Monitor pomaly už taký veľký, na akom som pred rokmi robil diplomovku. A asi by mi chýbala radiaca páka :D.
03.11.2023 - 07:40:56
00
tá telka je tam aby si na navigácii lepšie videl, že si zablúdil...
03.11.2023 - 08:51:50
01
Zda sa mi ze paragraf hovori nieco o zakryvani ci obmedzovani vyhladu z vozidla....
03.11.2023 - 08:56:55
00
Mne tam toho chyba a tiez "přebiva" viac. Asi som v tomto stara skola :-) Ale to mnozstvo velkych, rovnych a prazdnych ploch, obrovskych tabletov, v tomto pripade uz aj notebookov trciacich z palubovky... :shake: Radiator a dvojramenny volant nechcem ani rozoberat. Za mna "vrchol" automobiloveho interieru, resp. palubovky su baworaky predoslej gen. do cca 2020, najma 3er, alebo aj taka Mazda 6 po prvom facelifte, s prizmurenymi ocami este aj po tom druhom.
03.11.2023 - 08:57:23
01
aj som celkom rad, ze som si este stihol objednat posledny mozny model passatu B8 a to este v paradnej zlave.
Auticko ide akurat do vyroby, mozno ho este stihnem pred vianocami. volant mi az tak nekostuje, no chcel som vyhrievany a R doplnky mame zakazane

Prílohy:

passat.JPG
passat.JPG 136.52 KiB thumb_up0thumb_down

Snímka.JPG
Snímka.JPG 47.34 KiB thumb_up0thumb_down

Snímka1.JPG
Snímka1.JPG 94.36 KiB thumb_up1thumb_down

03.11.2023 - 08:58:00
00
Neviem, co su ludia taki pohorseni z tabletov hore. Tablet dole, ako ho ma napr. Passat B8, je mimo zorneho pola, takze ked uz mam na navigaciu kuknut, musim spustit zrak z cesty.
Na jednej strane ludia (opravnene) frflu na dotykove ovladanie, ze musia spustat pohlad z cesty a triafat prstom, ale na druhej strane nevadi spustit zraky na obrazovku temer ku kolenam, aby sa zachovala pekna linia palubnej dosky?
03.11.2023 - 09:43:14
08
lapaloma napísal:
tá telka je tam aby si na navigácii lepšie videl, že si zablúdil...


ja mam o cosi mensiu telku ale aj tak som dnes v kosicoch na krizovatke (myslene ako sa zchadza zo secovskej cesty do mesta) zle odbocil bo taky traffic v totych kosicoch nenormalne daco :D
03.11.2023 - 09:47:01
00
nemas pokukovat po šuškach v Košicoch :D
03.11.2023 - 09:53:09
01
Ta trefik, ňe :)

Sak navigáciu si aj tak pustite do pristrojovky pred vami a ešte existujú aj head up displeje a tie ukazujú tiež navigačné pokyny. Ale to zväčšenie displeja ma určite aj ten zámer, aby boli tie dotykové plochy (tlačidlá) väčšie a dalo sa do nich lepšie trafiť.

Neviem ako funguje hlasové ovládanie v týchto najnovších modeloch, ale podľa mňa je toto cesta, plus nejaký normálny displej, kľudne o 3-4" menší ako dali teraz v kombinácii s head up displejom a pristrojovkou. Napríklad audi TT ani nemá v strede displej. Vsetko je pred vodičom na virtual cockpite, aj apple carplay a aj obraz z parkovacej kamery.

Už inak vidím ako každý druhý bude chcieť odblokovanie obrazu za jazdy, aby si mohol užiť na tomto displeji koncert svojej obľúbenej kapely alebo deťom pustiť labkovu patrolu.
03.11.2023 - 09:55:51
00
misoR napísal:
Neviem ako funguje hlasové ovládanie v týchto najnovších modeloch, ale podľa mňa je toto cesta,


Asi nie je, Ja hlasové ovládanie v aute používam a je to ako tak OK, keď idem sám, ale nie je to použiteľné, keď sme v aute viacerí. Je nonsens uprostred nejakej debaty a pod. alebo keď veziem mne menej známych ľudí hovoriť autu, aby zaplo vyhrievanie sedadiel, pridalo klimatizáciu či zaviezlo ma na Páričkovu ulicu v Bratislave (nehovoriac o tom, že v mojom aute funguje hlasové ovládanie spoľahlivo iba v angličtine a to je pre spolucestujúcich ešte čudnejšie a vyrušujúcejšie).
03.11.2023 - 11:40:00
03
volodaj napísal:
A asi by mi chýbala radiaca páka :D.

Ver, že nechýbala
03.11.2023 - 11:54:43
00
Jaroh, ved na to narážam, že sa to musí ďalej vyvíjať tak, aby to vedelo fungovať aj v inom jazyku. A samozrejme k tomu vždy existuje alternatíva nastaviť si nejaky konkrétny prvok inak ako hlasom. Zložité nastavenia predsa za jazdy nerobíš. Keď chceš navigovat, tak asi sa na to sustredis skôr ako na debatu o veku vesmíru.
03.11.2023 - 12:30:02
00
Vzdy si lahsie nastavim teplotu tocidlom/tlacidlom ako to rozpravat a cakat...
03.11.2023 - 12:47:28
07
Ja som narážal najmä na navigáciu, kde je ľahšie povedať adresu ako tukat na displej počas jazdy - vid napr nehoda na d1 BA-TT pred rokom/dvomi/tromi, keď chlapík nastavoval navigáciu, vrazil do stojaceho nákladiaku a mal z pekla šťastie, že vyšiel zo zdemolovaneho auta po svojich.

Nastavenie teploty kúrenia a klimatizácie hlasom je podľa mňa len bonus.
03.11.2023 - 13:56:11
00
Chlapík je debil a navigácia za to nemôže 🤔
03.11.2023 - 14:12:15
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up