predvcerom sme s priatelkou bikovali v ZV. boli sme na pustom hrade, sli sme po vyznacenej cyklotrase hore aj dole. na spiatocnej ceste sa stal priatelke uraz. nakolko v prudkom klesani za neprehladnou zakrutou bola zavora, taka ta klasicka akurat cez celu cestu, bez moznosti obidenia na biku a bez upozornenia ze tam je abo co. aj ked musim priznat, ze obaja sme vedeli, ze zavora tam je, no nedoslo nam, ze us za tou zakrutou. a priatelka proste pri prutkom brzdeni spadla rozbila helmu, nastastie len tu a zlomila si ruku. rad by som vedel, kam sa obratit so staznostou a od koho pozadovat odskodnenie a napravu takejto hluposti. :evil:
12.04.2008 - 22:16:46
00
myslím, že každý je zodpovedný sám za seba. niečo podobné sa stalo na cyklomaratóne, kde to mal mať na starosti organizátor. bohužial ani v tom prípade nedošlo k priznaniu viny konkrétnej osobe. a riešilo sa to dokonca v Reportéroch na STV mám dojem. podľa mňa môžeš byť rád že sa nič horšie nestalo.
12.04.2008 - 22:21:48
00
ved jasne ze som rad, ze to dopadlo len takto, ale ved je total konina pouzit takuto rampu v takom prudkom klesani. aj to viem, ze sme mali predvidat, ale niekto to musi mat nastarosti. ved to neni normalne, keby to aspon nebolo znacene ako cyklotrasa. :(
12.04.2008 - 22:37:57
00
myslim, ze sa nedomozes nicoho...jedine pekne co mozes spravit je skusit zabezpecit oznacenie miesta aby sa toto nestalo este niekomu kto by nemal take stastie
12.04.2008 - 23:44:52
00
No ja si myslím, že pokiaľ ideš mimo organizovanej akcie, tak by si mal vždy jazdiť "na dohľad". Aj tak sa sem tam človek vyvalí. Predstav si, že by tam rampa nebola, vy by ste to mastili dole brehom a oproti (z dôvodu absencie rampy) by si to mazal niekto na džípe. Qôli zákrute by si ho nepočul. Ako by to dopadlo?
V tom výraze "neprispôsobil jazdu stavu a povahe vozovky" je veľký kus pravdy. Viem o čom hovorím.
13.04.2008 - 00:19:50
00
No najlepšie urobíš ak sa budeš informovať na príslušnom obecnom úrade, tam buď zabezpečia označenie alebo ťa odkážu na konkrétneho správcu tej komunikácie.
13.04.2008 - 08:34:50
00
Tak ako píše Lubo Š.
13.04.2008 - 08:38:24
00
to pisosip: no nemyslel som to tak, ze je zle, ze je tam rampa, ale ked us to dakto vyznaci ako cyklotrasu, tak by tu rampu mal aj prisposobit tomu, ze tade chodia cyklisti, no ee? stacilo by, keby v tej rampe bolo obycajne blbe vykrojenie, len aby sa cez nu dalo prejst na biku. bo okolo tejto sa da prejst len tak, ze zosadnes a pretlacis bike cez jarok popri nej. a jo, skusim poslat mail na obecny urad. :evil:
16.04.2008 - 22:32:00
00
počkaj počkaj správca komunikácie može byť aj fyzická osoba teda majiteľ pozemku na ktorom je cesta je, toho veľa ako to môžeš riešiť
..... ale myslím že pravdy sa nedovoláš
17.04.2008 - 11:59:17
00
to pisosip: no nemyslel som to tak, ze je zle, ze je tam rampa, ale ked us to dakto vyznaci ako cyklotrasu, tak by tu rampu mal aj prisposobit tomu, ze tade chodia cyklisti, no ee? stacilo by, keby v tej rampe bolo obycajne blbe vykrojenie, len aby sa cez nu dalo prejst na biku. bo okolo tejto sa da prejst len tak, ze zosadnes a pretlacis bike cez jarok popri nej. a jo, skusim poslat mail na obecny urad. :evil:


ešte veľa vody pretečie, kým sa u nás takéto rampy na cyklostezkách budú montovať. :cry: dokonca mám pocit, že nové rampy(v mojom okolí ich pribudlo celkom dosť) sú robené nižšie ako pôvodné. Niekedy som rampy vedel podísť za jazdy aj s batôžkom a teraz mi pod rampou neprejde ani bajk na rovno, lebo to chytí rajdy. Asi to je qôli štvorkolkárom. Ale tí sa tam aj tak dostanú.
17.04.2008 - 13:07:44
00
obaja sme vedeli, ze zavora tam je :evil:

:?:
17.04.2008 - 18:15:10
00
no vedeli sme, ze tam je, isli sme okolo nej hore, no pri zjazde sme nevedeli, ze us za tou zakrutou.
17.04.2008 - 21:11:26
00
no vedeli sme, ze tam je, isli sme okolo nej hore, no pri zjazde sme nevedeli, ze us za tou zakrutou.

Ja to chápem :wink: ....keď ideš bikovať s priateľkou,tak vám uniká viac dôležitých vecí...ne tak ?!? :lol:
17.04.2008 - 21:25:34
00
to už nerieš ruka sa už hojí? žiadne komplikácie?
17.04.2008 - 21:34:02
00
Aj znacena cyklotrasa je vedena cez uzemie niekoho. Ze zamedzi zavorou vstup pre auta atd. je logicke. Bikujes na vlastne riziko. V Slovenskom raji su zavory na kazdom kroku. Je to vystraha pre vsetkych, aby nezabudali aj na taketo mozne riziko. Priatelke prajem skore uzdravenie a uz len pekne zazitky pri bikovani :wink:
17.04.2008 - 21:36:25
00
keyboard_arrow_up