo ísť k doktorovi aj v tvojom aj v mojom prípade. Ale vieš, čo ma nehasí to nepálim.
26.03.2009 - 20:35:22
00
Nie je možnosť, že by to pol príliš "dlhý" posed? U mňa bol tento problém po kúpe žiletky, vyriešil to kratší predstavec a bolo po bolesti.

Na začiatku môjho aktívnejšieho bikovania ma bolel celý človek... :oops:

...ale ak by to bolo len v posede, vyhneš sa možno zbytočnému sedeniu u lekára. :oops:
27.03.2009 - 10:36:21
00
Lekár.
Ale s tým dlhým posedom keď má človek ruky na riadidlách vystreté môže to súvisieť. Skús kratší predstavec aby boli ruky v lokťoch trošku skrčené.
27.03.2009 - 10:46:20
00
ja odporúčam rehabilitačné t.j. rozumné cvičenie s malými váhami s činkami, samo po dôkladnom rozcvičení / zohriatí /po určitom čase by to malo prejsť = u mňa do 10 dní, a tiež odporúčam dôverovať svojmu inštinktu, ak ti povie lekár, tak určite ortopéd.
27.03.2009 - 10:51:51
00
no ja nechcem nikoho odradzat ale toto je moja skusenost z lekarmi resp samanmi

pan doktor boli ma koleno , a co robite pyta sa ma doktor ,no bicyklujem ...... doktor, tak prestante a prestane vas boliet aj koleno ...... :evil:
27.03.2009 - 10:54:50
00
ja mám podobnú skúsenosť s lekármi / teda udržbármi v bielych plášťoch / ako jánošík, ale aspoň mám kámoša ortopéda, ktorý sa mi vždy snaží pomôcť. a je okrem iného tiež biker

ináč podľa jedného liečiteľa, ku ktorému som chodil, lekári sú len hasiči, a ani toto nevedia robiť poriadne s čím súhlasím. A ešte berú za to riadne prachy, a sťažujú sa chudáčikovia ako sa oni majú veľmi zle.
27.03.2009 - 11:01:40
00
no co uz............ inak ten laket , moze to byt krcovytim uchopom a z toho vyplyva , mozny problem z posedom ( sikme sedlo smerom dole ) alebo z predstavcom ( moc dlhy predstavec ale to su skor krize alebo skor kratky predstavec ruky su moc zvyslo a trpia viac klby aj zapestie samozrejme ) ale bacha ja som tiez iba saman :-) ......
27.03.2009 - 11:49:45
00
ja mám podobnú skúsenosť s lekármi / teda udržbármi v bielych plášťoch / ako jánošík, ale aspoň mám kámoša ortopéda, ktorý sa mi vždy snaží pomôcť. a je okrem iného tiež biker

ináč podľa jedného liečiteľa, ku ktorému som chodil, lekári sú len hasiči, a ani toto nevedia robiť poriadne s čím súhlasím. A ešte berú za to riadne prachy, a sťažujú sa chudáčikovia ako sa oni majú veľmi zle.


iniciály toho ortopéda nie sú náhodou LK? :wink:
27.03.2009 - 11:58:15
00
No, ja by som s lakťom neexperimentoval. Ak to neprechádza ani po vysadení záťaže, tak treba ísť k lekárovi a počúvnuť ho. Liečiteľa neodporúčam, poznám jedného, čo sa postaral o koniec kariéry reprezentanta v tenise. A samoliečenie končí zvyčajne aj tak tak, ako na obrázku.

Prílohy:

S6R00025.JPG
S6R00025.JPG 194.34 KiB thumb_up0thumb_down

27.03.2009 - 12:49:15
00
co to je ? vydraty klb ci vyrastok ?
27.03.2009 - 13:00:50
00
Je to výrastok. Fotené pri artroskopii impingement syndrómu rotátorovej manžety v ľavom ramene. AC artróza a chronický zápal bicepsovej šľachy. Potreba subakromiálnej dekompresie a podobne. Následok úrazu na lyžiach. Zanedbané, zaťažované, posilka, horolezectvo. Vo veľkom finále som si už nevedel ani košeľu bez bolesti obliecť a zapnúť. Kým sa dalo liečiť konzervatívne tak sa neliečilo a potom sa už dalo len rezať. Ale, pomohlo, za čo lekárom vďaka, operatérovi obzvlášť.
27.03.2009 - 13:43:42
00
podľa jedného liečiteľa, ku ktorému som chodil, lekári sú len hasiči, a ani toto nevedia robiť poriadne s čím súhlasím.

Svatá sprostoto, nech ti to veľký Manitou vráti na zdravotnom stave.
Lekári nie sú často žiadny výkvet snaživosti, morálky a pod., ale kadejakí liečitelia sú ešte o pár poschodí nižšie. Lebo doslova hovno vedia, nemajú žiadnu zodpovednosť, plnú hubu špiriti rečí, ktorým ani vyššie spomenutý Manitou nerozumie, lebo ani niet čomu, a za oblbovanie mozgov sa nechávajú sponzorovať.
27.03.2009 - 16:01:20
00
no to je pravda ale keby bola lekarska starostlivost na urovni potom by kadejaky subsamani nemali ziadnu sancu ..... ci ?
27.03.2009 - 18:02:41
00
keyboard_arrow_up