high volume samozrejme robia...
19.05.2010 - 18:38:46
00
Myslel som si.

Aj keď sa na tento konkrétny vzduchový tlmič pozrieš, pracuje celkovo s malým objemom oleja. Teda tá expanzka nie je najväčšia. Toto tlmič rozhodne na DH nebude. DHX Air používa hrubšiu piestnicu a tým pádom zmeny hladiny oleja sú väčšie v expanzke a aj objem oleja a prietok čo je na tvrdé jazdenie potrebné. Tento od RS bude asi s pôvodným priemerom piestnice a len vysunutým okruhom do expanzky. Čiže vhodné na miernejšie jazdenie.

Mne to príde niečo obdobné ako bol kedysi Manitou Split.
19.05.2010 - 18:47:06
00
tak ono to ani nemá byť tlmič na DH, že áno... na to majú pre rok 2011 vylepšený vivid ;)
19.05.2010 - 18:51:44
00
Ten som nejak nepozeral, no ten doterajší nič revolučné nepriniesol. Potom sa na to pozriem ale myslím si že na tú RC4 to určite mať nebude. :)
19.05.2010 - 18:54:32
00
ale co tu mudrujete, ved WC DH uz veselo jazdia vzduchovy DH tlmic od RS http://www.pinkbike.com/news/rockshox-vivid-first-ride.html

a ten ma napr taku vychytavku ako prisposobovanie tlmenia pri zahriati oleja pocas dlhych zjazdov, kde tlmic pracuje o106, dalej dvojitu vzuchovu komoru, nastavitelnu HS expanziu (to napr nema ziaden fox tlmic)...

aj tak by mal RS pochopit, ze bez shiny nalepiek predaje nebudu...

lp1.pinkbike.com
19.05.2010 - 23:15:04
00
vyzera ze je funkcne namakany. no kto vie, ci nema este nejake muchy ktore odhalia a z dlhodobejsie testy. v kazdom pripade nemam problem so zahrievanim na mojom dhx5 air, resp som este nic take nezbadal. a dvojita vzduchova komora = high volume komora u Foxu :)
ad ten dizajn, hmm, dost zle :D na tom by este mohli popracovat. \o/
19.05.2010 - 23:40:50
00
Podľa toho čo je v tom článku, tak pri dlhých zjazdoch a zahriati oleja je cítiť zrýchlenie odskoku? Teda tak som to pochopil, že pri zohriatí sa ihla roztiahne a pritlmí viac tlmič, osobne tento problém po dlhom zjazde nepoznám.
K tej dvojitej komore je to to isté čo high volume, teda princíp je ten istý.
Nastavenie high speed odskoku mi príde celkom zbytočné, úplne postačí ak ho výrobca nastaví vnútorne vhodnými planžetami. Myslím si, že nájsť vhdonú hodnotu nebude jednoduché a bude sa tým dať toho len o čosi viac pokaziť.

Celkovo k tlmiču, všetko je to síce pekné, no chýba mi tam jedna podstatná vec a to je doriešenie kompresií a komory na expanzke. Samozrejme, keďže to má zrejem Fox v patente moc sa do toho nik nepúšťa. Zrejme len Manitou rieši obdobné "veci".

Teda toto je môj názor, nemusí to byť pravda. :)
20.05.2010 - 12:40:40
00
Lapierre, je to tlmic na DH a pokial viem, tak ty jazdis nieco ine. Pri dhcku vykona tlmic niekolkonasobne viac cyklov (a to vo velmi kratkom case), ako pri beznom vyjazde, hoc aj tuti fruti amene, takze sa to neda porovnavat...
Ta sranda v tlmici sa roztiahne pri zohriati a tym kompenzuje zohriatie (=zrednutie oleja = rychlejsi odskok), cize obmedzi prietok zriedeneho oleja, cize pritlmi chod

to ze my fidlikanti co sa prevazame po lesoch nepozname problem s prehrievanim tlmica neznamena, ze ho nepozna nikto. Tiez by som neodsudzoval nastavenie HS expanzie len preto, ze ty ho povazujes za zbytocne. Potom taky Cane Creek DB je uplne zly, lebo sa tam da nastavit vsetko? to je myslim prilis kratkozrake
20.05.2010 - 17:23:38
00
Už si niekde čítal aby - Lapierre pochválil aj inú značku ako FOX :lol: :P
20.05.2010 - 19:26:57
00
óóóóóóó, tak toto je hodený uterák... :lol:

otázka k veci. ten CC DB je fakt dobrý? Zatial som ho neštudoval, ale kedže ho hádžu na "trejsra" u intense hmmm
20.05.2010 - 19:58:36
00
Vladol dik za objasnenie, nepísal som že ten problém neexistuje. ;)
A to s tou HS expanziou je len môj názor a príde mi potrebnejšie riešiť high kompresiu ako expanziu a DB rieši vlastne všetko.

robert, áno máš pravdu, som asi dosť konzervatívny, snažil som sa to však podať ako môj uhol pohľadu a nie ako všobecnú pravdu. Ale priznávam, niečo nové RS predsalen prinieslo. A je to zaujímavý tlmič aj keď mne tam stále niečo chýba, aby som si povedal, tento tlmič beriem.

Nabudúce sa zdržím komentárov. :)
20.05.2010 - 20:01:07
00
óóóóóóó, tak toto je hodený uterák... :lol:

otázka k veci. ten CC DB je fakt dobrý? Zatial som ho neštudoval, ale kedže ho hádžu na "trejsra" u intense hmmm

ziaden vzduch, ziadne dofukovanie a podobne somariny, len olej, cista strojarina:) ale uz musis vediet, co robis
20.05.2010 - 21:53:51
00
Naozaj karbon predstavec - monokok a 149g
www.bikerumor.com
21.05.2010 - 08:41:22
00
tak to bohvie ako lahké neni.. vlastne to isté ako hliník :shake:
21.05.2010 - 09:01:13
00
tak to bohvie ako lahké neni.. vlastne to isté ako hliník :shake:

Ale kdeze, tazsie...
21.05.2010 - 10:51:49
00
keyboard_arrow_up