caute dievcata.. chcem sa vas spytat ze co je rozdiel medzi tymi dvoma napojmi.. myslim napr ze ktori je viac tzv. "healty" a podobne zakladne veci.. thx
26.05.2007 - 16:33:06
00
Dynamic energy drink zaobstarávajú organizmus taurínom a kofeínom + dôležitými vitamínmi, energiou a uhlovodíkmi. Táto kombinácia úcinných látok je obzvlášt dôležitá na podporu organizmu v case kedy je organizmus vystavený vysokej zátaži a stresu.

Spojenie Dynamic energy drink s alkoholom výrazne redukuje pozitívne úcinky napoja na organizmus. Kvôli lahkému pitiu miešaných nápojov vzniká nebezpecenstvo, že sa do tela dostane viac alkoholu a ten má, ako známe škodlivé úcinky na ludské telo. Pri vypití velkého množstva kofeínu spolu z pitím Dynamic energy drink je zvýšené riziko problémov s obehovým systémom.

Kvôli velkému obsahu kofeínu sa Dynamic energy drink neodporúca pit pre diabetikov, tehotné ženy a osoby citlivé na kofeín.

Dynamic energy drink nemá škodlivé úcinky a clovek si na nom nemôže vybudovat závislost.

Dynamic energy drink v krátkosti:
zvyšuje telesnú výdrž
zlepšuje schopnost koncentrácie
zvyšuje vitalitu a stav bdelosti
je ideálny v prípade, že den bol, alebo ešte len bude dlhy
podporuje pri nárocných športových cinnostiach(prosíme pri športovej cinnosti pit dostatok tekutín)
utlmuje stavy spôsobené konzumovaním alkoholických nápojov

ENERVIT G je iontový izotonický nápoj v prášku obsahujúci komplex sacharidov, minerálnych látok a vitamínov, vhodný počas akejkoľvek zvýšenej fyzickej záťaže. Vďaka dostatočnému množstvu sacharidov pomáha počas dlhej doby udržovať výkon na vysokej úrovni. Nápoj je nutné miešať hypotonický (dózu 450g je vhodné miešať na cca 15 litrov i viac), aby ste zamedzili dehydratácii. Vyznačuje sa práve vynikajúcim pomerom medzi látkami energetickými (sacharidy), minerálovými a vitamínovými. Jeho neoceniteľná vlastnosť je rýchla vstrebateľnosť z tráviaceho traktu do buniek.

Rozpustením výrobku vo vode pripravíme izotonický nápoj, ktorý vyvážene dodáva ľudskému organizmu potrebné minerály. Odporúča sa hlavne po intenzívnej námahe a je vhodný ako pre amatérskych, tak aj aktívnych športovcov.

Použitie: nápoj pripravíme rozmiešaním 1 odmerky ENERVITU G (15g) v 250 ml vody. Uvedený pomer dodržiavajte aj pri príprave väčšieho objemu nápoja, napr. 2 odmerky na 500 ml.
Po použití obal starostlivo uzatvorte.

Zloženie: fruktóza, maltodextrín, sacharóza, glukóza, regulátor kyslosti: kyselina citrónová, zahusťovadlo: arabská guma, dihydrogénfosforečnan sodný (E339), vitamíny (B1, B2, niacín, C, kys. pantoténová), ryžový škrob, draselná a horečnatá soľ kyseliny aspartámovej, jedlá soľ, citran sodný (E331), protihrudkujúca látka: oxid kremičitý, farbivo: E104.
26.05.2007 - 17:08:58
00
cooo ze najuzitocnejsi prispevok roka...
pozeraaaam
juuu
a co taki co ficia na absolut vodke :-)
26.05.2007 - 23:40:33
00
energy drink ta nabudi-ako kava,moze ale aj uskodit,opatrne s kofeinom a iontak ti nikdy neuskodi,doplni mineraly a vitaminy pri vykone,rehydruje.Tie napoje su ako noc a den-urcene uplne na opacne ucely.
26.05.2007 - 23:49:00
00
Najlepsi izotonicky napoj a energy drink v jednom je pivo. desiatka staci. ak beriete jazdenie vazne a je dost teplo (ako dnes), tak nealko pivo.
27.05.2007 - 21:34:15
00
Ja som vcera na vyjazde vypil 3L kofoly a asi 1L cistej vody. Inak zatial som ziadne energeticke napoje neskusal.
27.05.2007 - 23:17:45
00
caute dievcata.. chcem sa vas spytat ze co je rozdiel medzi tymi dvoma napojmi.. myslim napr ze ktori je viac tzv. "healty" a podobne zakladne veci.. thx

Myslim, ze to su dve veci, energy drink moze byt izotonicky. Pojem izotonicky by mal vypovedat o koncentracii ionov po rozrobeni napoja (v podstate su to mineraly) a energeticky o obsahu cukrov, ktore vsak neovplyvnuju koncentraciu ionov v napoji.
28.05.2007 - 09:26:26
00
no ja uz som sa stal asi zavisli na energacoch mnam mnam dobrotka... :mrgreen:
28.05.2007 - 09:56:15
00
a co tak hroznovy cukor to mi vzdy doda energiu
28.05.2007 - 10:11:08
00
Hroznovy cukor - glukoza - zaklad energy drinkov :-)
28.05.2007 - 10:18:56
00
skuste si kupit gatorade. tem vam postaci. ale nie ten uz zarobeny ale v prasku na zarobenie. ja to mam odskusane aj v inych sportoch :twisted:
28.05.2007 - 14:38:21
00
prave som natrafil na tvrdenie: "Prijímať glukózu alebo hroznový cukor pred akýmkoľvek zaťažením vytrvalostného charakteru alebo počas neho je absolútne nesprávne..." je to pravda? pochadza to z http://www.freezi.net/tekutiny/index.htm
08.03.2010 - 18:20:40
00
radek: ano, je to viac menej tak. Plus-minus autobus. Plus je nutne zdoraznit, ze pivo, teda alkohol je este rychlejsi cukor ako glukoza.
08.03.2010 - 18:26:36
00
Pokiaľ sa nestravuješ ako máš, tak ti pred tréningom nepomôže nič. Dôležité je od tréningu po ďalší tréning, mať príjem stravy v pravidelných intervaloch. Jedlá by mali obsahovať komplexné sacharidy s ktorých doplníš svalový glykogén. V žiadnom prípade nedávať pred tréningom jednoduché cukry. Pokiaľ je doplnený svalový glykogén, je vhodné dať pred tréningom-kofein, guaranu,l-carnitin,arginin. Ak dávať ioňtáky ,tak už obohatené o spomínané produkty. Potom šlapeš ako hodinky. Glukóza je dobrá po tréningu, keď je vyčerpaný svalový glykogén.
08.03.2010 - 20:29:09
00
vdaka za odpovede, zase som o nieco mudrejsi :geek:
08.03.2010 - 20:57:33
00
keyboard_arrow_up