Netusim ako su spolahlive merania ale teraz som bol na STK s diesel autom co ma normu euro 4 a podla protokolu som splnil limit na euro 5 aj ked v technicaku mam 4.
28.02.2019 - 07:57:38
00
Nespôsobilé!
28.02.2019 - 08:01:41
00
No ved toto, doteraz som bol nazoru, ze sa to meria podla normy co je v TP a malo tam byt splna euro 4. Inak najvacsi problem som mal nastriekane cislo ramu farbou (auto tak bolo kupene a preslo KO aj STK kde s tym problem nemali) a ked to odral dratenou kefou bolo jedno pismeno zle citatelne od korozie. Natriet zle, nechat zhrdzaviet este horsie. Musel som to potom prelestit a nastriekat lakom, inak by to uplne zhrdzavelo. Tu urobili sudruhovia z nissanu chybu ked dali cislo ramu na miesto kde strieka voda od kolesa.
28.02.2019 - 08:20:30
00
lubor1 Na exploreri to (teda VIN) mam tiez na rame vyrazene za pravym prednym kolesom. Po 20 rokoch nie je citatelna ani polovica (ta dolezitejsia, koncova). Slecna policajtka to lustila asi 15min. na mojom bezovom koberceku v jemnom mrholeni v novembri, vstala a hovori, tak Vam to dam, ale pri predaji s tym budete mat velky problem :-) Cize pred predajom asi uz len KO
28.02.2019 - 09:47:03
00
Hosť napísal:


a prečítal si celý článok s "porozumením" ;-)

a merali tie dízle aj pri tom ako mimo mesta vypalovali filtre?, NOx nie sú jediné splodiny, ktoré spaľovací motor produkuje... plus posledný odstavec aj s tabuľkami hovorí niečo iné o porovnaní benzínových a naftových motorov... môžeme sa klamať, môžeme robiť merania, ktorým dízle vyhovujú nafta proste patří do kamen... aj tak tam vidím, že najstudenší benzín produkuje menej bordelu ako väčšina dieslov za tepla...

celé je to aj tak postavené na hlavu (a to nehovorím o nafte spalovanej v megatankeroch...) tieto emisné super normy... to platí len pre autá, ktoré v mestách vidíme... a čo spalovne, plynové, uholné a neviem aké elektrárne... a iné motorové megaagregáty...

a že turbobenzíny produkujú nejaký bordel, to je tiež len dôsledok drbnutej EU a priškrtených nízkootáčkových cykloch, mám 1,6 hladkú atmosféru japonca, po 100 tis. kilometroch mám čistý výfuk zvnútra... vidím zvar na rúre...
28.02.2019 - 10:29:15
03
Izzy68 napísal:
lubor1 Na exploreri to (teda VIN) mam tiez na rame vyrazene za pravym prednym kolesom. Po 20 rokoch nie je citatelna ani polovica (ta dolezitejsia, koncova). Slecna policajtka to lustila asi 15min. na mojom bezovom koberceku v jemnom mrholeni v novembri, vstala a hovori, tak Vam to dam, ale pri predaji s tym budete mat velky problem :-) Cize pred predajom asi uz len KO

Na KO tiez nepochodis, postup je taky, ze musis zaziadat o vydanie noveho VIN (aj ked neviem preco, ked staci povodne VIN nanovo vyznacit) a ukon mozu robit len vybrane pracoviska. Na STK mi povedali, ze treba podat ziadost a dolozit KO a STK nie starsie ako 15 dni a necitatelne vin je dovod na nesposobilost.
28.02.2019 - 11:49:44
00
Ale tie emisne normy su tiez strasny blud. Mam naftaka Euro4 s DPF. Kamarat ma to iste auto s tym istym motorom Euro4 ale DPF nema. (bola to priplatkova vec) ale emisie mame v technicaku rovnake.
28.02.2019 - 12:26:12
00
110mat110 no, technicak je z papiera a ten znesie vela :-D tak ako pise madbugie rovnake hovno, ale co iny uradnik, to iny nazor na jeho farbu
28.02.2019 - 12:36:05
01
Vsak je v poriadku, ze tie auta maju v TP rovnake poziadavky na emisie. Priplatkova vybava = nepovinna vybava.
28.02.2019 - 12:38:38
00
Cely ten hon na emisie, je nezmysel. Jedine v com vidim pozitivum, je ze v mestach (na zapade, nie u nas, lebo tu ma kazdy druhy z kotla na pevne palivo sukromnu spalovnu odpadu) je cistejsi vzduch. Najviac emisii produkuju uplne ine zdroje (priemysel, lode, lietadla...).
28.02.2019 - 12:46:36
00
Lietadlá s ich palivom sú dosť čisté. Teda ak vynecháme ultralighty s trabanťáckym dvojtaktom :D
28.02.2019 - 14:22:10
00
Zabudol si na chemtrails :lol:
28.02.2019 - 15:20:41
03
Jezus napísal:
Vsak je v poriadku, ze tie auta maju v TP rovnake poziadavky na emisie. Priplatkova vybava = nepovinna vybava.

Toto je blud, nemyslis? Ked to DPF mam, tak by som mal byt na EK podla neho.

Rovnako ako mam klimu a vyhrievanie vsetkeho mozneho a po novom ro vsetko musi ficat, tak preco nie DPF?
28.02.2019 - 17:11:22
00
madbugie napísal:
a prečítal si celý článok s "porozumením" ;-)

a merali tie dízle aj pri tom ako mimo mesta vypalovali filtre?, NOx nie sú jediné splodiny, ktoré spaľovací motor produkuje...

...


Evidentne áno, keďže som Ti ten link v podstate venoval - “Niečo pre hejterov dízlov”. :D :D :D
28.02.2019 - 17:25:46
00
Mate niekto skusenosti s motorom Ford 2,2 TDCI 114kW 2015 ?
Spolahlivost, konkretne najazdy, spotreba v Tranzit/Tourneo ?
Dik
01.03.2019 - 20:09:42
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up