Ďalší klubový výjazd na Wexl Trails a parádna Jumpline session s inštruktážou a potiahnutím od trénera Kuba.

thumb_up2thumb_down
22.05.2023 - 09:08:55
04
Prázdninový kemp chlapcov okrem Wexlu a lokálnych BA trailov zaviedol aj do Kálnice. Vlek zvládnutý, takže už nemáme výhovorku tam nechodiť častejšie..

thumb_up0thumb_down
10.08.2023 - 10:33:33
03
Koncoletný pojazd s krpatým v Bikeparku Schladming. 61km, 5300 naklesaných vm a podľa mozoľov na jeho rukách by ma mohli obviniť z detskej práce..

Modré flowtraily boli pomerne nudné, čierne 99 jumps line a Worldcup Dowhnill zas už boli trochu moc a minimálne na jumpine by sme potrebovali viac času a menšiu premávku.

Väčšinu času sme sa preto premotali na červených trailoch: Rookie Downhill, Kessler Line a Downtown Line. Tento prístup mala zjavne vačšina ľudí, takže na konci sezóny boli tieto traily brutálne rozbité. V klopkách boli polmetrové jamy, rolety pre každou zákrutou a spojovacie úseky ich mali aj pekných 100m vkuse..

Krpatého to prekvapivo bavilo a čím strmšie, tým lepšie, takže z toho bol nakoniec veľmi pekný deň. No a tie výhľady z trailov tiež neboli úplne márne..

thumb_up2thumb_down
07.09.2023 - 08:56:56
02
Posledný mesiac sme sa venovali postupnému naskákaniu väčších skokov na Driver 8 a Trail Krivé Jarky. Každý tréning sa podarilo odomknúť 1-2 nové skoky, ktoré sme postupne pospájali a výsledkom je takmer kompletne naskákaný horný úsek Driveru 8.

Pri týchto väčších rýchlostiach a air-timoch už ale aj mne občas vynechá srdce, kedže sa to neobišlo úplne bez pádov, našťastie však bez zranení.

thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down
19.10.2023 - 13:27:47
04
Paráda! Náhodou tip na nejaký krátky (pár 100m) „tréningový“ okruh/úsek poblíž Peknej Cesty niekto nemáte? Hľadám niečo v lese, kde budú minimálne prevýšenia. Môj 3,5r syn veľmi vyhľadáva „terén“ a dole na sídlisku po asfalte je to už nuda. :-) Dík.
19.10.2023 - 13:36:15
00
stefanluptak je k tomu aj celé vlákno https://www.mtbiker.sk/forum/cyklotrasy-navigacie/traily-vhodne-pre-deti-t43993.html

Priamo nad Horárňou Krasňany je kus presne takéhoto trailu, ktorý sa dá točiť dookola.
19.10.2023 - 13:58:50
10
Tréningová sezóna sa nám presunula do telocvične a na pumptrack, tak sa snažíme sa spoločné lesné jazdenie využiť každý deň, keď nie je vyslovene hnusne. Jesenné jazdenie v Kálnici sa stále oplatí, dnes sa tam však stala zaujímavá vec.

Malú Airline som ja ani Peťo ešte nejazdil a dnes to bolo prvýkrát, čo sme serióznejší trail naskákavali "naoči" spolu. Nebol to ale doterajší proces, kde otec dieťaťu vysvetľujem krok po kroku, čo má robiť. Zrazu sme tam boli rovnocenní parťáci, niečo som poradil ja, niečo on a spolu sme to celé umotali dokopy.

Jáj, tie stovky (už asi aj tisíce) hodín fakt stáli za to..

thumb_up2thumb_down
04.11.2023 - 19:46:11
06
ptrp.ch
Včera bol náš prvý spoločný e-bajkový výjazd.

Peťo sa vo výšlapoch stále zlepšuje, potrvá ale ešte pár rokov, kým dokáže na jeden výjazd dať vyššie stovky výškových metrov. Za vlastné ho dokážem potiahnuť okolo 1000vm aj na Spindrifte, chvíľu to ale trvá (3-4 hodiny) a potom o tom viem ešte dobré 2-3 dni (predsalen už nemám 25...) Ako sa dni skrátili a hlavne sa ochladilo, tak už toľko času nemáme.

Ebajky ma nikdy nelákali, mesiace som špekuloval a viackrát sa na to vykašľal, kým ma nepresvedčil kamarát s malým bajkerom, ktorí spolu ebajk používajú presne na tréningy a dlhšie spoločné (aj rodinné) výjazdy.

Absolvovali sme 27,5km a 1250vm za 2,5 hodiny. Otočili sme Slalomku z Knižkovej doliny, TBK 1, 3x TBK 2, spodok Baníka a cestou domov sme ešte dali 5 koliečok nad Pedál traile nad krasňanskou Horárňou. Vďaka trom opakovačkám TBK 2 najazdil celé spodné kamene a na tretí pokus ich absolvoval bez nohy dole.

thumb_up1thumb_down

Ťahám ho na Propaine Ekano AL v2 s Shimano EP8 motorom, 626Wh baterkou a Traxom. Keď už ebajk, tak som chcel niečo s agresívnou geometriou a zdvihmi, čo si aj ja užijem smerom dole.

Počas výjazdu sa teplota hýbala okolo 4-5C a zrejme to trochu ovplyvnilo batériu, prvá palička odišla celkom rýchlo po necelých 200vm. Dopomoc som využíval na stupňoch 1-3/7. Po výjazde zostala cca tretina baterky. Vôbec to nebolo zadarmo a dnes som slušne pokrčený. Prekvapivo okrem nôh výrazne viac cítim chrbát a ramená.

Čo sa týka juniorovho oblečenia, hore mal oblečené dlhé termotriko z Decathlonu a na ňom dres, na krku buffku. Na nohách chránič bedier a dlhé hrubé lyžiarske ponožky vo Fiveten Freerider VCS. Ako hornú vrstvu mal detský Dirtlej Dirtsuit, na ňom hrudný chránič Leatt. Overal sa osvedčil, cítil sa dobre celý výjazd aj pri striedaní výšlapov a zjazdov. Problémom je udržanie teplých rúk a chodidiel. Do chladného počasia jazdí detské rukavice 100% Brisker, 5C je ale ich limit a pravidelne sme museli ruky rozhýbať a zohrievať. Hrubšie lyžiarske rukavice na bajku nosiť nechce.

Zatiaľ toto podujatie hodnotím pozitívne. Vyzerá to byť reálna alternatíva k bikeparkom tuto hneď za domom, vďaka ktorej by sme mohli aj mimo hlavnej sezóny natočiť pekný objem výškových metrov.
19.11.2023 - 14:43:41
06
Na nohy aspon vyskusat membranove ponozky (tie najtensie vodeodolne) Sealskinz a pod to obycajna tenka ponoska. Roky mam vdaka tomu nohy v teple. Zial na ruky som riesenie este nenasiel. :)
19.11.2023 - 15:35:48
00
@MageZ vďaka za tip. Má membránové ponožky od Dexshell, používame ich skôr do mokra ako do chladu. Vyskúšame, koľko vrstvenia topánky dovolia..
19.11.2023 - 16:05:41
00
Mne sa ukazalo, ze menej je viac, hlavne ked sa sliape. Hrube teple ponozky a pri sliapani sa spoti noha a uz je zle, potom v zjazde ich aj tak prefukuje. Hrube ponozky natlacene v topanke zhorsia prekrvovanie. Mozno sa neosvedci, ale aspon sa da skrtnut ze ste skusili a nepomohlo. :D
19.11.2023 - 16:11:45
11
Kúp chemické ohrievače do topánok a rukavíc. Je viacero výrobcov ale ja mám overené od tučniaka. Na nohy máš aj krátke aj dlhé. Vydržia cca 4-5hodín a sú na nezaplatenie.

https://www.armytex.sk/obuv/doplnky-k-obuvi/ohrievace-chodidiel
20.11.2023 - 19:49:32
10
Sranda, čo pár mesiacov spraví s týmito malými ľuďmi. Kúsok podrástol, kúsok zosilnel, step down nad Horárňou Krasňany si obzrel a rovno ho poslal.

Zimný pumptrack opäť veľmi pomohol technike, aj z malej rýchlosti sa už vie pekne odraziť a nepotrebuje už dialničný nájazd.

thumb_up1thumb_down
16.02.2024 - 19:22:24
04
keyboard_arrow_up