chcel by som sa vas opytat co mam robit aby som sa nestretol s divou svinou alebo co spravit ked hu uz uvidim alebo ci ma nezacne nahanat . este mam otazku svina je plache zviera ? neni ako jelen ze sa bude bat ona mna? velmi pekne dakujem za odpovede!!!!
13.09.2005 - 17:24:28
00
Ak ju nepreválcuješ ani si ťa nevšimne, resp. ujde. Jediná výnimka môže byť zranenie, alebo na jar s mladými.
13.09.2005 - 18:44:36
00
no diva svina sa ta nezlakna...preco by aj mala ked je spravidla vacsia ako ty, vacsinou ta odignoruje...za predpokladu ze nestojis medzi mladymi a nou...
13.09.2005 - 21:22:15
00
najhorsie je ked ta zastavi pozdravi a vypyta si od teba obciansky :-)
alebo dalsia ta obehne na krose
dalsie ta obmedzia s autom atd...
ale nie vazne spravidla ta ignoruje alebo zdrhne pokial tam nema mlade. a ked ma tak zdrhaj ty. pokial neciti alebo nevidi nebezpecenstvo tak je neskodna. okrem tych vyssie spomenutych :-)
14.09.2005 - 07:23:04
00
Ja pred neprehladnym terenom radsej vzdy piskam. Udajne by mala utiect. Nerad by som vbehol medzi bachynu a mlade. Mal som moznost vidiet, co urobi jedno zahnanie sa diviaka s dobermanon a dakujem, nemusim. Zo stretnutia s diviakom mam vazne strach. V Karpatoch ich je pozehnane. :o(
14.09.2005 - 09:38:42
00
asi by som branil bikom....
14.09.2005 - 09:46:12
00
to: geroy

Ja asi tiez, ale v uspech velmi neverim. Je to rychly tank, ktory jednym tahom rozparal dobermana od hlavy po zadok a este mu aj dolamal kosti... Tu asi zase plati prevencia - ked sa rutis do krovia, radsej rob hluk. Niekedy si sice pripadam ako pako, ale zatial som mal stastie.
14.09.2005 - 10:03:50
00
tak tak, treba preventivne riesit taketo situacie.

ja som rad siel cez mrte husty les (genialne som vtedy zabludil) a zrazu asi tak 10m odomna prefrcalo volaco ohromne tazke, to dupotalo tak ze sa cely les triasol, mne zamrzol usmev na tvari, a to priam letelo nizko nad zemou, no asi diva svina, ale kebyze ma aj len omylom chyti v tej jej rychlosti tak sa smiechu nezdrzim.
14.09.2005 - 10:46:34
00
este tolko ze to stihlo prist aj odist skor nez som si uvedomil ktora bije...
14.09.2005 - 10:49:31
00
hm,ty mas problem s divimi svinami,my v okoli ban.bystrice mame zas problem s medvedmi.jednu skusenost mam.az v dedine to spravilo par frtanov:-))nastastie medved mal tolko rozumu ,aby zdrhol.stretli sme sa zocivoci na lesnej ceste, tak na tridsat metrov.kym som sa spamatal bol fuc.darebaci inde sa nebudu ebat ,len po lesnych cestach.
14.09.2005 - 11:03:37
00
Ja som raz stretol medveďa za Hrochoťou ( je to medzi Zv a BB ). Išiel som po takej asfaltke medzi poliami. Keď som vyšiel spoza zákruty, tak som ho zbadal kráčať predo mnou asi 100m. Bol ku mne chrbtom, tak som išiel bližšie a čakal som, že ma zbadá, ale dosť dlho ma nezbadal, tak som začal cmukať a pískať. Až potom zastal a otočil sa , ja som bol už celkom blízko, počul som, že majú nejakú vzdialenosť, ktorú netreba prekročiť, aby sa necítili ohrození, ale neviem koľko to je .Tak som mal aj bobky,ale on sa postavil na zadné, zaňuchal a potom začal utekať (preč odo mňa). Stále ale išiel po tej ceste, tak som sa vybral za ním, po chvíli spomalil a zabočil na poľnú cestu a potom do lesa. ja som išiel iným smerom, tak som ho už nechal.Ináč so sviňou som sa ešte nestretol, ale jelene, srny, líšky, zajace celkom bežne. Sranda je, keď vidím líšku, ako na niečo striehne, ona ma nevidí a keď som už pri nej a vtedy ma zbadá, tak dobre, že nevyskočí z kožucha.
14.09.2005 - 21:23:50
00
ja by som medveda takto neprenasledoval :)

inak tiez som raz stretol male srnky zasite v lese. no tie ked ma zbadali tak vyskocili meter padesat a uz ich nebolo...
14.09.2005 - 23:19:14
00
hadam si tam ten kozuch nanechal.:-))
16.09.2005 - 14:29:25
00
Ja som stretol bachynu s tak 8 mladymi asi na 15m tesne pod Bielym Krizom niekedy v juni tohto roku. Isiel som uplne potichu (ako vzdy) a ked som ich zbadal, skoro som sa pos*al. Chvalabohu sa ale oni zlakli este viac a zdrhli. Vsetko sa to udialo velmi rychlo - ziadny cas rozmyslat, co spravit.

Dalsi incident som mal nad Dobrou Vodou s (pravedpodobne besnou) liskou. Idem si po chodniku a zrazu oproti liska. Vobec sa ma nebala - skor naopak, blizila sa ku mne. Zoskocil som z biku a skusal ju vyplasit, ale nedala sa. Stale isla ku mne. Asi 3m odo mna zisla z chodnika a zmizla v hustinach. Inak lisky (aj ini zveri) okamzite zdrhaju.

Zdar!

A.
19.09.2005 - 11:49:10
00
Vsetky rady co robit pri stretnuti s divou zverou su podla mna zbytocne. Najvacsia pravdepodobnost je ta, ze zver utecie prec co najrychlejsie. Ale ked budes mat smolu a blbu nahodu k tomu, a taka diva svina alebo medvedica si ta zaradi do kategorie nebezpecnych pre svoje potomstvo, spravi z teba gulas a nestihnes ani mrknut a nie to este sa uvedomele nejakym sposobom branit. Takze najlepsia obrana je tunning biku prostrednictvom vystrihnuteho pasika z jogurtoveho kelimku a pripevneneho na biku tak aby bol v kontakte so spicami na kolesach. :o) Ako som sa uz vela krat presvedcil, bike je veeeelmi tichy dopravny prostriedok a prekvapit zver (a aj seba) nie je vobec problem.
22.09.2005 - 10:33:05
01
keyboard_arrow_up