Ja tiež myslím, že aj aj. Daj novú pätku a túto, ak sa podarí zrovnať, hoď do batohu ako núdzovku....
18.12.2014 - 18:35:17
02
odjakziva patku vyrovnavam kamenom (davam na to gumu nejaku, co je poruke, nejdem surovo kamen-patka) a ramienko nohou...
na kamenom vyrovnanej patke som jazdil este 3 sezony, a stale je na bajku, ale uz na tom bajku nejazdim
18.12.2014 - 19:09:41
00
:o :o :o
18.12.2014 - 19:13:29
00
true story, je to este z casov, ked som nevedel co vobec je patka a chytil som nejaky papek daleko od civilizacie... ucenie za pochodu :-)
18.12.2014 - 19:18:33
00
S kamaratom sme kamenom v lese "nitovali" roztrhnutu retaz.Treba pouzit co sa da..Ale celu cestu domov som trpol kedy mu zas prdne.Nastastie sme v pohode dosli.
18.12.2014 - 19:45:43
00
odjakziva patku vyrovnavam kamenom (davam na to gumu nejaku, co je poruke, nejdem surovo kamen-patka) a ramienko nohou...
na kamenom vyrovnanej patke som jazdil este 3 sezony, a stale je na bajku, ale uz na tom bajku nejazdim


...nooo veď OK, ja som nepovedal, že sa to nedá, tiež som už v teréne dosť toho porobil, ale ja napríklad by som už neveril raz poškodenému komponentu....chodím viachodinové tripy, takže chcem mať bike vždy v pokiaľ možno najlepšom technickom stave a nie riskovať desiatky kilometrov od domu, alebo na hrebeňovkách pokazený celý výjazd a deň len kvôli ľahostajnosti pre pár euro, takže preto by som to ja vymenil a tú opravenú by som mal ako záložnú... :)
18.12.2014 - 19:54:39
02
RANDAL - tym som si aj ja raz presiel :-) nevydrzalo to najdlhsie, ale s par zastavkami sme nejako dobacovali do civilizacie,
identity78 - presne tak, ten kamen je prva vec co mi napadne ked sa povie patka - spomienky :-)
18.12.2014 - 21:58:36
01
Logika kaze presne naopak - poskodenu pätku treba zrovnat a jazdit ju dalej a ako zalohu nosit novu. Ak nahodite novu a aj ta sa vam ohne, tak budete mat uz dve ohnute a zrovnane pätky a ani jednu 100%-nu. To by bolo akoze dobre na co?
18.12.2014 - 22:03:42
02
Jezus tak aj toto je uhol pohľadu, máš vcelku pravdu...no ja by som aj tak vždy kúpil novú a vozil aj nahradnú "narovnanú" :D ...no som proste taký, radšej na istotu... :) :y:
18.12.2014 - 22:07:18
00
Jezus nehnevaj sa , ale podľa mňa zvrátená logika. Zohnutá pätka a názor / rovnať a jazdiť/...Obdobný som tu kedysi dávno čítal , a téma bola : "lepiť , či vymeniť dušu" ..Ja pätky mením , netrochárčim a znižujem riziko , že v teréne budem maturovať a miesto bikovania servisovať... ^_^

Podarilo sa mi ohnúť pätku na Scalpeli v teréne , narovnal som ju , ale na ďaľši výjazd som už mal novú...Ale s môjím názor sa nemusíte stotožňovať... :!:
18.12.2014 - 22:15:38
02
...no a s dušami to riešim tak, že keď "pichnem" vymením za novú, ktorú mám stále pri sebe a keď prídem domov, tak chcem lepiť, ale poviem si zase to isté čo pri pätke, alebo hocičom inom a kúpim novú a tú nosím zase pri sebe :D ...takže zase "na istotu" (a to mám ešte vždy v zálohe ďalšiu novú :?: ...2,50,-€ mi nestoja za lepenie v teréne)
18.12.2014 - 22:24:10
01
Domaci kutilovia, co pätku rovnaju rukami, kombinackami, kladivami, kamenmi a pod. ju samozrejme takmer nikdy nezrovnaju poriadne vo vsetkych osiach a navyse ju mozu aj poskodit. Na rovnanie pätky sa pouziva na to urceny pripravok a zrovnana pätka je potom v podstate taka ista ako nova. Akurat je trochu väcsia pravdepodobnost, ze ak nastane dalsia situacia ohrozujuca prehadzovac, tak ze povoli len ta rovnana pätka a prehadzovac prezije bez ujmy. Pri novej pätke sa celkom casto nezvratne poskodi aj prehadzovac. Ale ved kupujte si nove a ohnute hned zahadzujte, mne je to jedno. :)

P.S. Treba aj rozlisovat mieru ohnutia - ci to este ma zmysel rovnat. Ale to je asi zbytocne vysvetlovat.
18.12.2014 - 22:24:47
00
Jezus ...veď nebuď taký zlostný, nemusíš nič vysvetľovať ja ťa chápem čo hovoríš, nie sme poloretardi, len hovorím(e) vlastný pohľad na vec ( :?: však Ramon1)...hlavne mier, debata... :y:
18.12.2014 - 22:32:28
00
Ved ja nie som zlostny. :) Ja som to pisal v dobrom ako radu, nic viac. Uz som par pätiek zrovnal, takze viem preco to pisem. A tymi kutilmi som nemyslel nikoho konkretneho - to bolo myslene vseobecne.
18.12.2014 - 22:35:51
01
Jezus chápem , ako si to myslel, no ja by som jej už neveril, a mal by som nervy , že ak ju ešte raz " klmknem" tak je po nej a poškodí mi aj prehadzovač...Ja postupujem obdobne ako identity78...Nové je nové . Nechcem rozdúchavať vášne , ktorých tu bolo dosť , keď bol podrobený tortúre misopetrovic...pokoj vo vaších :l:
18.12.2014 - 22:40:00
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo)
keyboard_arrow_up