Ahojte,
aky mate nazor na hakovanie sa za cudzimi cyklistami bez opytania sa ?
Mam na mysli, ze sa proste nejaky cyklista zavesi za ineho cyklistu bez toho, aby sa poznali, pricom ten, ktory sa zavesi, sa nespyta toho prveho, ci moze jazdit za nim.
Jazdim na krose a dost casto sa mi stava, ze sa za mna zavesia cyklisti na cestakoch, a ani bu ani mu, ci vobec mozu.
Zaujima ma, ci je to bezny zvyk v komunite cestnych cyklistov.
27.07.2015 - 22:00:17
00
Áno je, aj keď sa patrí prehodiť pár slov. Ale nevidím v tom problém
27.07.2015 - 22:06:23
00
a preco ti to vadi?
27.07.2015 - 22:40:39
00
Mali by preplatiť aspoň časť ušetrenej energie.
27.07.2015 - 22:48:36
01
Vadi mi to z viacero dovodov. V prvom rade, ak je niekto na mna nalepeny a neviem o tom, pri mojom rychlom zabrzdeni moze dojst ku kolizii a k nejakym tym zraneniam. Za druhe, ked mam niekoho tahat, berie mi to dost energie, ktoru budem potrebovat neskor. A v poslednom rade, s navaznostou na predchadzajuci bod, ak mi niekto berie energiu bez dovolenia, je to v podstate kradez.
Raz sa mi uz stalo, ze som prudsie zabrzdil a nejaka pani potom dost agresivne do mna zacala hustit, ze co som si to dovolil, ze som ju mohol zranit, a ze ona ma doma deti... Potom ma nejaky cas blokovala, kym ma to neprestalo bavit a odbocil som do lesa, aby som sa jej zbavil.
Chyba mi tam slusnost, nic viac.
27.07.2015 - 22:55:12
00
:D :D :D

A povieš aj ostatným ako ťa to oberá o tvoju energiu, ktorú budeš potrebovať neskôr?

Do hlodov fóra toto.
27.07.2015 - 22:59:38
026
takze sa narobis viac s niekym za tebou ako ked ides sam ? :) za mna sa nik nelepi, mns vsetci obiehaju... asi som moc pomaly :) mozes skusit tuto taktiku. pytat sa ma nemusis a mozes pouzit ;)
27.07.2015 - 23:13:13
00
A v poslednom rade, s navaznostou na predchadzajuci bod, ak mi niekto berie energiu bez dovolenia, je to v podstate kradez.

Tak som sa zacal nahlas rehnit, ze som asi zobudil vsetkych dochodcov v panelaku co uz spali :D Ja by som tym nanichodnikom dal aspon 2roky natvrdo, nech si nezvykaju robit take kradeze :D:D:D:D
27.07.2015 - 23:15:31
02
takze sa narobis viac s niekym za tebou ako ked ides sam ? :) za mna sa nik nelepi, mns vsetci obiehaju... asi som moc pomaly :) mozes skusit tuto taktiku. pytat sa ma nemusis a mozes pouzit ;)


Asi tak, a whitemamut a Matho2 sa mozu rehlit kolko len chcu. ;) Skusal som ist aj pomalsie, aby som sa zbavil tych, ktori sa za mna nalepili, ale dlho som tak nevydrzal. Jednak ma nebavi cumiet na niekoho zadok predomnou a potom, pomala jazda ma nudi.
27.07.2015 - 23:29:00
00
mne sa raz stalo že som natrafil na cyklistu za ktorým som išiel 3 km v haku potom som prestriedal a on išiel za mnou 15km v háku a nie a nie prestriedať ževraj to mal daleko domov
27.07.2015 - 23:53:54
00
tak nespomaluj ale pridaj ,,,
27.07.2015 - 23:57:32
00
je lepsie sa spytat, alebo aspon pozdravit. ja som sa raz zavesil cestou k Neusiedleru za ineho ziletkara, ale nic som mu nepovedal. Po chvilke ma tak oplul, ze som sa nasral, zvysil som rychlost a predbehol som ho. viac som ho uz nevidel.

inokedy cestou do gabcikova sa za mna zavesili asi traja ziletkari, a po par km ma jeden z nich vystriedal. Pri cunove sme sa rozdelili a s jednym som siel potom az po kompu, to bolo fajn. Taketo zgrupenia nahodnych ziletkarov su tam na hradzi asi dost bezne a celkom vitane, pokial sa striedaju.

Raz ked som bol na MTB na hradzi, tak som sa tiez zavesil za ziletkara, a on ked to zistil, tak dost prudko zabrzdil. Keby som bol na cestaku, tak donho vrazim. nastastie na mtb mam 10x ucinnejsie brzdy, takze som nemal problem :)
fakt, treba sa ozvat a az potom sa zavesit.
a po ukonceni spoluprace sa patri podakovat.
28.07.2015 - 00:42:25
02
Skvelé pravidlá ohľadom tohto ponúkajú Velominati:

Pravidlo #19

a súvisia s tým ešte tieto (nezľaknite sa, sú to väčšinou veľmi užitočné a miestami zábavné rady):

Pravidlo #23

Pravidlo #38

Pravidlo #59

Pravidlo #67

Pravidlo #84

Pravidlo #86

Pravidlo #88

Ak si niekto kladiete otázku, či nemám o 2. v noci čo robiť, tak áno - čakám kým mi comp vyexportuje dlhé video. 8)
28.07.2015 - 02:14:53
01
Pobavilo.... narobí sa viac.....krádež...hneď som sa prebral :D
28.07.2015 - 05:41:49
00
iron.hide: tiez by som ta oplul :lol: .. neznasam to a povazujem za nechutne a naviac dost nebezpecne. Ale zavesuju sa obvykle bezprizorni, zivotom zmateny cyklisti :D .. ale niekedy je to sranda, ked sa na cloveka nalepi nejaky zufalec (na rovine je tazko utiect, ak je niekto dobre zaveseny v haku) a pride prvy kopcek. A niekedy to cloveka, ktory je uz totalne demotivovany a nechce sa mu, zmotivuje k lepsiemu vykonu :D Kazdopadne, z hladiska bezpecnosti a kultury je vhodne nevyziadane rande ohlasit :)
28.07.2015 - 06:47:47
04
keyboard_arrow_up