ja chapem pointu, ale toto by mi az tak nevadilo bo za malu sumu si vymenis ake oblubujes
05.05.2021 - 11:42:40
00
Ked to takto zacnu brat ludia bezne, tak nam za 5-10 rokov budu osadzat biky totalnymi srackami. Sak si vymenime... :tmi:
05.05.2021 - 11:48:29
00
Uber, Prťka, uber!
05.05.2021 - 11:49:48
01
Jaiub napísal:
Ked to takto zacnu brat ludia bezne, tak nam za 5-10 rokov budu osadzat biky totalnymi srackami. Sak si vymenime... :tmi:

ale vsak taky trend uz je tu davno nie? bike za 4k so sadou SX. Vsak si vymenime :D
05.05.2021 - 12:01:58
03
Moj dalsi bike bude vyskladany s takymi komponentami ake ja chcem. To vidim ako realnu cestu. Inak je dost problem odolavat tomu, ze kazdu chvilu je nieco nove. Minule ked som siel na mojom 5 rocnom Cube s takmer 22000km, si hovorim, ze nech mi nesibe, ved tomu biku nic nechyba na to na co ho potrebujem.
05.05.2021 - 12:08:30
06
robo96 Vsak prave, a sami takymto pristupom tomu este pomahame...
05.05.2021 - 12:10:01
01
Sesulak napísal:
Moj dalsi bike bude vyskladany s takymi komponentami ake ja chcem. To vidim ako realnu cestu. Inak je dost problem odolavat tomu, ze kazdu chvilu je nieco nove. Minule ked som siel na mojom 5 rocnom Cube s takmer 22000km, si hovorim, ze nech mi nesibe, ved tomu biku nic nechyba na to na co ho potrebujem.

Presne tak, tak vznikll môj Teddy a neľutujem, každý komponent presne podľa mojej chuti (predtým bike som mal 10 rokov a nič mu stále nechýbalo). Aj cesťák som chcel podobne, ale len rám a vidla by bola pomaly v cene biku na komplet Ultegre. Takto tiež musím prestaviť polku Boniho :)

Inak so Shimanom a novinkami je to ako v tomto roku? Stále nič nové?
05.05.2021 - 12:20:32
00
system je taký tak ako pri bytoch a domoch kazia ceny lacne hypoteky a kupovanie nehnutelností na investičné účely tak pri bicykloch zase kaziace ceny bicyklov tým čo chcú bicyklovat, tí čo majú dost penazí tak si kupia drahy bicykel aj ked nemaju vztach k cyklistike a sadnu na taký drahy bicykel par krát do roka. Tym,že sa dá velmi lahko obhájit kúpa elektrobicykla do nákladov tak pribudlo kopec firiem resp ich majitelov čo si kupili drahy bicykel nie kvoli túžbe začat bicyklovat ale kvoli odpočtu dph a danie ceny bicykla do nákladov. Proste je v obehu vela penazí a musia sa niekde mínat.
05.05.2021 - 12:23:24
00
Sesulak napísal:
Moj dalsi bike bude vyskladany s takymi komponentami ake ja chcem. To vidim ako realnu cestu. Inak je dost problem odolavat tomu, ze kazdu chvilu je nieco nove. Minule ked som siel na mojom 5 rocnom Cube s takmer 22000km, si hovorim, ze nech mi nesibe, ved tomu biku nic nechyba na to na co ho potrebujem.


Ked zistis rozdiel ceny ram vs. zakladny model na danom rame, tak kupis cely bike a budes menit :)
Ja mam skor opacny problem, to co sa mi osvedcilo a potrebujem po opotrebovani vymenit uz nezozeniem. Ale pricina je ta ista - kazdu chvilu je nieco nove, castokrat len marketingove zmeny pre zmeny.
05.05.2021 - 13:21:57
02
Tie gripy su shit, horsie ako aliexpress. Pustaju farbu a to sa nemusis ani riadne spotit. Dat och na takyto bajk je blamaz.

Hack3r napísal:
ak su tie gripy dobre preco nie, je to kusok peny a je jedno ci je znackova z ciny, alebo neznackova z ciny
05.05.2021 - 13:58:32
01
Tecka napísal:
Tie gripy su shit, horsie ako aliexpress. Pustaju farbu a to sa nemusis ani riadne spotit. Dat och na takyto bajk je blamaz.

Jazdim tieto silikonove FORCE a nemam absolutne ziaden problem...
05.05.2021 - 22:10:30
01
Odporúčam vyskúšať silikón Extend od Dema. Nepoznáte rozdiel od ESI.
06.05.2021 - 09:34:07
00
vyzeraju dobre a uz som ich niekde zahliadol, nevadi ti tam ten vygravirovany text? nebude sa to tam drat?
06.05.2021 - 11:03:23
00
Pochybujem. Silikony sa deru hlavne po vonkajsom obvode, nie v strede.
06.05.2021 - 11:09:28
00
Palo TT napísal:
Ked zistis rozdiel ceny ram vs. zakladny model na danom rame, tak kupis cely bike a budes menit :)

Nie vzdy to plati, vacsinu bajkov co som mal som skladal po dieloch a len raz som kupil najlacnejsi kompet a menil. Predposledny bike som skladal 2018. Spravil som si tabulku kde vychadzaju diely najlacnejsie, spolu s postovnym samozrejme (plus rozne kombinacie ako to nakupit aby to vychadzalo najlacnejsie, aby som mal zlavy po prekroceni sumy a aby som to zbytocne neplatil viac postovneho). Najlacnejsie verzie komplet bajku mali slaby tlmic. Ramova sada s lepsim tlmicom a hlavne fox vidlou s mensim offsetom (nedala sa vtedy inak ani zohnat) vychadzala skutocne dobre. Vo vysledku porovnatelna verzia kompletu na GX, 2.3 plaste a pochybne sram brzdy bola za 4500e, moja poskladana verzia komplet na shimane XT, v predu stvorpiest, 2.5/2.4 odolnejsie plaste, lepsie kolesa, odskusane sedlo atd atd vysla tabulkovo okolo 4050e, nakoniec to bolo o nieco lacnejsie lebo som dostal hlavko a bowden na teleskopku v cene. Vo vysledku podla mna lepsi setup, z komponentov ktore som chcel a o nieco lacnejsie. A podobne na tom boli dalsie bajky. Prve lepsie xc som na ramovu sadu skladal diely ktore boli nove z bazaru, zhodene z novych bajkov, a tam to vyslo vtedy este lacnejsie.
Na druhu stranu ked som chcel commencal, prvu metu v2, tak tam sa ta vyhodnost zmenila den pred objednanim. Nastali vypredaje pricom ramy zostali v povodnej cene takze vyhodnejsi bol zrazu najlacnejsi model.
06.05.2021 - 14:39:59
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up