Trosku o tom viem. Hasicske auta uz nechodia na klasicke STK-acky, ale absolvuju prehliadky vo vlastnych opravovniach ministerstva vnutra. Predpokladam, ze obdobne to bude aj s dalsimi statnymi autami.

Inak za neabsolvovanie kontrol sa nie moze, ale musi udelit pokuta. Za EK aj za STK je to 2x 166€. Policia s tym absolutne nic nema. Ak ta ale polisi chytia bez platnej kontroly a ty prave smerujes na kontrolu, kludne tam nedojdes. Maju pravo odobrat tabulky s EC. Ostava uz len odtahovka. Je uplne jedno, aky dovod vznikol na neabsolvovanie povinnych kontrol. Ak majitel vozidla vie, ze ju pre poruchu vozidla nestihne, je povinny docasne vozidlo odhlasit, inak je to na 2x 166€. Velmi zalezi od okresu, akych aktivnych ludi maju na odbore dopravy.
10.12.2014 - 13:40:06
00
Akože nemusí absolvovať technickú kontrolu? Štátne vozidlá môžu bezprostredne ohrozovať občanov zlým technickým stavom vozidiel?

Edit: jfab to už zodpovedal. Dík.
10.12.2014 - 13:41:42
00
Naschvál som to nechal otvorené aby si sa opýtal ;) Nie, neabsolvujú civilnú TK, EK ale 1x ročne! (častejšie než civilná TK) musia absolvovať kontrolu technického stavu v opravovniach Ministerstva vnútra, príp. v zmluvných servisoch (nie všetky vozidlá sú ministerské opravovne schopné odkontrolovať, príp. opraviť - napr. niektoré špeciálne).
edit: ešte na doplnenie - samozrejme, že niektoré vozidlá štátnych orgánov majú aj civilnú TK, EK, napr. v prípade ak vozidlo jazdí do zahraničia.
10.12.2014 - 13:47:47
00
tak prebehlo to fajn vsetko na 1, dymivost 0,00 len sme sa obejdnali o 16 a dostali sme az 1630 trvalo to potom este 45min:( . inak pan bol velmi prijemny a dokonca aj povedal ze keby su svetla nejak zle zostelovane tak by to tam kludne nastavil ale ze nie kazdy to tak spravi. a astro a sedel tam aj nejaky dopravny policajt v kumbale ale naco tam bol neviem
10.12.2014 - 17:55:49
00
Sanca na akykolvek problem pri stvorrocnom aute (ak sa onho normalne starate) je minimalna. Ono je to vlastne este stale nove auto. :)
10.12.2014 - 17:59:52
00
Mne už neprišli auta za iné "blbosti " ako napríklad chýbajúca reflexná vesta, prasknuté spätné zrkadlo a podobné srandy.
10.12.2014 - 18:04:46
00
tak tak staci ked nemas trjuholnik alebo mas lekarnicku po zaruke. ale tak ja som mal strach len tie svetla lebo sa mozu rozstelovat . sak toto ze dneska ti daju 5r zaruku na auto bezne ale pritom musis mat uz stk
10.12.2014 - 18:29:04
00
Tak ale vesta, trojuholnik, lekarnicka a pod. su sucasti povinnej vybavy. Preco by mali teda v aute chybat? A ked som napisal "ak sa o to auto starate", tak som tym nemyslel len vymenu oleja. :) Jedine fakt to nastavenie svetiel je take osemetne, ale to sa da skontrolovat pred kolmou stenou na predpisanu vzdialenost este predtym, nez na tu STK auto ide.
10.12.2014 - 18:34:46
00
tak to uz neviem preco by chybali ale popravde nevedel som ze na stk kontroluju aj povinu vybavu teda ved je to technicka/stav vozidla) a emisna kontrola nie vybavova to si maju kontrolovat policajti
10.12.2014 - 18:43:21
00
Ja som bol tiež veľmi príjemne prekvapený prístupom na STK, klobúk dolu.Mal som aj nejaké "nedostatky" ale keď pan začal dávať dolu staré nálepky tak už som vedel, že dobre.
10.12.2014 - 18:45:41
00
To auto bolo ešte na prevozných značkách z Nemecka - všetko malo, ale vestu som nejako zabudol - A to kvôli nejasným skúsenostiam s rakúskou a maďarskou políciou bežne nosím aj žltú a aj oranžovú.
10.12.2014 - 18:51:45
00
Tak ked si doviezol, tak mozno budes vediet poradit. Je to len hypoteticka otazka, ale zaujima ma, ze ak kupi clovek nove auto v CR a dovezie ho na SK, co ho to cca vyjde na poplatkoch.
10.12.2014 - 18:54:30
00
Large, hmmm, pýtal som sa na prítomnosť policajta na STK a dostal som jednoznačnú odpoveď: Nie. Prezistim ešte.
10.12.2014 - 19:01:49
00
Veľmi nahrubo 350€ plus registračná daň. CZ má výhodu, že nemusíš mať preklady, ale stačí úradne overená kópia dokumentov.

Tiež záleží za koľko vybavíš stk EK a ko... Ako vyriešiš samotný fyzický dovoz a podobné drobnosti. Presné ceny už ale neviem - Galaxy je doma už dva a pol roka a Focus ešte dlhšie.

( mňa to celé stalo 900€ so všetkým, čiže aj hotel, daň, recyklačný poplatok, poistka, nafta do ďalšieho auta...)
10.12.2014 - 19:02:24
00
Large, hmmm, pýtal som sa na prítomnosť policajta na STK a dostal som jednoznačnú odpoveď: Nie. Prezistim ešte.


Policajt tam na 100% nieje. Max niekde opodiaľ s ďalekohľadom alebo mobilnou stk kontrolujú či sa nepodvádza.
10.12.2014 - 19:04:54
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up