nezabudni este na montpaku
24.04.2011 - 08:18:19
00
Presne ako napísal Lucas,
multiklúč je úplne zbytočný na jednodňové jazdy :tmi:
3 imbusy, 2 montpáky, lepenie, pumpa, peniaze, voda a mobil. To je všetko čo potrebuješ. Ešte som sa nestretol s naozaj ľahkým multiklúčom. Ťahať so sebou taký kus železa naozaj nemá opodstatnenie. Ja som napr. nitovač za posledných desať rokov potreboval raz a aj to len kvôli tomu, že som podcenil už napohľad maximálne rozťahanú reťaz. Na všetky nepredvídateľné situácie existuje mobil.
24.04.2011 - 10:43:07
00
zabudol si jedlo ;) aspoň dáku müsli tyčinku keď dostaneš hladák
24.04.2011 - 10:51:04
00
Na všetky nepredvídateľné situácie existuje mobil.


Keď máš komu zavolať :) . Ja mobilom iba môžem oznámiť, že sa vrátim namiesto o 2 hodiny o 5 hodín.
A multikľúč inak využívam dosť často ;)
24.04.2011 - 10:52:24
00
ono je dost rozdiel co clovek kedy potrebuje. nieco ine sa zide pri maratone (kde vacsie opravy neriesis), nieco ine pri celodenke (opravit musis, aby si sa mohol aj domov vratit) a nieco ine pri viacdennej cykloturistike (tam uz moze byt aj mala gola)
24.04.2011 - 14:04:35
00
... Ja som napr. nitovač za posledných desať rokov potreboval raz a aj to len kvôli tomu, že som podcenil už napohľad maximálne rozťahanú reťaz. Na všetky nepredvídateľné situácie existuje mobil.


Nitovač by som rozhodne doma nenechával, nikdy nevieš kedy ho budeš potrebovať a s mobilom si môžeš v strede hory akurát tak fotiť prírodu. A aj keby si mal signál, ťažko nájdeš niekoho, kto sa bude za tebou trepať neviem kam, len kvôli lenivosti zobrať si nitovač.
V batohu až toľko miesta ten nitovač nezaberie. Šetriť gramy treba fakt inde ako na náradí.
24.04.2011 - 14:47:59
00
A hlavne nikdy nevieš, kedy multikľúčom vo vačku pomôžeš inému zo zapeklitej situácie. Ťažký mi teda nepríde (a to vozím okrem neho v drese aj lepenie, montpáky, dušu, pumpu, doklady, mobil, náhradnú batériu, kľúče, toaleťák a ak treba, tak aj tyčinky).
24.04.2011 - 15:43:48
00
No pravda, zabudol som nejakú tú poživatinu. ;) To záleží od Km.
Samozrejme, že na viacdňové túry napríklad v cudzom prostredí je to už o niečom inom.

Lapiere,
bohudík na Slovensku nech si na hociakom kopci tak za 2-3 hodiny MAX musíš byť v civilizácii, tak by som to zasa nedramatizoval s tou dostupnosťou. No, ale každý nech si vozí čo chce, ja reťaz každých 100Km netrhám, takže pre mňa je vozenie celého multiklúča nevýhodné. To nehovorím o tom, na čo sú mi tam všetky tie imbusy...

Tmax, Ty máš snáď vačky dookola celého dresu :D
24.04.2011 - 15:51:10
00
:)

Prílohy:

Komentár súboru: bandalír
bandalir.jpg
bandalir.jpg 64.09 KiB thumb_up0thumb_down

24.04.2011 - 15:57:21
00
mne staci ked si pri komentoch o nepotrebnosti multikluca spomeniem na Latanku a Salzku a o dobru naladu je postarane :D inak montpaky su zbytocnost si myslim ;)
24.04.2011 - 16:46:27
00
Zaujimave citanie :tmi: Mozno sa Lucas a Tomas Tom budu cudovat ale vozim aj nahradnu pätku, rychlospojku a dlhe lanko a to vsetko sa mi podarilo narvat do mini podsedlovky. Do polemiky o vyuziti multi kluca a jeho vahe sa nezapojim :hai: Co ale okomentujem je spolahlivost multikluca. Jeden nepodareny som po prvom nepouziti zahodil do lesa :lol: . Vozim Crank co tu postol Katko a spolahlivo pomohol X ortodoxtnym bikerom, ktorí naradie nepotrebuju. S touto mini vybavou som aj jedno dnove vyjazdy dosiel vzdy v sedle ;) Takze ak ma niekto na maratone alebo kdekolvek poziada o pomoc viem mu pomoct. Hoci na maratonoch ma to serie, ked si chrti nenosia z principu nic a potom vyplakavaju nad nejakou banalnou poruchou :)
24.04.2011 - 17:14:24
00
ten CB sa mi zdá nejaký mega.. ja vozím od kellysu z Greenbike tour asi 2008?
sklep.sferasport.com.pl
aj to som niekoré veci z neho nepoužil.. nitovačka použitá cca 15x a stále ako nová (asi 3x na maratóne pomoc cudzím, zvyšok úprava nových reťazí..)
váha klúča 144g čo je rovnako ako mobil.. skladnosť rovnaká ako mobil.. kolko vážia tie vaše 3 solo imbusáky?


btw čo mám z toho že som za 3 hodiny z lesa v civilizácií keď je napr nedela, alebo som v klasickej dedinke kde ani netušia čo je nitovačka napr. resp nie som si celkom istý ani tým že tam imbusy budú mať, a o torxoch na kotúči napr ani nehovorím..


Naposledy upravil CraObs dňa 24.04.2011 - 17:31:42, celkovo upravené 2 krát.

24.04.2011 - 17:26:10
00
misoR: to sa ti stane bežne, že utrhneš reťaz?
24.04.2011 - 17:28:51
00
:D :lol:
Ej, ja už radšej zmierlivo. Každého osobná vec čo si nosí na výjazdy. Každý si vystačí s niečim iným. Niekomu stačí imbus, niekto nosí aj zváračku keby náhodou pukol rám. Ešte malú poznámku predsa len. Mám také tušenie, že všetci tu šlapú do kopca na 3x9, len ja si dám občas stredný prevodník. Inak si to trhanie reťaze neviem vysvetliť. :lol:


Tmax, presne takto som si to predstavoval :D
24.04.2011 - 20:24:27
00
misoR: to sa ti stane bežne, že utrhneš reťaz?


Ja nosim nitovacku odkedy som si ju kupil a pomohla mi 2x. Prvykrat sa mi retaz roztrhla pri rozbiehani a to som nemal nejaky brutalne tazky prevod a druhykrat mi v zjazde vypadla rychlospojka, cize som to musel nitovat.
Takze bezne sa mi to nestava :)
24.04.2011 - 20:51:08
00
keyboard_arrow_up