PINY napísal:
Mali by začať pestovať baklažán, cuketu, paradajky....s príchuťou hambáča, klobásy, coly... a bolo by :lol:
A prídel potravín v obchode až po prejdení 10 000 krokov denne, kontrola pri vchode :D :D
Výnimku majú chorí, starí, tehotné :) :lol:
Samozrejme žartujem (lebo máme tu aj takých, ktorí sa chytajú každého slova) :tmi:

Sranda je to ohromná, kým sa ta to netýka...
Ale aj slanina s príchuťou brokolice by sa hodila.
A predstav si tu psinu ako ja chodím s anorektickym deckom do poradne...😉
09.03.2023 - 18:20:26
00
No a presne toto je to, čo som písala.
Každý máme niečo, nemysli si. Ale občas si treba vedieť urobiť srandu aj zo seba a svojich starostí, chýb a podobne. A týka sa ma veľa vecí, ktoré sa tu preberajú. A? Radšej sa na tom zasmejem ako budem revať do vankúša a búšiť do stola, lebo ma niekto alebo niečo hnevá ;)
Ak má niekto s niečím alebo niekým problém, je to len jeho postoj, pohľad na vec a jeho problém ;)
Trochu úsmevu a pozitívnej nálady si dopraj 😉 Starosti budú a boli.
Nie na všetkom sa dá smiať, to vieme všetci, ale tu nebreberáme vážne veci.
Si v téme, kde sa ľudia doberajú 😉 Pár ich z fóra poznám osobne a všetko sú to fajn pohodoví ľudia. Nikto nikomu podľa mňa nechce ublížiť.
Ale mám pocit, že si osobne na mňa "zaťažený" 😉 tak tvoje príspevky beriem už ako želanie pekného dňa ;)
09.03.2023 - 18:38:37
32
Sranda ohromná...
09.03.2023 - 18:42:09
00
Hoď si tému do koša a máš pokoj ;)
09.03.2023 - 18:44:30
11
Čo to čítam? Nechceli ste ísť vy dvaja dávnejšie spolu na výlet? A teraz takto tu nepekne na seba...

Základom ozajstnej cyklistiky je pohyb. Ale ak k biobikerovi fúka vietor do chrbta a pomáha mu v jazde, už sa vlastne len vozí... už by sa nemal nazývať cyklista ale vetričkár pripadne vetroplach :)
A keďže sa z vetra vyrába elektrika a ide pri tom len o zmenu energie, tak cyklista s vetrom v chrbte je vlastne nepriamy ebiker... Naviac z kopca využívajú gravitácou, vtedy sú z nich gravitéri. Z tohto zistenia vyplyva že biobiker je realne bio iba určitú krátku dobu počas bicyklovania.

Takže z celkových najazdených kolometrov by si mali vyškrtnúť 2/3 aby bolo pravdivé tvrdenie že šlapali za svoje.

Na druhej strane ebiker je vždy ebiker a tak sa nema za co hanbiť ... ;)
09.03.2023 - 20:17:18
06
marseluspp napísal:
Čo to čítam? Nechceli ste ísť vy dvaja dávnejšie spolu na výlet? A teraz takto tu nepekne na seba...

Základom ozajstnej cyklistiky je pohyb. Ale ak k biobikerovi fúka vietor do chrbta a pomáha mu v jazde, už sa vlastne len vozí...

zachvilu sa dozviem ze biobajky su vlastne perpetum mobile... :tmi:
https://youtube.com/shorts/zyTjiwfr_V4?feature=share
zvykajte si na baterky az takto dopadnete. :D
09.03.2023 - 20:32:04
00
marseluspp napísal:
Čo to čítam? Nechceli ste ísť vy dvaja dávnejšie spolu na výlet? A teraz takto tu nepekne na seba...


Chceli, chceli ;) Ale málo :beer: v okolí tak to musíme zrušiť :)
09.03.2023 - 20:33:43
00
Neviem či zrovna piva. ⚡️⚡️⚡️🤭🤪
09.03.2023 - 20:42:35
00
peter120 napísal:


No neviem, ale na tom videu je biobiker :)
Šlape za svoje, takže by mal byť pre vás COOL...
10.03.2023 - 06:51:52
00
marseluspp napísal:
Základom ozajstnej cyklistiky je pohyb. Ale ak k biobikerovi fúka vietor do chrbta a pomáha mu v jazde, už sa vlastne len vozí... už by sa nemal nazývať cyklista ale vetričkár pripadne vetroplach :)
A keďže sa z vetra vyrába elektrika a ide pri tom len o zmenu energie, tak cyklista s vetrom v chrbte je vlastne nepriamy ebiker...

Dokážem pochopiť vieru v mimozemšťanov, Ježiška, duchov, Yetiho a podobne, ale skutočne dnes ešte niekto verí vo vietor do chrbta?
10.03.2023 - 08:24:51
03
no tak pozor, ako deti sme boli u dederonov pri mori na dovolenke ... a tam sme bežne jazdili s vetrom v chrbte štýlom rozopnutá bunda -> plachetnica. Horšie to bolo naspäť
10.03.2023 - 08:31:47
00
Jasné. U nás pod Tatrami je to bežné. Ráno fúka jedným smerom a večer druhým. Ak človek býva na správnom mieste, tak má obe cesty s vetrom v zádech :)

Uvažoval som (teoreticky) že keď idem 25km/hod po rovine a oproti mne fúka vietor 25 km/hod tak miniem energie toľko akoby som šlapal rýchlosťou 50km/hod v bezvetrí. Teória je bez uvažovania trecích síl.
Takže s vetrom do chrbta rýchlosti 25km/hod prekonavam len trecie sily.

Videl som surferov poživať na ťahanie lietajúceho draka, prečo by to nemohli využívať aj cyklisti?
10.03.2023 - 08:38:11
00
V lese, alebo na ceste ? :lol:
japonci majú na to výraz - Seppuku
10.03.2023 - 08:54:05
01
marseluspp napísal:
...Uvažoval som (teoreticky) že keď idem 25km/hod po rovine a oproti mne fúka vietor 25 km/hod tak miniem energie toľko akoby som šlapal rýchlosťou 50km/hod v bezvetrí. Teória je bez uvažovania trecích síl.
Takže s vetrom do chrbta rýchlosti 25km/hod prekonavam len trecie sily. ...

jasné. a keď do decového pohára naleješ dve poldeci 40-tky. tak máš deco 80-tky, to potom narieďiš ďalším decom vody a máš z pôvodného deca 40-ky dve deci 40-ky. :-)
10.03.2023 - 19:25:50
014
Ked budes chciet povýšiť teoreticke uvazovanie o level vyssie, tak skus predtym co-to naštudovať, napr. Cx, koeficient odporu vzduchu na uvod postačí...
10.03.2023 - 19:37:24
00
keyboard_arrow_up