Ešte taká drobnosť - keby to parkovné v meste stálo aj na Slovensku 5 až 6€ na hodinu a kontrola zaplatenia by bola taká rýchla jednoduchá , tak by veľa ľudí prestalo riešiť auto. ;-)

youtube.com/watch?v=XuBdf9jYj7o&t=0



to parkovne ale nic neriesi. Pokial nie je v meste poriadna hromadna doprava, tak je to len buzeracia vodicov. Predstav si, ze by v BA zacali ludia co jazdia autami chodim busom. Uz teraz su busy v spicke plne, co by bolo potom? Na slovensku nie je jedine mesto, ktore ma poriadne spravenu dopravu. Zvlast BA potrebuje poriadny, najlepsie kolajovy nosny system, potom mozme uvazovat o zdaneni druheho auta, ci rezidencnom parkovani. Ludia musia byt motivovani pouzivat MHD a MHD musi im zabezpecit standard na urovni a nie nas typ "vagon pre dobytok"
13.05.2015 - 11:53:42
03
Netusim, kolkonasobne stupol v BA pocet aut od roku 1984. Pocet ludi minimalne. V tom roku som bol naposledy v MHD v BA a veru bolo velmi plno. Dnes ti ludia aj s potomkami sedia kazdy vo svojom aute...
13.05.2015 - 13:25:01
00
sedia vo svojich autach a pritom je mhd este plnsie..
13.05.2015 - 13:27:14
00
Ono to je zložité - žijem v Holandsku a tým pádom viem ako to tu funguje a koľko ľudí má autá doma a koľko tie autá reálne stoja a koľko stoja doma okrem nejakých nákupov a dovoleniek

45% daň pri kúpe, kvartálna vysoká cestná daň a podobné veci by aj na Slovensku vytvorili tlak na vedenie mesta aby sa zlepšila MHD
13.05.2015 - 13:31:45
00
len zase sme pri tom, ze najprv sa ma spravit a pripravit poriadna mhd predtym ako sa v nej ludia pozabijaju.. Lebo vies kao je to s tlakom verejnosti na slovensku.. A este mesta, ktore su zadlzene po usi..
13.05.2015 - 13:35:04
00
príde mi scestné porovnávať snami holandsko alebo nejaké švédsko, lebo ak aj pominiem faktor korupcie a defraudácie, tak proste vyššie dane a iné poplatky umožňujú investovať oveľa viac do verejných služieb
13.05.2015 - 13:38:48
01
Na slovensku nie je jedine mesto, ktore ma poriadne spravenu dopravu. Zvlast BA potrebuje poriadny, najlepsie kolajovy nosny system, potom mozme uvazovat o zdaneni druheho auta, ci rezidencnom parkovani. Ludia musia byt motivovani pouzivat MHD a MHD musi im zabezpecit standard na urovni a nie nas typ "vagon pre dobytok"


"Vysoká životná úroveň nie je o tom, že každý má auto. Vysoká životná úroveň je, že aj bohatí budú radi chodiť hromadnou dopravou..."
(Starosta Bogoty)
13.05.2015 - 13:49:57
03
Páni, mám taký problém. Nedávno som vymenil predné gumy, čo som tu aj vtedy ukazoval tú dieru v pneumatike... Teraz mám taký problém, ktorý neviem či súvisí s tou výmenou. Pri točení doľava pociťujem nejaké vibrácie. Smerom doprava mi to nerobí. Príde mi to ako keby to išlo z pneumatiky. Nemáte niekto predstavu čo by to mohlo byť?
20.05.2015 - 17:26:27
00
čapy, tyčky stabilizátora, nejaký silentblok .. aj to môže byť ak to ide do volantu
20.05.2015 - 18:11:11
02
Aj mne sa trasie auto po vytoceni na jednu stranu..
20.05.2015 - 18:56:25
00
Najrychlejsi test je prehodit kolesa - predne zadne a uvidis, ci to ostava, alebo nie
Kludne to moze by aj nejaky klb, pripadne rozbita geometria - je toho vela a trba zacat najlacnejsim
20.05.2015 - 19:09:51
00
Mne to robia gumy od novoty, ale iba letne. Robili to aj tie co boli povodne na aute ContiPremium 2 a robia to aj Dunlop BluResponse. Zimne to nerobia. Podvozok aj geo v poriadku. Robi to len ked trochu vytocim volant pri nizsich rychlostiach.
20.05.2015 - 19:17:24
00
nemas letne a zimne v inom rozmere?
20.05.2015 - 19:19:05
00
Nie, prezuvam. Ale zimne maju maksiu zmes, su aj tichsie a komfortnejsie ako letne (Zimne su barumky)
20.05.2015 - 19:49:10
00
Ked uz tu bolo spomenute mhd...
Uvediem jeden priklad:
Cena 15 minutoveho listka je v BA 0.7 Eur. Ak vezmem napriklad trasu elektricky zo zastavky Heckova na Racianske myto je to podla MHD 15 minut.
Podla mapy 5.6km
Autom, naprikad klasika koncernove tdi v meste za 6L/100km tento usek vychadza na 0.4 Eur za pohonne hmoty.
Cize priblizne polovica. Ak idu dvaja v aute tak stvrtina ceny listka mhd. A neporovnatelny komfort, kedy su tie elektricky tak plne, ze clovek stoji na jednej nohe, pripadne do nej nenastupy ked je plna co sa mi tiez stalo...
Samozrejme nepocitam ine naklady na auto...ale uz len ten princip, ono by clovek povedal ze to bude min dvojnasobok.
A nasa mhd je stale stratova:)
Kazdopadne najlepsi dopravny prostriedok v meste u mna zostava bicykel. Len by to chcelo spravit podmienky pre ciklistov, ze drahi politici.
21.05.2015 - 08:32:01
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up