uz som myslel ze sa nikto neopyta...
:-)
origos je devat iba a ako kazdemu uzivatolovi opera browsera sa mi to malilo...
http://cybernetnews.com/2008/06/13/helpful-tip-add-more-speed-dials-in-opera-95/
13.01.2009 - 15:41:06
00
To čo Jezus označil v príspevku červenou mi začalo przniť prístup na internet a robiť všakovaké hovadiny. Tak sem to piekne nejakým zázrakom odinštaloval a môžem Vás znova otravovať. hehe
qua chlapci dlho sa neobjavila téma do ktorej by som z chuti prispel tak mi nejakú vymyslite.
s pozdravom Váš Spamer. hehe
13.01.2009 - 15:58:45
00
Používam Operu, nič mi tu nechýba... 8)
13.01.2009 - 16:06:43
00
Mne sa ten speeddial v Opere podoba na toto co pouzivam v Exploreri ako home page (iGoogle), aj ked ja nemam nahlad webu, ale nahlad na najcerstvejsie spravy z daneho webu:

home page - zalozka 1
Príloha:
obr_002.jpg
obr_002.jpg 74.31 KiB thumb_up0thumb_down



home page - zalozka 2
Príloha:
obr_001.jpg
obr_001.jpg 49.87 KiB thumb_up0thumb_down

13.01.2009 - 16:09:13
00
Ja pouzivam IE 7 a som v celku spokojny. Aj by som ju vymenil ale kedze ostatne prehliadace nepodopruju system Credential Manager od HP na zadavanie hesla pomocou odtlackou prstov tak nemenim.
Je to pohodlny sposob prihlasovania. Viem ze sa da prihlasovat automaticky ale nechcem ho pouzivat koli bezpecnosti.
Bracho ma Operu a je s nou nanajvys spokojny.
13.01.2009 - 17:11:57
00
Ak myslis to co som oznacil cervenou, tak ano - identicka lista existuje aj v Exploreri (a vzdy exitovala).

No vidis a vo Firefoxovi si ju mozem dat hore vedla menu kde je prazdne miesto a usetril som na vysku niekolko pixelov. Nie ze by to bolo v dobe 30 palcovych monitorov dolezite ale aj mam rad prakticke GUI bez zbytocnosti(ked u niekoho vidim v browsery nainstalovany dokopy Yahoo Toolbar + Google Toolbar + ICQ Toolbar a niekde dole naspodu sa krci samotna webstranka...)...v tomto ide este dalej Chrome a Opera je tiez vyborna.

Firefox je lepsie prisposobitelny vo vsetkych smeroch. Pluginy pouzivam v podstate iba developerske (Firebug, Web Developer, live HTTP headers, JSView,...)

Prílohy:

lista_voe.gif
lista_voe.gif 61.02 KiB thumb_up0thumb_down

13.01.2009 - 21:37:41
00
sa sem primontujem existuje nejaký rozumný predkladač stánok? nie ako ten translate googl ako cudzinec po 5 pivách snažiac sa rozprávať lubozvučnou Slovenčinou :mrgreen:
13.01.2009 - 21:56:36
00
ja pouzivam Maxthon. bezi na IE. som s nim velmo spokojny. ma vsetko co potrebujem. od zaloziek az po neviem co. ani to vsetko nevyuzivam.

Prílohy:

screen.jpg
screen.jpg 400.18 KiB thumb_up0thumb_down

13.01.2009 - 21:59:26
00
Rastík ja Ti odpoviem. Predkladač stánok dobrý neexistuje. Aspoň je sranda. hehe
13.01.2009 - 22:07:32
00
sa sem primontujem existuje nejaký rozumný predkladač stánok? nie ako ten translate googl ako cudzinec po 5 pivách snažiac sa rozprávať lubozvučnou Slovenčinou :mrgreen:

neviem si moc predstavit ako by to bolo vyriesene aby to prekladal nie doslovne ale volne...
13.01.2009 - 22:18:30
00
Strojom holt sémantika veľmi nejde :) a napr. angličtina je silne kontextovo viazaný jazyk a tak osamotenú vetu občas preložíte veľmi ťažko.
Ja používam najviac FF a to hlavne kvôli developerským pluginom - a čo sa tu nespomenulo, ale treba to spomenúť, tak k mozilláckym produktom je nástroj MozBackup ktorý vám veľmi jednoducho odzálohuje užívateľské profily a mailbox. Raz za čas sa to hodí, nikdy neviete, kedy smrť príde na rande s vaším diskom.
Keby niečo také, jednoduché a free bolo pre Operu... tak by to jej rating o kúsok zdvihlo, kedysi som používal aj tú a vcelku spokojnosť. Podobne to platí pre combo MSIE/OE.
IE používam, ak nejaký pako orientuje návrh stránky len naň. Ale čo sa bezpečnosti týka, treba si uvedomiť, že zapatchovaný IE je niečo úplne iné ako nezapatchovaný IE. Blbé u IE je, že sa im nejako nedarí implementovať "štandardný spôsob zobrazenia", takže kopa vecí sa v IE pozobrazuje inak.
Celkove mi chýba podpora MathML, keď teda to beriem z profesionálneho pohľadu (FF opäť bez námietok).
14.01.2009 - 11:33:42
00
No vidis a vo Firefoxovi si ju mozem dat hore vedla menu kde je prazdne miesto a usetril som na vysku niekolko pixelov. Nie ze by to bolo v dobe 30 palcovych monitorov dolezite ale aj mam rad prakticke GUI bez zbytocnosti(ked u niekoho vidim v browsery nainstalovany dokopy Yahoo Toolbar + Google Toolbar + ICQ Toolbar a niekde dole naspodu sa krci samotna webstranka...)...v tomto ide este dalej Chrome a Opera je tiez vyborna.

Firefox je lepsie prisposobitelny vo vsetkych smeroch. Pluginy pouzivam v podstate iba developerske (Firebug, Web Developer, live HTTP headers, JSView,...)

Toto urcite nie je vyhoda Firefoxu - v Exploreri si mozem listu so shortcutmi presuvat/skryvat/minimalizovat na rozmer jedineho tlacidla tiez lubovolne.


Naposledy upravil Jezus dňa 14.01.2009 - 12:09:13, celkovo upravené 1 krát.

14.01.2009 - 11:34:36
00
sa sem primontujem existuje nejaký rozumný predkladač stánok? nie ako ten translate googl ako cudzinec po 5 pivách snažiac sa rozprávať lubozvučnou Slovenčinou :mrgreen:

Ešte ma napadlo že existuje Trados. Funguje na databáze textov a vyhodnocuje textovú zhodu v percentách, na základe ktorej je ochotný urýchliť preklad textu celých alebo časti viet a vzniká Ti text ktorý býva použitelný.
Ale ten soft je Ti bez databázy miliónov textov rôznych zameraní tiež na prd. hehe
14.01.2009 - 11:50:52
00
Turbi no potešil si ma zase umrem ako BLB :-)
14.01.2009 - 13:04:43
00
kolko krat si uz umrel ako BLB? :-)
14.01.2009 - 13:08:31
00
keyboard_arrow_up