jeden je klampiar/pokryvac a druhy ma predajnu zeleza a autosuciastiek :-)
17.06.2016 - 15:16:34
00
Na Octe Skaut mam obute Barum Bravuris 3HM. Dobra cena, pre mna relativne vhodny dezen. Ale za rok som uz kompletne dookola vymenil obutie kvoli neopravitelnym defektom na bocnici... Ano, auto nejazdi vzdy len po hladkom asfalte ved je to 4x4 so zvysenym podvozkom.
Pokusim sa este leto prezit bez dalsieho prierazu a idem do ineho obutia aj za cenu, ze to bude o 50% viac na cenovke. V pneuservise mi tvrdia, ze hrube bocnice uz robi len Bridgestone a cely zvysok sveta uz robi len papierove boky. Mate este niekto nejake tipy, co kupit, coho sa vyvarovat? Do offrroad pneu ist nechcem a Continental ContiCrossContact LX je celorocka. Ani ryba ani rak...
17.06.2016 - 21:15:37
00
sefovi vybavujem pravidelne gumy na offroad Nissan Navara (polovnik ale auta strieda ) ..... Bridgestone je na to ideal a stale za dobru cenu!
17.06.2016 - 23:28:04
00
Potrebujem 225/50 r17 a to v ponuke vidím samé športové obutie... :(
Ešte tak základná turanza vyzerá byť taká trochu viac drazkovana :)
18.06.2016 - 16:27:20
00
skus pozret nejake XL zatazenie pneumatiky - mam nokian sice zimne 225/60 r 17 XL a to je bocnica poriadna aj teraz co sme kupovali hankok ventus prime 2 tak bocnica sa mi nezdala az taka tenka .. http://www.pneumatiky-popgom.sk/najlacnejsie-pneu/hankook/ventus-prime-3/225-50-r17-98-w--mk-xl pneumatika vychadza medzi lepsimi v testoch a kedze je XL bude aj bocnica pevnejsia
18.06.2016 - 16:53:23
00
petrik napísal:
Tesak ako su na tom tie motokary tam pri vas na FB velmi neaktualizju a uz by som siel niekde odreagovat

Dnes som siel "nahodou" okolo na biku. Jedna masina tam akurat zrovnavala teren.

Prílohy:

P6180435.jpg
P6180435.jpg 116.28 KiB thumb_up0thumb_down

18.06.2016 - 22:03:43
02
Axel v tom rozmere treba zvazit co chces... tichu pohodlnu gumu ktora znesie aj sportovejsiu jazdu ale da menej km alebo nieco tvrdsie ale trvacnejsie.... moja skusenost na VW Sharan.. .. Yokohama Advan Sport... dobra aj ked tvrdsia guma, neskor az tak super nebola ale vydrzala 100 000k.... teraz ma Michelin Primacy 3, o kusisko drahsia ale zase uplne tichucka guma, drzi jak hovado ale po 30 000 km je polovica vzorku prec....
a hlavne zabudni v tom rozmere na Matador aj ked cenovo je super........ 2x sa mi este na Passate odtrhol behun od kordu na dialnici!!!!!!!!
18.06.2016 - 22:37:00
00
No barum a matador co sa odolnosti tyka su velmi slabe. Hlavne barum je magnet na defekty. Velmi slusny kus gumy bol conti premium contact 2. Na tom som za 60000 nemal jediny defekt. Vydrzali by aj viac, ale kupil som nove lebo uz dost hucali..
Je to sice stary model ale myslim ze sa este da zohnat, asi ich stale vyrabaju..
19.06.2016 - 07:43:59
00
Ja potrebujem gumu, co nema uplne slick sportovy dezen a ma pevnejsie bocnice, ktore neprerazim na polnej ceste s par kamenmi. Vydrz ma netrapi, cez leto urobim 15tisic km a ked guma vydrzi 3 sezony, som s tym OK a pojde do kosa. Nemam sportove ambicie a liter spotreby ani hluk od kolies s vyjazdenym naftakom, co ma na streche nosic bicyklov, proste neriesim. Na zimu mam dokonca celoprotektory s traktorovym dezenom a som spokojny. Sneh, blato, vsetko jedno. A po zime su ako nove. Samozrejme treba adekvatne tomu aj jazdit.
O Barumke som bol presvedceny, ze bude OK. Je to XL, High Mileage, ma uplne luxusnu ochranu rafikov, ma aj nejaky vzor na lesnu cestu a za 70 eur to bol kauf z rozumu. A aj dezen je po roku stale dobry a odjazdi este aj buducu sezonu, hoci guma je rozbita/dosekana na srot. Jediny problem su defekty kazde 2 mesiace, co fakt nie som schopny akceptovat. A vzdy je to seknuta/prerazena/prerezana bocnica. V pneuservise mi povedali, ze mam prestat chodit na ryby. Ale ked ja proste chcem, no :-D Na bike sa da zvolit koleso podla potrieb, tak to urcite pojde aj na auto, hoci Skodovka by si za ten hujovy jediny predpisany rozmer na Scoute zasluzila svoje... Dat na zvysene 4x4 profil pomaly ako na sportiak a alternativy ziadne.
Vdaka za tip na tie hankooky, vyzeraju relativne fajn aspon na papieri. A aj druhy model nie je mozno na zahodenie
http://www.pneueshop.sk/pneumatiky/53934/hankook-ventus-s1-evo2-k117-98y-xl-225-50-r17-98-y
19.06.2016 - 12:42:03
00
Mozno to bude pre teba šok ale myslim si ze ti nepomoze ina pneumatika. Skratka budes musiet zmenit rozmer na vacsie balony a mensi disk.
Tie nizkoprofilovky nikdy nebudu nejako extra odolne aj vo verzii XL. Proste su konstruovane tak aby vydrzali viac, napr obrubniky v meste alebo vytlky, kde ine pneumatiky prerazis alebo sa urobi bublina. Ale ostre kamene prerezu kazdu nizkoprofilovku lebo ta neuhne, ma moc tvrde bocnice a kamen je vzdy viac nez guma..
Boky su vzdy len guma a nylon. Pokial tam nebude ocelovy kord tak kamen vyhra..
19.06.2016 - 17:46:04
00
Axel
skús TU http://www.pneuonline.sk/sk/
sú z KE a majú tu aj sklad ....
možno si niečo vyberieš vedia aj poradiť ...
19.06.2016 - 19:21:12
00
Problém je ten, že v technicaku ma scout tento jediný rozmer a navyše ešte aj relatívne atypický. A iný zapísať nechcú,lebo že 4x4 a iná konštrukcia náprav. Kľudne by som tam praskol balónové 15ky, hoci je to ďalšia investícia do nových diskov.
Holt, trendom sú gumené obrúčky.
19.06.2016 - 20:21:55
00
Treba zistit v servise ake minimalne disky z hladiska prednej brzdy vies dat. Potom uz len zvolit vhodny predpisany rozmer pneu aby sedel obvod kolesa a zapisat by to nemal byt problem.
Naprava by nemal byt problem. Pokial dodrzis vsetky parametre..
Len to netreba brat ruzovo. Zase balony nemaju taku ochranu disku, cize guma uhne ale disk bude dodrbany. Ale casto vidim prave na skodovkach celkom
elegantne strieborne plechace... takze treba vyzistit dostupne varianty, iste nejake budu. Ak nie tak sa s tym budes musiet zmierit, alebo kupit poriadne suv :)
19.06.2016 - 21:12:19
00
vyrobca musi mat alternativy a ked prides k pandurom s papierom od ofiacialneho predajcu, zapisu ti do TP co chces...... alebo ochotny kamos pandur to vybavi...
19.06.2016 - 22:16:59
00
Alebo kúpiš nové disky v predajni, prinesieš faktúru, potvrdenie od výrobcu kolies, že môžu byť namontované na tvoje auto (bolo by dobré, aby tam bol aj vin) urobíš špeciálnu STK kde ti potvrdia, že to máš namontované podľa toho dokumentu a potom ti to za 50€ zapíšu. Je to zložité, ale niekedy sa ináč nedá.
19.06.2016 - 23:50:58
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up