kimlo: ktore su to tie lacne okuliare, na ktorych zarabaju, ked aj tuna v eshope vidim Force (co je lowend) za 20e a hentie pracovne pomocky stoja 5-7e ?
14.03.2017 - 14:37:57
00
lto ja som nepisal o okuliaroch, ale o bicykloch... a hlavne o tom, ze tie lacne vyrobky sa predavaju s vyssimi marazmi ako vyrobky, kde su vyssie vyrobne naklady, teda drahsie produkty... toto tak proste je... aj automobilky zarabaju na lacnych autach (oktavia, fabia...) a potom modely ako Bugatti musia dotovat...
nechce s ami to tu rozpisovat, je toho plny internet a plne ucebnice ekonomie...

ved sam si to napisal, Force z 5-7eur vie niekto predat za 20e ... to su tie lacaky s vysokymi marzami.... to, ze tu na eshope su za 20e este neznamena, ze mtbiker na nich zinkasuje rozdiel zo sumy 20-7 ... ten rozdiel sa bude delit asi medzi viacerych distributorov, ochodnikov...
14.03.2017 - 14:41:42
00
kimlo nie je to tak ako tvrdis.. vzdy zaplati a zarobi novinka... na lowende je kazda znacka stratova alebo s minimalnou marzou vsade vo svete a vo vsetkom.. bugatty veyron je zly argument proste vw chcelo najrychlejsie auto na svete. to s HIGH endom ano lowcostom nic nema ako hovorim VW musi predat 10 polo aut aby zarobilo tolko co pri jednom tuaregu. a tak isto je to aj pri bikoch.

edit : vstupy ako cena prace, logistika, preprava su proste skoro identicke ako pri HIGH a LOW ende.
14.03.2017 - 14:52:36
01
kimlo napísal:
ono je to presne naopak. "vyrobcovia" bicyklov maju najvacsie marze na tych "lacnych" modeloch... a na tych tvoria zisky... na tych vyssich modeloch byvaju marze minimalne...

napr aj z toho dovodu CTM tento rok nema v ponuke ani jeden carbonovy bike..


trepeš..nehorááázne trepeš..
14.03.2017 - 15:04:32
00
Tolko dristov kvoli jednej postarke :D
14.03.2017 - 15:09:57
04
Kamarát robí pre CTM logistiku a na Slovensku zostáva len minimum výrobkov. Skoro všetko ide do zahraničia a sú to hlavne tie vyspelejšie krajiny Európy .
14.03.2017 - 15:12:08
01
Davno som si vravel, ze by som precital nejaky komiks :-D

Prílohy:

IMG_3666.JPG
IMG_3666.JPG 517 KiB thumb_up0thumb_down

14.03.2017 - 15:48:03
05
akciove sypacky z nemecka

Prílohy:

IMG_20170314_190539.jpg
IMG_20170314_190539.jpg 605.3 KiB thumb_up0thumb_down

14.03.2017 - 19:39:39
02
birkovnik napísal:
kimlo nie je to tak ako tvrdis.. vzdy zaplati a zarobi novinka... na lowende je kazda znacka stratova alebo s minimalnou marzou vsade vo svete a vo vsetkom.. bugatty veyron je zly argument proste vw chcelo najrychlejsie auto na svete. to s HIGH endom ano lowcostom nic nema ako hovorim VW musi predat 10 polo aut aby zarobilo tolko co pri jednom tuaregu. a tak isto je to aj pri bikoch.

edit : vstupy ako cena prace, logistika, preprava su proste skoro identicke ako pri HIGH a LOW ende.


No ako myslis :-)
Ja som sa bavil s ludmi, co robia priamo v CTM, kedze pochadzam z mesta, kde sa skladaju a poznam aj ludi z vedenia.
Ale kaslem na to, misopetrovic vie aj tak vsetko najlepsie :-)
A za tym co som pisal si stojim ;-)
Nevravim ze to tak je vzdy, no je to minimalne pripad CTM a napr aj firmy kde pracujem ja Najviac zisku generuju lacnejsie produkty vo velkych seriach. Zo zozisku sa potom financuje aj vyvoj maloseriovych a drahsich vyrobkov, ktore by sa same neuzivili a nezarobili by si na svoj vyvoj ak by sme nepredavali velke serie lacnejsich vyrobkov. Dovod predaja a vyvoja je ten, ze zakaznik to chce. No treba si zratat ROI... je to na dlhu debatu a je mi jasne, sa sa najdu aj vynimky
Koniec OT.
14.03.2017 - 20:08:52
05
kimlo aha, dako som to nepobral (nepochopil) co si pisal, prepac :$, ale mozme dobre vyzivit nove flame, keby bol zaujem , zhavych osob je urcite dostatok , zima je dlha :rofl:
14.03.2017 - 20:27:19
01
kaslite na flame. myslim, ze sa tu nachadza dost rozumnych ludi a nie je potrebne to tu zabijat bordelom na par stran.
14.03.2017 - 20:34:25
05
perez napísal:
je tu niekto, kto mal taky uraz? teda ze mu nieco narazilo do lacnych okuliarov a ulomky mu poskodily oko? Asi nie, ze? A pri dioptriach to bude s tou presnostou ramu asi tiez trosku inak, ram predsa nie je o koren nosa priskrutkovany a v istych medziach sa pohybuje, okrem toho nik nema uplne symetricku tvar, takze ak je ram upplne rovny, aj tak je vzdialenost od oci mierne odlisna...neobhajujem kupovanie fejkov, je to kazdeho vec. Ja by som to nekupil, ale zas tieto povesti z luznych hajov...


Môj pamätný cyklokemp spiš 2011. Okuliare BBB sa zlomili pri páde tak, že na nich ostala hrana ostrá ako britva, ktorá mi rozrezala nos po dĺžke cca 1,5cm. Podotýkam že stáli 80€, takže či lacné či značkové je to asi skôr o náhode ako o vlastnostiach materiálu. Pár ľudí odtiaľto ma videlo na vlastné oči, ja si nepamätám :whew: ale zase sklám nebolo nič.

Prílohy:

DSC_3247-1024.jpg
DSC_3247-1024.jpg 105.16 KiB 1 thumb_up0thumb_down

DSC_3248-1024.jpg
DSC_3248-1024.jpg 106.15 KiB thumb_up0thumb_down

14.03.2017 - 21:37:37
01
A fotka nosa? ;)
14.03.2017 - 22:09:16
00
lapaloma napísal:
škoda, že nerobia aj fotochromy :)


Robia. Bolle Twilight. Cena medzi 12 a 15 EUR.

Prílohy:

bolle_rush_Twilight_lens_1.jpg
bolle_rush_Twilight_lens_1.jpg 42.98 KiB thumb_up0thumb_down

15.03.2017 - 05:40:13
00
lto napísal:
Vsak tie bajkove okuliare su presne to,co sa vola predrazene bicykle :) /resp. komponenty/ Bajkova "znacka" to nakupi v takom eshope (dobre, tak u vyrobcu, co ich dodava) a predavaju 3x za tolko (tie lacne, tie drahsie aj 10x). A ked sa na okuliare este nalepi AM/EN nalepka, cena este viac stupne :lol: A ze nalepka nie je len papier, uz dokazal Miso, ked ju odvazil. Ochranna pracovna pomocka je presne to, co sa na bajku pouziva ako ochrana.Cez tyzden, ked bolo pocasie ani ryba ani rak (na zimne rukavice teplo, na letne zima) som zobral nejake tiez ochranne pracovne pomocky a sice rukavice z Baumaxu (svojho casu) za asi 5e. No a vysledok ? V nicom si nezadaju s 30e rukavicami z bikeshopu. Dokonca si myslim, ze vydrzia podstatne viac :) a presne sadli do toho pocasia. Dizajn uplne v pohode a maju co treba /co casto nemaju ani tie bikove/. Ovsem, nebrani mi to v nakupe dalsich Specialized rukavic, az mi pride cas :lol: /vsak co keby ma stretla modna policia :lol:/.




Ja som odvazil nieco ine. Dokonca NoTubes tvrdi, ze 25mm siroka tubeless paska na jeden rafik vazi 5g, ale polepy budu urcite vazit 16...
15.03.2017 - 06:50:44
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up