milsu ako sa vedie? zrasta sa to? co hovoria lekari?
14.09.2012 - 08:40:09
00
Lekári povedia až o týždeň v piatok (kontrola)
:)
14.09.2012 - 08:43:53
00
Minulý august...dosť trápny pád...výsledok potrhané väzivá na pravom členku, sadrová dlaha na mesiac a členok doteraz občas puchne :-(
14.09.2012 - 10:30:31
00
66peter - tak co zijes este alebo som mal pravdu?

Si milý, že máš o mňa starosť, žijem, koleno odpuchlo /wobenzim je zázrak/, chrasty pomaly lezú dole, už len krvná zrazenina na boku aby sa rozpustila/veľkosť menšieho vajíčka/.
Aj bike pojazdný, aj keď len s rezervným kolesom.
14.09.2012 - 12:18:41
00
no ja len ze si mal velke stastie v tej rychlosti. take brutalne pady obcas koncia roztrhanou slezinou, ktora krvaca a pritom to neboli
14.09.2012 - 23:11:02
00
Ja viem, bol som pod dohľadom. Chcel by som vidieť ako by sa tváril doki na traumačke, keby som tam prišiel na biku a trval CT. To neboli ochotní urobiť mojej mame, keď v svojich cca 64r. spadla pri korčuľovaní na temeno hlavy a vyrobila si otras mozgu. Len si ju nechali na pozorovanie tri dni.

Ale schválne,máte niekto opačnú skúsenosť?
15.09.2012 - 09:55:47
00
Peter máš šťastie...a podobná skúsenosť...mal som raz natrhnuté bicepsové väzy a puknutý klb s vyliatou krvou..pohyblivosť ruky v lakti skoro nulová a doktor mi to dal do dlahy že "to odpuchne"...keĎ som potom išiel ku ortopédovi (súkromný podotýkam) tak mi odtial dvakrát ťahal krv a povedal že keby som to nechal tak,tak krv skryštalizuje a pohyblivosť ruky do konca života obmedzená. Toľko ku našim lekárom :) som zvedavý akjo to teras dopadne s tou klučkou,zatial sú RTG skoro identické a vraj sa nehýbe a mala by sa už zrastať (cca 10 dni od pádu) ...ale po infúzii mám na ruke nepeknú modrinu :/ a riadne velkú...
15.09.2012 - 11:17:13
00
čaute,tak som cca 2 a pol týždňa po páde a dnes som dal dole tejpy...no nepáči sa mi to :/ vyzerá to takto,podla RTG je kosť osovo súmerne a zrastá sa dobre,no dosť vytŕča do jednej strany...mali ste to niekto podobne,myslíte že bude treba ísť operovať alebo sa to nejak zaoblí alebo podobne?

EDIT: tá fotka trošku skresluje,kedže som to fotil sám mal som trochu dvihnutú ruku takže celá kosť nie je až tak nadvihnutá,skôr ide o ten špicatý koniec...

Prílohy:

Bez názvu.png
Bez názvu.png 452.01 KiB thumb_up0thumb_down

22.09.2012 - 20:59:15
00
Preco radsej nejde na chirurgiu a nespytas sa tam ? Myslis, ze z foto Ti niekto povie, ci to je v poriadku, alebo nie ?
22.09.2012 - 22:43:04
00
nooo to treba trošku zhobľovac :-) lebo si vyšúchaš kožu :D
22.09.2012 - 23:23:58
00
čaute,tak som cca 2 a pol týždňa po páde a dnes som dal dole tejpy...no nepáči sa mi to :/ vyzerá to takto,podla RTG je kosť osovo súmerne a zrastá sa dobre,no dosť vytŕča do jednej strany...mali ste to niekto podobne,myslíte že bude treba ísť operovať alebo sa to nejak zaoblí alebo podobne?

EDIT: tá fotka trošku skresluje,kedže som to fotil sám mal som trochu dvihnutú ruku takže celá kosť nie je až tak nadvihnutá,skôr ide o ten špicatý koniec...

Okamzite to ries kym to este nie je celkom zrastene, ak ta odpinka jeden doktor ze je to ok a tebe sa to nezda, treba ist k inemu. Manzelke tiez pototo klucnu kost a aj desatrocia po uraze a zlom zrasteni aj na priek pokusu o operaciu /babraci/ to ma bolestive, ani dotknut. Ked to nesedi ako ma treba operaciu a zafixovat to, klince sroby ci ako... klucna kost je previt, ked chces spravit zle nepriatelovi, zlom mu klucnu kost ;-).
22.09.2012 - 23:36:18
00
patooo dávam to tu preto lebo ludia tu majú osobné skúsenosti...obor no v stredu idem na kontrolu ku jednému z lekárov a idem to s ním prediskutovať. ide však o to že už traja lekári mi povedali že je to v poriadku,dvaja na trumatologii v nemocnici a jeden súkromný ortopéd...uvidím po konzultácii
23.09.2012 - 08:13:52
00
Preco radsej nejde na chirurgiu a nespytas sa tam ? Myslis, ze z foto Ti niekto povie, ci to je v poriadku, alebo nie ?

Ja som sa mu na RTG pozrel a napísal, čo je tam zlé :D
23.09.2012 - 09:18:02
00
Mám to presne tak ako ty, lekári mi celý čas tvrdili, že je to ok. Potom som mal problém nosiť plecniak, tlačilo to ako sviňa. Ale časom sa ten ostrý hrot akosi zaguľatil a už to tak nevadí. Vtedy som s tým cestoval tiež za superdoktorom až do BA (vtedy som bol ešte PP) lebo sa mi to nepáčilo a ten mi povedal, že áno, môže sa to otvoriť a operovať ale upozornil na možné riziká a tiež jazvu) alebo to nechať tak a ono sa to časom "utrasie".....a utriaslo sa ;)
23.09.2012 - 20:25:20
00
Dnes som videl zrazenu cyklistku v raci na rybnicnej na krizovatke ako sa odbaca na panty. dufam ze to bude len v tejto kategorii a je v poriadku. nepozna ju niekto? mala biely cestak a cela v modrom drese,blondynka...
24.09.2012 - 08:19:41
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Chrániče)
keyboard_arrow_up