10 plemien psov, ktoré sa neboja medveďa a niektoré z nich ho dokážu zabiť. Elektrický oplotník medveďovi akurát tak pokazí účes, nič viac.
Rotvajler
Vlčiak
Neopolitánsky mastif
Boerboelské psy
Rodézsky ridgeback
Bloodhound
Fila brazílska
Dogo Argentino
Kangal
Tibetský mastif

Ak si niekto nechá otvorené dvere na byte, nech sa nečuduje, že ho vykradnú...
01.06.2023 - 15:58:39
03
Vsak to. Ten ohradnik tam nieje proti medvedovi, ale aby im dobytok neutiekol. Panelaky su plne roznych psov, ale tam kde ich potrebuju, tam akosi chybaju.
01.06.2023 - 17:00:44
00
PINY

Ten tvoj zoznam písal niekto, kto o psoch nevie nič. Rotvajler a vlčiak ani náhodou nie sú plemená určené na lov veľkých šeliem, nikdy neboli a nemajú na to ani fyzické predpoklady. Bloodhound bol vždy šľachtený na čuchové práce tak, aby obeť len fixovala na mieste, jedince ktoré napadli toho alebo to, čo stopovali bývali vyradené z chovu. Neapolský mastif sa nikdy na lov nepoužival, kvôli svoje zníženej obratnosti a veľkej hmotnosti to bol strážca statických objektov alebo ľudí, na lov sa skôr používal jeho genetický bratranec cane corso. Argentína je fajn, ale celkovo sa skôr používa voči menším dravcom, stopárske schopnosti sú kvôli častým sluchovým problémom menšie (generálne povedané). Celkovo z toho zoznamu vychádzajú prakticky Kangal, Tibeťák, Fila a niektoré odvážnejšie Borbeoly a Ridgeback. U všetkých však platí že na maca by museli ísť ako svorka, žiadny pes (ani ten najviac prepnutý SAO, Moskovák alebo Kangal) nedokáže sám zabiť medveďa, je to proste úplne iná liga, plus takéto psy musía byť špeciálne cvičené na lov v skupine a najmä maco by už musel byť načatý človekom (postrelený, resp. nejaká tá chladná zbraň zapichnutá v ňom).
Navzdory tomuto príspevku, psy sú asi jedinou efektívnou obranou, samozrejme musia byť cvičené, musí ich byť dostatočný počet a najmä musí byť prítomný chlap s puškou. Toto sa nikomu nechce platiť a tak radšej plačú do kamier ako sú medvede premnožené.
Koniec kynologického okienka.
01.06.2023 - 17:17:03
110
Hned prva veta, ktoru napisala: "10 plemien psov, ktoré sa neboja medveďa".
O love tam nieje ani tuk, ale pekne si to popisal, hlavne ten posledny odsek je pravda.


Naposledy upravil RANDAL dňa 01.06.2023 - 17:33:02, celkovo upravené 1 krát.

01.06.2023 - 17:29:56
04
Bracho ma Tibetsku dogu a to je hovado, z dialky vyzera ako lev 🙂 verim tomu ze s macom by si poradil
01.06.2023 - 17:32:08
00
Jeliah napísal:
PINY

Ten tvoj zoznam písal niekto, kto o psoch nevie nič. Rotvajler a vlčiak ani náhodou nie sú plemená určené na lov veľkých šeliem, nikdy neboli a nemajú na to ani fyzické predpoklady. Bloodhound bol vždy šľachtený na čuchové práce tak, aby obeť len fixovala na mieste, jedince ktoré napadli toho alebo to, čo stopovali bývali vyradené z chovu. Neapolský mastif sa nikdy na lov nepoužival, kvôli svoje zníženej obratnosti a veľkej hmotnosti to bol strážca statických objektov alebo ľudí, na lov sa skôr používal jeho genetický bratranec cane corso. Argentína je fajn, ale celkovo sa skôr používa voči menším dravcom, stopárske schopnosti sú kvôli častým sluchovým problémom menšie (generálne povedané). Celkovo z toho zoznamu vychádzajú prakticky Kangal, Tibeťák, Fila a niektoré odvážnejšie Borbeoly a Ridgeback. U všetkých však platí že na maca by museli ísť ako svorka, žiadny pes (ani ten najviac prepnutý SAO, Moskovák alebo Kangal) nedokáže sám zabiť medveďa, je to proste úplne iná liga, plus takéto psy musía byť špeciálne cvičené na lov v skupine a najmä maco by už musel byť načatý človekom (postrelený, resp. nejaká tá chladná zbraň zapichnutá v ňom).
Navzdory tomuto príspevku, psy sú asi jedinou efektívnou obranou, samozrejme musia byť cvičené, musí ich byť dostatočný počet a najmä musí byť prítomný chlap s puškou. Toto sa nikomu nechce platiť a tak radšej plačú do kamier ako sú medvede premnožené.
Koniec kynologického okienka.


To, že musí byť pes na stráženie vycvičený a že stádo musia strážiť viacerí je samozrejmosť, to som ani nepísala ;)
O love nepíšem nič, asi si zle čítal ;) Uloviť niečo a ubrániť je celkom rozdiel.
Ale aj tak si myslím, že záleží vždy na výcviku, čo zo psa bude ;)
Vďaka za kynologické okienko, asi sa tomu rozumieš ;)
01.06.2023 - 19:18:58
00
PINY Dobrá rada od advokáta. Nakoniec bude mať zlodej právo na všetko neuzamknutú či neprivarené. Mala by si odvahu to ísť povedať tým, čo mali škodu ?
01.06.2023 - 19:53:40
00
dees napísal:
PINY Dobrá rada od advokáta. Nakoniec bude mať zlodej právo na všetko neuzamknutú či neprivarené. Mala by si odvahu to ísť povedať tým, čo mali škodu ?


Mala som rozpísaný dlhý príspevok. Ale len toľko napíšem dees.
Raz mi jeden múdry človek z fóra napísal do ss, že boj s vodnými mlynmi v tejto téme vyhrať nemôžem.
Škoda energie na odpovede tebe dees, ktorú môžem venovať svojim deťom dnes.
Pekný večer ;)
01.06.2023 - 20:08:13
25
PINY Nemám nič proti tvojmu návrhu. Možno som zle písanému porozumel, ale ja som tvojmu textu porozumel tak, že hádžeš vinu na poškodeného ... nemal jedno z 10 plemien. Teda svorku psov, ako vyplynulo z ďalšej debaty.
01.06.2023 - 20:30:58
00
Čo tak založiť tému o zveri, kde budú čisto fotky. Lebo niektorí dávate fakt úžasné. Zvyšných 90% hádok o medveďoch ma vôbec nezaujíma.
01.06.2023 - 21:18:04
114
slovami klasika:

scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net
01.06.2023 - 22:08:14
13
volodaj napísal:
Čo tak založiť tému o zveri, kde budú čisto fotky. Lebo niektorí dávate fakt úžasné. Zvyšných 90% hádok o medveďoch ma vôbec nezaujíma.


Ver, že po pár príspevkoch, by to tam vyzeralo rovnako :lol:
02.06.2023 - 05:24:08
01
Ale tu by to snáď vyzeralo lepšie
02.06.2023 - 05:44:56
04
pridem domov, zalozim temu "Fotografie lesných zvierat" a nahadzem tam fotky a tam sa moze pokracovat, toto uz je uz zah0vnene ako vacsina tohto fora.
02.06.2023 - 08:52:37
17
Plne súhlasím 👍 A ešte by bolo dobré zakázať akékoľvek komentáre.
02.06.2023 - 09:52:43
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up