chcem tym dokazat ze odporucat turistovi desinu miesto deviny kvoli odstupnovaniu je totalny nezmysel.. hrubsie odstupnovanie ako 2 je na jednej pozicii kazety deviny..
tej babe v pohode staci sora,viem o com hovorim,jazdil som na tom dva roky, na turistiku nemaju vyssie rady ziaden zasadny prinos..
25.01.2011 - 13:05:31
00
Ano, v principe na cykloturistiku staci aj 9 speed. Ale to uz je potom aj o tom, kolko clovek moze/chce investovat, v akej hmotnostnej kategorii chce mat bajk, atd. A napr. na kvalitny ram, ktory je planovany na dlhsi cas, by som Soru urcite nedaval, cize naozaj zavisi aj od triedy bajku a nielen od toho, co realne postacuje parametrami. Na cykloturistiku totiz potom staci naozaj aj Favorit a zbytocne tu diskutujeme.
25.01.2011 - 13:17:25
00
...baba Soru nechcieť. :shake: Baba mať Tiagru a chcieť do budúcnosti viac ako len povoziť si zadok cez polovicu Európy....hlavne chcieť nemať 11 kilový cesťák; a do blízkej budúcnosti napríklad nerobiť Viedeň za deň, ale na otočku; prípadne nebyť na posmech do kopca ako na uphille blahej pamäti, ale sfúknuť bez hanby napríklad Svätojurský (Blesk). Toto a ešte fšeličo si baba sľubuje od fajnovej ľahkej a vyššou triedou vyzbrojenej mašiny. :y:

:whew: :bow:
25.01.2011 - 13:19:04
00
http://www.kuota.it/bike.php?IDCategoria=1&IDBicicletta=21&IDColore=4#Sector0

...takto nejako má vyzerať môj biely anjel...Kydnúť naň Soru je svätokrádež...
25.01.2011 - 13:22:28
00
http://www.kuota.it/bike.php?IDCategoria=1&IDBicicletta=21&IDColore=4#Sector0

...takto nejako má vyzerať môj biely anjel...Kydnúť naň Soru je svätokrádež...


Posluzi Ti aj sora ak mas limit.Ak sa podari zarobit tak kupis vyssiu radu a len to prehodis a soru hodis na zimaka.Ja to mam tiez tak:)Alebo ju strelis.Vzdy skor strelis sadu ako ram!Na sade startis par € ale na rame par stovak.
25.01.2011 - 13:36:27
00
Veď uvidíme, čo sa zadarí. :) Kým došetrím, ešte chvíľu podusím svojho Kefrisa a namlátime spolu nejaké objemy. :y:
25.01.2011 - 13:42:53
00
Povieš mi prosím, aký cenový rozdiel by to bol oproti sériovke? :bow:

Zadané parametre pre nový stroj boli: najmenšia veľkosť, karbón, 6.8-7.2 kg, na Ultegre, trojšajba, vzadu podľa možností 11kolo, do 3000 Eur, BIELY!.



pripustam, ze mi aj nieco uniklo (shimano vyraba 11s), alebo chcem poznat toho majstra co skombinuje triplu s 11s.
A aj cena (cca 3000,-) sa mi zda byt privysoka.
Inac celkom pekny malicky bike maju :http://www.luca.sk/?site=foto
25.01.2011 - 14:17:12
00
uz som si myslel, ze nik nepodotkne, ze shimano 11st nevyraba
25.01.2011 - 14:24:34
00
Už som na to bola upozornená. ;) Ono, nie všetky informácie, ktoré sa ku mne dostanú, sú relevantné... :| 11ku kazetu som riešila konkrétne na jednej masovej akcii minulý rok, zrejme ani tam si nikto so zúčastnených neuvedomil, že Shimano ju nerobí. Som rada, že si tu vieme uviesť veci na správnu mieru, ďakujem za upozornenie. :bow:
25.01.2011 - 14:35:00
00
no neviem, ja by som nedbal ist aj na nejaky maratonik na sore...
mna tieto kramy moc nerajcuju, sice mam ultegru a 105, na horaku SLX/XT, ale ja si skor potrpim na poriadne kolesa..
niekedy sa riadne smejem ked vidim nadupany karbonovy bajk v ultegre na lowendovych kolesach shimano RS10..
holt ale ultegra je rajcovna, zakaznik prve na co pozera na bajku je zadna prehadzovacka, co je samozrejme totalna kravina
25.01.2011 - 14:40:25
00
Za tie peniaze by si mohla zobrat aj ten najlepsi Canyon na Dura-Ace. Pripadne ak trvas na tej 11ke, da sa aj s Athenou. Verim, ze aj velkost pre teba by pre nich nebol problem. Fajn moznost je aj nizsi model Ultimete CF, takmer rovnaky vykon za menej penazi...

Prílohy:

Canyon2.jpg
Canyon2.jpg 378.26 KiB thumb_up0thumb_down

25.01.2011 - 14:45:28
00
len ak chce srnka nie len vykon ale aj troska emocii ...
25.01.2011 - 14:52:52
00
tie canyony su namakane, nevies ci sa da s nimi dohodnut ze mi to dodaju bez kolies ?
samozrejme za upravenu cenu ;)
mam uz cosmicy a fulcrumy 3 a dalsie kolesa fakt nepotrebujem
25.01.2011 - 14:53:26
00
holt ale ultegra je rajcovna, zakaznik prve na co pozera na bajku je zadna prehadzovacka, co je samozrejme totalna kravina


...ja prvé, čo pozerám na bajku, je váha...a potom farba... :lol: :$
25.01.2011 - 14:53:56
00
Canyon nerobi pod 50 cm a to je pre Zani asi velke. No, ved ked na to ma a planuje jazdit, tak nech si kupi - preco nie? :) Ale osobne si myslim, ze aj tak casom zisti, ze to nema zelany efekt az v takej miere ako si predstavuje. Na efekt by v podstate stacili kvalitne ultralight kolesa - v tom urcite suhlasim s ferencom. Vyssia sada nema ziadny efekt co sa tyka jazdneho prejavu bajku. Prvotna euforia sice z celeho noveho bajku urcite bude, ale casom sa to strati a aj tak bude treba makat, aby to jazdilo. :)

P.S. ferenc, vedenie bovdenov pod omotavkou je myslim si podstatne väcsia motivacia na volbu 105ky prip. vyssej sady nez napis na zadnom menici. Cestak od urcitej urovne ma mat aj cisty dizajn a tie bovdeny to kazia. Na Sore abo Tiagre ich schovas tazko. To je samozrejme len moj pohlad, niekomu bovdeny nevadia.
25.01.2011 - 15:01:48
00
keyboard_arrow_up