matvej, ale nemozu mat vsetci tak dokonaly mobil ako Ty. ;)

Btw. na tych konspiracnych kecoch sa dobre bavim. Asi preto uz nezvestnu davno vypatrali, kedze sa da lokalizovat aj vypnuty telefon, ze? ;) Obcas by nezaskodilo pouzivat sedu koru...
30.01.2014 - 10:37:42
01
kvakob nechapem ako to myslis... pri vypinani dostanes jednu polohu ...potom nic... a ked ho niekto o par dni zapne, tak druhu. Ale kym je vypnuty tak nic...
30.01.2014 - 10:38:51
01
Ak by ma vypnuty mobil budil tak ho vyhodim von oknom.
30.01.2014 - 10:50:06
00
jezus ,ale ja hovorim o vysielaci nie telefone ,to som si pomyslel presne co ty ,ze by nasli kopu nezvestnych...vdaka filini ,ono pri hustote nasej siete aj keby sa dal urcit vysielac tak to moc nepomoze kedze uzemie by bolo zhruba take iste ak nie vacsie ,ako prehladaju zachranari tak ci tak
30.01.2014 - 11:18:07
00
kopec mobilov ma hodiny funkcne aj po vypnuti, to sa nik nehada, sak inac by ti nepasoval cas ak ho napr na noc vypnes a rano zapnes, ale take hodiny zeru skoro nic, ved digitalky na ruke bezia na malu gombikovu batercicku roky, tak na mobilovu musia bezat 100 rokov. na to aby si vedel mobil lokalizovat by ti z neho muselo nieco prist na btsku aby ona vedela ze ide o ten konkretny mobil... a spotreba pri vysielani je mrte vela v porovnani s hodinkami...

takze ano, ked vypnes mobil tak nie je uplne vypnuty, aj ked vyberes baterku tak mozno este nejaka mini tam je co drzi hodiny..., ale urcite nic nevysiela a teda ak ho prenesies vypnuty cez cele slovensko tak to nikto nezisti ;), stale ta podla poslednej polohy zlokalizuju tam kde si ho este mal zapnuty naposledy
30.01.2014 - 11:24:43
02
Niekto tu pozera vela americkych filmov... Skoda, ze to dievcine nijak nepomoze.
30.01.2014 - 12:01:52
03
kvakop: teoria sice pekna.. ale jednoducho vypnuty mobil sa ti na ziadnu BTS neprihlasi, toboz aby robil handover medzi bunkami. operator ti akurat tak vytiahne poslednu bunku (bunky) na ktore bol mobil prihlaseny. co je sice v mestkej aglomeracii polomer stovky metrov, v horach vsak nie si pripojeny na viac BTS ale si rad ked na dve takze robit triangulaciu je nemozne, takze ti vyjde polomer par KM
30.01.2014 - 13:16:51
00
Lokalizovat mobil pocas volania dokazu aj vsetky tiesnove linky. V niektorych pripadoch je okruh aj niekolko desat kilometrovy. Verim, ze sa slecna ozve...
30.01.2014 - 13:27:49
00
kvakop: teoria sice pekna.. ale jednoducho vypnuty mobil sa ti na ziadnu BTS neprihlasi, toboz aby robil handover medzi bunkami. operator ti akurat tak vytiahne poslednu bunku (bunky) na ktore bol mobil prihlaseny. co je sice v mestkej aglomeracii polomer stovky metrov, v horach vsak nie si pripojeny na viac BTS ale si rad ked na dve takze robit triangulaciu je nemozne, takze ti vyjde polomer par KM


a o com pisem hore? keby to bolo len par km ,by bolo este dobre... ;) islo mi o to,ci sa nejak spaja s vysielacom aj pri vypnutom stave - to som sa dozvedel,neviem ani nebudem vediet vsetko ...ale nemusite za to robit z cloveka vacsieho blbca ako je ,zato ze niekto si povrchne precita ,ale nesnazi sa porozumiet textu....

kto sa nespyta ostane sprosty cely zivot,ale niekedy je byt "sprostym" (alebo sa aj nim urobit) lepsie aspon ho tolko veci netrapi...je stastnejsi :)
30.01.2014 - 13:51:56
01
Nesnazil som sa robit z teba debila, len som ti v skratke napisal ako to je podla mojich vedomosti. V lese je gsm lokalizacia proste len cisto informacna a nepresna, a pristroj musi byt zapnuty
30.01.2014 - 13:57:10
00
Nechcem tu mudrovať ani viesť nejaké konšpiračné teórie (nemám ich rád) Je to pár rokov dozadu čo som sa o toto zaujímal a niekoľko dní ( nechytať za slovíčka! nie v kuse celé dni) som prechádzal všetky možné aj nemožné články o "tracking cell phone".

Čo som sa dočítal tak vypnutý mobil síce nieje pripojený na BTS ale lokalizácia vypnutého mobilu funguje na pricípe WOL (páni z odboru by mali vedieť čo to je) samozrejme netreba to zaháňať to krajností typu
Vyjmutí baterky pomůže proti odposlechu, ale nikoli proti lokalizaci... lokalizovat se dá i prázdná simka bez telefonu, pokud byla někdy před tím aktivovaná


zároveň potvrdzujem to čo napísal matvej, na vypnutom mobile funguje budík, v mojom prípade sa mi dokonca mobil cez noc vybil a ráno ma budil, išlo o starú nokiu a robil mi to aj starý ericsson (na novom mobile som to neskúšal a na starých som to zistil náhodou)

k jezusovej otázke prečo ju a mnohých iných stratených už nevypátrali ak je to možné aj s vypnutým mobilom?

zrejme tá služba nieje voľne prístupná, na porovnanie: na slovensku nebola prístupná ani služba zablokovania ukradnutého mobilu zatiaľ čo v zahraničí bola táto služba štandardne (neviem či to v dnešnej dobe už je prístupné) zato že ty o niečom nevieš tak to neexistuje?

kto o tom chce vedieť viac nech si niečo o tom prečíta, odporúčam zahraničné články, správy a fóra, na slovenských som sa nič nedozvedel

KONIEC OT
30.01.2014 - 14:20:26
00
miesto dlheho prispevku by bodlo par linkov, ja by som si o tom rad precital. o WOL viem lenze len tak ze funguje na druhej (snad som sa nesekol) vrstve OSI modelu, co by mohlo v GSM predstavovat prave IMEI. lenze ako ho najdes v tisickach BTS ked s nimi telefon nekomunikuje, na to uz mam male vedomosti.
ale ok koniec OT
30.01.2014 - 15:26:09
01
a ked mobil akoze 'caka' na ten WOL tak nezere baterku? :), teraz som vybral zo suflika daku staru nokiu co tam lezala urcite minimalne 2-3 roky, v pohode sa zapla, baterka neni sice na full ale ide... nech mi nik netvrdi ze ta cast fonu co dokaze spracovat signal z btsky zere tak malo a ze bola furt zapnuta tie roky :)
30.01.2014 - 15:47:03
00
Zbytocna vojna. Zablokovat IMEI t.j. mobil alebo SIM kartu je len otazka pravna, technicky ide podla mna len o nastavenie daneho cisla na akysi black list. Ale ide len o blokadu pokusu komunikacie z daneho SIM alebo IMEI cisla t.j. aktivity "zdola". Komunikacia zhora, bez spoluprace zdola t.j. bez odpovede zdola nemoze fungovat. Predstava ako BTS alebo akysi iny hardware "prebudza" moj mobil a dostava odpoved patri naozaj podla mna do oblasti fungovania supertajnych sluzieb alebo skor sci-fi obzvlast ak ide o pokus prebudit vypnuty HW.

To by slo v pripade ak by sa vsetci vyrobcovia mobilov dohodli,ze takato utajena funkcia tam bude a navzajom na seba to nevyzaluju a ziadneho Snowdena, ktory by to vyzaloval nezamestnaju. To uz naozaj ta o dvanastich mesiacikoch je realistickejsia ...

Takze nechajme tu temu spat a drzme palce Lenke ... ten cas bezi a pavdepodobnost klesa. :-(
30.01.2014 - 15:50:06
03
Capulo ked si zapol ten stary fon mal nastaveny spravny cas alebo nie?
30.01.2014 - 17:37:14
00
keyboard_arrow_up