Celkom pekný okruh máš po SNV....
02.03.2019 - 20:55:57
00
Noo hlavne ma rovnych 10 km :)
02.03.2019 - 21:01:50
00
Niekedy si ho prídem vyskúšať 👍
02.03.2019 - 21:16:05
00
Kurna chlapi, jak to robite, ze davate priemerku 20 km/hod.? Ja ked sa snazim, tak mam priemerku 15-16km/hod a vtedy, ked pozeram na cyklokomputer tak vidim, ze idem ,, celou" cestou 18-20 km/hod. No neviem si predstavit, ze by som mal kmitat nozickami este viac.
03.03.2019 - 07:12:06
02
Ja som včera dal na mojej "trati" priemerku 14,7 a to som teda citil. 2 dni predtym som flakal priemerkou 14,1. V teplom ročnom období to pojde hore, ale nikdy nad 16 v priemere určite nie.
03.03.2019 - 07:58:48
00
Ja som skúšal moje maximum. Trasa 23km, asfalt : poľná cesta 50:50, priemerka 18, a to som sa na začiatku šetril, aby som vydržal do konca makať.
03.03.2019 - 08:17:30
00
kodym napísal:
Kurna chlapi, jak to robite, ze davate priemerku 20 km/hod.? Ja ked sa snazim, tak mam priemerku 15-16km/hod a vtedy, ked pozeram na cyklokomputer tak vidim, ze idem ,, celou" cestou 18-20 km/hod. No neviem si predstavit, ze by som mal kmitat nozickami este viac.
Priemerky berte len ako porovnavanie pipikov :D samozrejme to nieje ziadny udaj o ktory by sme sa mohli vseobecne opriet. Zalezi to od trasy, od pocasia, od toho kolko krciem je po ceste atd atd :) Aj s biku viem, ze priemerka sa da nahnat hlavne hore a dole. Tz kopec sa snazim vybehnut v nejakom slusnom tempe, na rovine si ustalim hlavne tep a v zjazdy sa snazim maximalne vyuzit tz. rozbehnut, znizit celny odpor a udrzat cim dlhsie rychlost. Pri rychlosti cca 24km/h si uz sem tam kopnem aby som tu rychlost udrzal. Rovinky jazdim cca 18-20km/h. Toto plati u mna iba na 10 km okruhu. Pokial idem dlhsiu tak idem hlavne na vytrvalost a priemerku vobec neriesim. Mame to tu kopcovite s kopcekmi 8-10° a tie sa snazim vybenut cim vyssie. Dobrovolne sa priznam, ze si aj potlacim, ale ked tlacim tak aspon 6km/h. Ja to beriem ako trening na biku kde som sa snazil rozvijat rychlost ( kratke trate ) a vytrvalost ( dlhe trate ). A samozrejme netreba podcenovat ani tie pohodove vyjazdy s partiou na pivo, pretoze km sa rataju vzdy :D
03.03.2019 - 11:46:53
02
drotar takto to určite nefunguje. V cyklistokom profipeletone maš nižšiu priemerku v kopcovitych etapach.
03.03.2019 - 13:25:15
00
Debata je o cyklistickom profipelotone ?
Je to cele o tom, aky podiel celkovej priemerky mam ako priemer hore kopcom a aky nasobok dole kopcom.
Ak je moja bezna priemerka 14km/h, pojdem hore kopcom 7km/h a dole tym istym kopcom 42km/h, aku budem mat priemerku na vyjazde po rovine ? 14km/h. Ak pojdem kopec hore-dole, asi to nebude 14...
03.03.2019 - 13:39:53
00
A potom su tu este ludia, ktori sa udrzia pri tych 30km/h aj po rovine. Profikolobezko peleton, ale o tom by mal viac povdeat ddemo, o tom kolko treningu a vole to stoji
03.03.2019 - 13:41:55
00
Je to identicke. Hore kopcom pojdes hodinu s priemerkou 7, dolu kopcom ako píšeš, napr.40-45, ale za par minut. Priemerku ti to da napr.11. Najlepšie priemerky vyjdu na rovine, za bezvetria.
03.03.2019 - 13:43:19
00
Priemerku viac ovplyvňuje čas akým ideš hore kopcom nízkou rýchlosťou, ako rýchlosť akou "letíš" z kopca dolu, lebo ideš sice rýchlo, ale podstatne kratší čas
03.03.2019 - 13:44:31
01
No, za chvilu asi okolo14.45 beriem kolobezku, premyslam, ci dam juravu alebo hradzu. Vonku pofukuje, tak asi juravu, na hradzi by to bolo trapenie. Uvidim, aku budem mat priemerku. Aj ked chvilu s vetrom, proti vetru a aj bocny vietor. Som zvedavy. Budem rad, ked bude nad 12km/hod.
03.03.2019 - 14:13:30
00
Ak chces pri treningu - resp. pri sutazi dobru priemerku potrebujes hladke a uzke cestne kolesa, najlepsie galusky nafukane na dobry tlak. Potom najlepsie rovnu cestu (alebo len mierne stupania) a takisto potrebujes dobre pocasie - bezvetrie, lebo to co ti vietor vezme v protismere uz nikdy nevrati fucanim do chrbta... A na zaver dve podstatne veci...a to su tvoje nohy. Silne, a so silnym svihom....najlepsie mlade...lebo take napriklad v na Salzburgringu zajazdili priemerku 31 km/hod... Potom sa stava ze na sutazi do toho das vsetko, rutis sa zavratnou rychlostou s nasadenim zivota pre teba kozmickou rychlostou dopredu, a zrazu ta opali skupinka mladych juncov prerdbiehajuc ta o cele kolo, ktory zlahka ficia asi o 5 km/hod rychlesie ako ty... no pocit na nezaplatenie...:)
03.03.2019 - 15:54:43
02
duves napísal:
drotar takto to určite nefunguje. V cyklistokom profipeletone maš nižšiu priemerku v kopcovitych etapach.
Ja viem. Pisal som iba o pocite z novej kolobezky, kde som dokazal ist rychlejsie aj hore aj dole aj po rovine. Je to vdaka nizsej vahe kolobezky a hlavne vdaka nizsiemu valivemu odporu. Najvecsi faktor aj tak zohravaju nohy :D takze ddemovu poziadavku na mlade a rychle nohy nesplnam ani nahodou :D A este doplnim. Z horskych maratonov mam jeden poznatok, ze priemerku mali lepsiu ti co dokazali ist hore rychlejsie, pretoze dole isli skoro vsetci rovnako rychlo. Ti menej vyjazdeny to davali na bomby s vyplestenymi ocami a ti vyjazdeny na istotu. Ale hore zrychlili iba ti, co na to mali fyzicky fond. Cize tak ci tak plati vseobecne pravidlo, ze cim rychlejsie hore, dole a po rovine tym je vyssia priemerka :D
03.03.2019 - 16:14:57
02

Výber z produktov

    Prejsť do shopu ()
    keyboard_arrow_up