lapaloma: teraz som hral hento hore asi 3 týždne, no, ani nie, a zháňal som Neverwinter Nights 2 (jednotka bola super) - vďaka Wladixovi ju už mám, len asi ešte splaším aj datadisk (a MOŽNO si počkám na preklad, ktorý by mal každú chvíľu byť)
práve zvažujem čo ďalšie idem prejsť a asi ruiny Myth Drannoru to budú
kua už som dávno nevykosťoval draka :twisted: obzvlášť hardcore je vykostiť kosteného draka, to v podstate z neho nič nezostane; v NWN 1 taký bol, tak som zvedavý, čo ma čaká v dvojke
a pokiaľ mám KOTOR zhodnotiť, tak ako všetko od Bioware - GOOD

EDIT: Ruins of Myth Drannor to nebudú, je to pomalé, zabugované a neergonomické
03.11.2008 - 18:57:15
00
Hm ... je tu ešte niekto, kto prišiel k záveru, že kým si nezahrá klasické PnP (pen and paper) RPGčko, teda partia hráčov, u niekoho, pri stole, kocky, figúrky etc., tak nebude môcť pokojne zomrieť?
Zháňame posily do partie, zišlo by sa asi tak ... no, DM + 4-6 hráčov... ak by sa našli dvaja záujemcovia, už by sme si vystačili.
Hralo by sa podľa D&D 4. vydania.
23.11.2008 - 22:37:18
00
haha D&D sme hrali na strednej :-D to boli casy
23.11.2008 - 22:40:54
00
tak kedze je pc mojim chlebickom obcas sa clovek musi aj odreagovat takze hry hravam, davnejsie som drtil unreal 2004 ale uz ma srali tie nekonecne cheaty, tak som frkol do kompu diablo II exp set a na tom sa da ficat cely rok :-) ......
23.11.2008 - 23:37:16
00
tupá mlátička
24.11.2008 - 01:23:12
00
atlantica online je momentalne dovodom pre moje kruhy pod ocami :P
24.11.2008 - 10:07:45
00
deti ... mam otazku ;-] je nejaka nova RPG hra kde okrem pribehu a subojov je aj riesenie hlavolamov? nieco ala betrayal at krondor alebo seria m&m ?
24.11.2008 - 10:25:20
00
Pred vcerom som si kupil Battlefield 2. No pecka, plazim sa po kopcoch a snajpim. Ked k tomu sadnem, tak koniec. To sa da hrat od rana do vecera :shock:
26.11.2008 - 13:12:02
00
nemam rad snajperov, furt len niekde cihaju a skovavaju sa, treba ist do suboja prsama. Ja ak sa najde cas hram stale to iste Wolfenstein ET, ides proti skutocnym hracom, tych lepsich rozpoznas hned, ja bezne vypalim zasobnik na jedno zabitie, tym lepsim stacia 2-3 rany.
26.11.2008 - 13:39:33
00
Co hovorite na Battlefield Heroes?viem ze to este nevyslo ale len co si o tom myslite???Ja osobne hned ako to vynde tak si to stiahnem, moze to byt sranda...A najvacsia vyhoda konecne nova free hra :)
26.11.2008 - 13:43:43
00
lapaloma: v každom prípade v hrách od Bioware máš mozgovo náročnejších vložiek až dosť - spomínaš veľmi staré veci, ale ak by si ešte nemal prejdené Baldurovu Bránu 1 a 2 tak odporúčam aj s datadiskami, to je povinné čteníčko AD&D
aj v najtupšej mlátičke od Bioware, čo je séria Icewind Dale, sa občas vyskytne použitie mozgu
a to nespomínam, že mnohé questy sa dajú ukecať (a ukecať viacerými spôsobmi) a mnohé akcie majú isté následky... plus možnosť hrať za záporňákov...
a keď sme pri D&D tak na 4. vydaní sa mi NEpáči, že zväčšuje odstup medzi hrdinami a bežným obyvateľstvom (v AD&D 2. ed. ste tak po 4. level mali pocit, že sedliak s vidlami je na tom lepšie, čo je IMHO celkom správny pocit dobrodruha nadšenca začiatočníka) a naopak sa mi páčia sa mi skill encountery (nie že by sa doteraz nedali postaviť, ale teraz je to priamo v pravidlách popísané), zjednodušenie systému rozhodovania (veľmi intuitívne rozhodovanie na aký útok použiť akú obranu - v podstate sú okrem zbroje ešte ďalšie 3 a celkom vypadol zložitý systém záchranných hodov)
v skratke:
pridžubanie mečom/kyjakom je 1d20 + STR modifikátor proti AC
strela je 1d20 + DEX modifikátor proti AC
kúzla sú 1d20 + INT alebo WIS modifikátor proti napadanej odolnosti - okrem AC ešte vôľa, reflex alebo ... fortitude ... húževnatosť? (závisí primárne na STR a CON)
záchranný hod je spravidla 1k20 proti 10 (pravdepodobnosť záchrany 50 %)
test skillu je 1d20 + skill proti triede obtiažnosti
oproti trojke ešte menej hádzania a rýchlejšie rozhodovanie
dokonca mi už nevadí ani takmer nutné použitie battle gridu a figúrok - nalejme si čisté wine, že bez toho ani v 3. vydaní nebola použiteľná polovica featov...
28.11.2008 - 18:12:26
00
to je moc zložité, ja používam iba:

Ľavé tlačítko na myšy - strelba
G - granát

s tým vykosím všetko a nemusím rátať žiadne modifikátory a iné somariny.
28.11.2008 - 21:37:18
00
jj... musia byť aj hry pre bradypsychickejšie jedince :twisted:
a to že pre rôzne druhy zbraní sa damage hádže rôznymi kockami (4-, 6-, 8-, 10- a 12-stenné) a že existujú aj percentové hody (dvomi 10stennými kockami - hoci v 4. ed. sa používajú minimálne) už radšej poviem neznalému myšoidovi len takto rýchlikovo, lebo väčšina populácie sa nevie zmieriť už s tou 20stennou "kockou" :mrgreen:
28.11.2008 - 23:26:23
00
hej hej baldursov mam aj icewind konecne som sa dostal k neverwinter 2 co mam doma uz od obliviona ;-] ktory dostal prednost case vydania .. su to fajn hry aj ked az moc sa drzia d&d a preto nemozem hrat wizarda ale len sorcerera ;-] inak by som sa zblaznil ... a ked tak rozmyslam ... tak mozno by dalsia pojde nejaka adventurka a pri nej si pockam na mlaticku diablo 3
28.11.2008 - 23:43:31
00
jj... musia byť aj hry pre bradypsychickejšie jedince :twisted:
a to že pre rôzne druhy zbraní sa damage hádže rôznymi kockami (4-, 6-, 8-, 10- a 12-stenné) a že existujú aj percentové hody (dvomi 10stennými kockami - hoci v 4. ed. sa používajú minimálne) už radšej poviem neznalému myšoidovi len takto rýchlikovo, lebo väčšina populácie sa nevie zmieriť už s tou 20stennou "kockou" :mrgreen:

uznavam ta!
toto co popisujes je genialne
29.11.2008 - 01:23:29
00
keyboard_arrow_up