dik za tip .. myslim,ze s 3vrstvovym systemom prisiel craft .. ale chyba mi 3tia kvalitna vrstva, napr prave to gore .. takze raz v buducnosti urcite skusim, kupim
28.10.2014 - 20:27:51
00
telo som rozpredal na orgány... za čo myslíš , že kupujem tie Gore-texy???

A hlavu používam ako držiak okuliarov a na toto...

Ta satka je windstoperova , zateplena, ci ?

X Bionic tielko coskoro vyskusam, strasne mi to vychvalovali, ale som silne skepticky.


Naposledy upravil lto dňa 28.10.2014 - 20:57:05, celkovo upravené 1 krát.

28.10.2014 - 20:54:38
00
k tomu uzatvaraniu sezony len tolko. neexistuje nevhodne pocasie, len nevhodne oblecenie.

Hej, ale v neoprene sa zbycajne blbo bajkuje :)
28.10.2014 - 20:55:07
00
Tak nie postarka ale kurier. Moje prve tretry MT34 a pedale pd-m530.

Prílohy:

IMAG0194.jpg
IMAG0194.jpg 300.92 KiB thumb_up0thumb_down

28.10.2014 - 21:33:15
05
uz si ich jazdil ci len ideš vyskušať?

jazdil som predchadzajucu "verziu" Bull Lock a bol to super plast(dlha zivotnost, odolnost proti prerezaniu, podrzal v "kazdom" terene) :y:
28.10.2014 - 21:34:39
00
Tak nie postarka ale kurier. Moje prve tretry MT34 a pedale pd-m530.


tie tretry asi budu trochu makke, ale okrem toho urcite ocenis pozitiva SPD systemu ;)
28.10.2014 - 21:39:44
01
Hmm ste nejakí zimomriví, tento rok som jazdil zatial v najmenej 8 stupňoch bez slniečka a to som mal na sebe krátke gate s navlekmi a hore tenké termo dlhorukavove a gabbu a bolo mi hádam ešte aj teplo. Ďalšia vec co ma prekvapuje, ze som vzivote nemal na bicykli dlhé rukavice, ale to moze byt aj tým ze na cestaku sa da asi viac schovať prsty pred vetrom.
28.10.2014 - 21:41:29
00
reeler- je rozdiel, ked je vzduch vlhky alebo suchy. ked je suchy, tak ti moze byt dobre aj v letnom obleceni. Ale staci sa dostat do hmly, a hned mas pocitovu teplotu okolo nuly.
28.10.2014 - 21:50:47
00
tiez zalezi od cloveka. niekto prechladne skor ako druhy. kazde telo je ine, neda sa generalizovat ako sa obliect do toho ktoreho pocasia. ak by som siel tento vikend co bol na bajku obleceny ako reeler tak prechladnem zarucene a teraz by som skapinal.
28.10.2014 - 21:59:01
00
a okrem toho netreba zabudat na to, ze v neskorsom veku nam taketo vystrelky telo pekne spocita. najma klby samozrejme.
28.10.2014 - 22:06:16
02
No ale práveže mi neni vôbec zima, mám citlivé kolena na chlad, ale v navlekoch pri tej teplote to je ešte úplne pohode. Podľa mna je základ mat na sebe vrstvu ktorú neprefuka hlavne hore a mat nohy v teple, takze navleky na tretry alebo, ked je trocha teplejšie tak nosievam dvoje ponožky. Tiez je pravda, ze strašne veľa robí vlhkosť a riadny fučak, cez weekend bolo z tohto hľadiska celkom fajn.
28.10.2014 - 22:14:23
00
Ta satka je windstoperova , zateplena, ci ?

X Bionic tielko coskoro vyskusam, strasne mi to vychvalovali, ale som silne skepticky.


Šatka je letný model, pamiatka na Gardu... A X bionic? Tiež som bol, že čo musím mať za kilečko ? Vrchné termoprádlo? Ale skepsa pominie po prvom vyskúšaní... Tí, čo majú potvrdia...
28.10.2014 - 22:19:03
00
No ale práveže mi neni vôbec zima, mám citlivé kolena na chlad, ale v navlekoch pri tej teplote to je ešte úplne pohode. Podľa mna je základ mat na sebe vrstvu ktorú neprefuka hlavne hore a mat nohy v teple, takze navleky na tretry alebo, ked je trocha teplejšie tak nosievam dvoje ponožky. Tiez je pravda, ze strašne veľa robí vlhkosť a riadny fučak, cez weekend bolo z tohto hľadiska celkom fajn.


Okrem osobnej "citlivosti na chlad" záleží dosť aj od toho, či ideš MTB alebo cestu, rovinu alebo kopce a v neposlednom rade je dôležité aj to, akou ideš intenzitou.
Podľa mňa sa ale v zime a pri kopcovitej trase s dlhšími stúpaniami (a teda aj s dlhšími zjazdmi) nedá obliecť úplne optimálne. Teda aspoň ja to neviem. Buď mi je v stúpaniach teplo, alebo v zjazdoch zima. Do určitej miery sa to dá regulovať rozopínaním bundy / dresu, ale to je len také čiastočné riešenie. Jedine sa obliekať pred každým dlhším zjazdom, no to je zase dosť otrava...
Vždy, snáď okrem pretekov je však lepšie obliecť sa trochu viac, aby ti radšej bolo mierne teplo. Jedine prvých pár minút na začiatku výjazdu by ti mala byť trochu zima, aby si sa potom čo sa zahreješ zbytočne nepotil.

Toto je zaujímavý článok na tému ako sa obliekať na bicykel, no netreba ho brať ako dogmu, tiež sa obliekam o niečo menej než sa v ňom odporúča a problémy nemám.


Naposledy upravil Tomas11 dňa 28.10.2014 - 22:51:44, celkovo upravené 1 krát.

28.10.2014 - 22:50:43
01
Keď je už reč o tom oblečení. :) aj ja sa pochválim. kráťáky na leto.

Prílohy:

image.jpg
image.jpg 202.1 KiB thumb_up0thumb_down

28.10.2014 - 22:50:57
02
To mam aj ja taku skusenost...ale oblecenie do chladu mam dost low-cost, takze do kopca dlhsieho idem s minimalnou intenzitou. Termotricko, Endura MT500 dres s dlhymi rukavmi a Endura Convert II vetrovka. A kedze kolena fakt nemaju v laske chlad, tak termo spodok a zateplene gate na bezky a na to kratasy kvoli vreckam atd. Keby to islo viac pod nulu, tak narvem pod to este navleky. :D A najhorsie su prsty na nohy, tam idu vrstvy hrubych ponoziek. :D
28.10.2014 - 22:54:47
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up