Kristina napísal:
Ešte novinka od Industry Nine. Nové náby SOLiX M. 121 zubová rohatka s 5 západkami poskytuje 605 bodov záberu.
https://bikerumor.com/industry-nine-new-solix-m-hubs-mtb-wheels/


605 bodov záberu?
To sa mi nezdá. Prenos sily je cez koľko bodov? Ak má každá západka 3 zuby a máme 5 západiek tak máme maximálne 15 bodov záberu.

Možných polôh síce teoreticky môže byť 5xviac ako je zubov na ozubení, ale to by znamenalo, že sila by sa prenáša len cez jednu západku...... len cez 3body.
To by som nechcel. Neviem či to oni chcú.

Ty to ako vidíš?
19.04.2024 - 05:52:17
12
Bude to tak,sila sa prenáša vždy len cez jednu západku,inak by nedosiahli tak velký počet bodov-no,životnosť a spolahlivosť bude velká otázka.
K DT Swiss ratchet-jazdil som roky 18 z. žiadne problém. Teraz mám 36 z. a je to lepšie-trochu viac vrčí :) a jemnejší uhol záberu je fajn.
54 z. verziu som nikdy nemal a ani nechcem,kamoš ju má a v zjazde tu huláka ako cirkulárka,radšej pribzrdím nech to nemusím počúvať :D
19.04.2024 - 06:49:22
01
Bola som bola zvedavá, kto to zase vytiahne a začne teoretizovať. :lol: Tipovala som na iného. Ale on sa IMHO ešte pripojí. Ja si už i nich nemusím nič domýšľať. Ja ich už viac ako rok jazdím. A ten pocit okamžitého záberu je neporovnateľný so žiadnym iným nábojom. Prakticky sa nedajú pootočiť kľuky dozadu bez toho, aby nezapadla západka do záberu.
O tej jedná západke v zábere niečo napovedá táto foto

ep1.pinkbike.org

Životnosť si viete vygúgliť tiež. Náby sú v ponuke minimálna už od 2020. Dám prvých pár prvých odkazov, ktoré na mňa vyskočili:
https://www.worldwidecyclery.com/blogs/worldwide-cyclery-blog/industry-nine-hydra-wheels-long-term-review
https://www.mtb-mag.com/en/tested-industry-nine-hydra-hubs/
https://www.pinkbike.com/news/review-industry-nines-690-point-engagement-hydra-hubs.html
19.04.2024 - 07:03:49
06
Shimano wireless patent niečo napovedá?
https://www.globalcyclingnetwork.com/tech/news/new-patent-suggests-shimano-is-designing-a-fully-wireless-groupset
19.04.2024 - 07:06:21
01
Zivotnosti zapadiek pri Hydrach by som sa tiez neobaval. Hovorim z vlastnej skusenosti, mam ich 4. sezonu a najazdene malo nemaju :)
19.04.2024 - 07:08:25
13
Inak za celkom fajn peniaze je dobrý náboj Bontrager Rapid Drive. Má 6 západiek a 108 bodov záberu. Teraz pri prechode na nový bike s DT Swiss s 36 ratchetom to veru cítiť. Aj som chvíľu uvažoval, či si ich nenechám. Len sa mi nechcelo riešiť prepletanie ráfikov na 29" a zháňanie druhých 27,5" kolies na starý bike. Lebo za 5 sezón čo som ich jazdil nebol s nimi jediný problém. Menil som akurát raz za čas ložiská.
19.04.2024 - 07:08:59
03
aJoN napísal:
605 bodov záberu?
To sa mi nezdá. Prenos sily je cez koľko bodov? Ak má každá západka 3 zuby a máme 5 západiek tak máme maximálne 15 bodov záberu.

Možných polôh síce teoreticky môže byť 5xviac ako je zubov na ozubení, ale to by znamenalo, že sila by sa prenáša len cez jednu západku...... len cez 3body.
To by som nechcel. Neviem či to oni chcú.

Ty to ako vidíš?

Noo v skratke... Do okamžitého záberu ide vždy 1 zapdka, ale ako sa zvyšuje pôsobiaca sila tak sa do zaberu postupne pripája aj 2., 3.... zapadka vďaka prepruzovaniu osky... Aspoň tak to mali Hydry. Predpokladám, podľa obrázku, ze tieto nove i9 náboje majú ten princíp rovnaký...
19.04.2024 - 08:03:57
13
Kristina sú všetky západky v zábere?
S tou jednou som sa nechal uniesť, predsalen, bolo skoré ráno :OOOPS:
Ak si s nimi spokojná, tak je všetko v poriadku.
Neviem prečo nepoužili počet zubov deliteľný 5.

Dojal ma výpočet záberových bodov.
Ináč by som nereagoval. :)
19.04.2024 - 08:12:11
00
A ja by som sa opýtal aké máte skúsenosti pri týchto "vysoko zubových" ratchetoch skúsenosti/ pocity s pedal kisk-backom?
19.04.2024 - 08:33:08
00
aJoN napísal:
605 bodov záberu?
To sa mi nezdá. Prenos sily je cez koľko bodov? Ak má každá západka 3 zuby a máme 5 západiek tak máme maximálne 15 bodov záberu.

6 zapadiek , kontakny bod jeden (vidno na obrazku, druhy sa nedotyka). Kontaktne body velmi malicke, neviem ale ake siroke. American Classic malo tiez tusim 6 zapadiek, ale kontakne body o dost lepsie. AC system je z mojho sucasneho pohladu naj (lepsi ako DT imho), ale naboje ako take maju svoje (vaznejsie) nedostatky.
19.04.2024 - 09:32:37
00
volodaj napísal:
Drblo by ma v zjazde. Mne sa ešte aj tie 350 zdajú až moc hlučné. Najradšej by som úplne tichý náboj ?

Na ebiku mam vzadu Newmen Fade a skoro ho nepocut :y: . V terene ho nevnimam vobec, dufam, ze tam nie je nieco pokazene :D
19.04.2024 - 09:47:23
01
lto napísal:
6 zapadiek , kontakny bod jeden (vidno na obrazku, druhy sa nedotyka). Kontaktne body velmi malicke, neviem ale ake siroke. American Classic malo tiez tusim 6 zapadiek, ale kontakne body o dost lepsie. AC system je z mojho sucasneho pohladu naj (lepsi ako DT imho), ale naboje ako take maju svoje (vaznejsie) nedostatky.

Naozaj iba jeden bod?

ep1.pinkbike.org
19.04.2024 - 10:01:58
00
tebe to natahovanie s lto tusim chyba :D
19.04.2024 - 10:10:34
00
Ja iba nechápem to spochybňovanie dlhoročnej práce a vývoja inžinierov Industry 9 iba zbežným pohľadom na obrázok...
19.04.2024 - 10:21:19
00
Sesulak napísal:
Na ebiku mam vzadu Newmen Fade a skoro ho nepocut :y: . V terene ho nevnimam vobec, dufam, ze tam nie je nieco pokazene :D


Newmen išiel z extrému do extrému. Jazdím Evolution náboje a zvonček naozaj nepotrebujem. Už som pár krát počul, že keď idem za niekým iným, tak má pocit, že ho sršne naháňajú.

Fade by mali byť presne na opačnej strane škály a skoro nepočuteľné
19.04.2024 - 10:54:44
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up