ale preco? lebo je to v moooode (tak ako keketni hipsteri, nepotrebne super telefony, velke kozy...). a staci sa pozriet na mieste forum: ber 27,5 lebo su "lepsie". a pre teba su 29 ako stvorene. 26 nie, lebo na nich sa vozi sam satan...

zajtra tu budu 28 (a preco vlastne este nie su?), napozajtra 28,5 atd...

pytam sa, preco ked su vacsie kolesa lepsie, tu nie su uz davno?

ano, som zaujaty. mne tie bicykle s velkymi kolesami pripadaju velmi smiesne.

a okrem toho, ciel je jediny - predat...

GeorgeWH
cieľ je jasný.
Ale pocit z jazdy je iný :)

ak sa chceš bicyklovať, je predsa jedno na čom jazdíš.

Že prečo tu niesú už dávno???? Ktoré dospelácke bicykle pred príchodom MTB mali 26" kolesá???
11.10.2014 - 06:48:49
00
Dospekacke? Lady 26, Favorit Eska, Weekend, Super De Luxe....
Aj ja som zastancom 26" a hrdo sa k tomu hlasim. Mozno by som zniesol 27,5", ale 29" na hardtail mi pridu velke... Kolega si kupil v lete MTB Specialized 29", stale je oprety o stenu v dielnu a ked sa na neho divam, tak max. 5 sekun..... radsej si idem dat vonku cigu
11.10.2014 - 08:04:26
01
kolega by sa mal nad sebou zamysliet. ja som jazdil vzdy na tom co som v tom momente mal k dispozicii. neriesol som, nefrflal, neporovnaval velkost kolies a prkotiny. ci na fulle po hradzi alebo na kroske v lese vzdy som sa tesil ze bajkujem :)
11.10.2014 - 11:05:05
04
myslite že su tieto tri redukcie totožne?
https://www.transitionbikes.com/2015/Store_Detail.cfm?Token={ts_2014-10-11_03:43:14}-c8a1a176a189c9f9-5A5C13A1-AD90-307D-CE6C36384DD51813&C=3923&P=1663&o=3899

http://www.chainreactioncycles.com/sk/en/fire-eye-15mm-end-caps-2013/rp-prod58427
http://www.chainreactioncycles.com/sk/en/spank-conversion-kit-front-spoon-hub-2014/rp-prod108866
11.10.2014 - 11:05:59
00
Skoda, viem o com su 26" kolesa, vdaka tomu vyradovaniu mam o 80% mensi vyber, bohuzial nemam moznost poriadne vyskusat ine rozmery kolies, zatial len 29", no to uz je na mna velmi vela, radsej mam obratnejsie vecicky :)
11.10.2014 - 11:37:25
00
dnes ked som cakal za jednym clovekom na vyber z bankomatu, zrazu sa pri chodniku pristavil mercedes a spolujazdec na mna zacal kricat, ze ci im nedam 40 eur na benzin. Hned mi daval manazersku vizitku, a potom si stiahol z ruk prstene a naramok, ze mi ich daruje :D ukazoval mi aj punc, taketo cosi: http://p2.la-img.com/171/19047/6449821_5_l.jpg
ale ja sa v tom nevyznam a aj tak mi hned bolo jasne ze je to *****. potom ma zacal prosit ze ci mu nedam aspon 20 a ukazoval mi vzadu sediacu manzelku a male decko :^) inac to bol slusne obleceny muz, hovoril iba anglicky. Ale nedal som mu samozrejme nic, lebo raz som sa uz podobne dal oklamat. Ked som sa vtedy ozraty na totalku vracal z podnikovej oslavy peso domov, tak ma zastavil cigan a predal mi hnusne plechove hodinky za 30 eur :D odvtedy si davam bacha.
Najlepsie je vobec sa s takymi nepustat do reci, lebo dokazu byt dost presvedcivi.
11.10.2014 - 18:15:36
05
Dnes som si naprasil skriptík v pythone ktorý mi stiahne všetky obrázky z postov v 1 strane témy. Zatiaľ je to len škaredá konzolová aplikácia, ale keby som sa tomu ešte hodinku dve povenoval tak by z toho bola taká malá utilitka, aj výber strán by to malo. Chceli by ste také niečo?
11.10.2014 - 22:25:05
00
Ale nedal som mu samozrejme nic, lebo raz som sa uz podobne dal oklamat. Ked som sa vtedy ozraty na totalku vracal z podnikovej oslavy peso domov, tak ma zastavil cigan a predal mi hnusne plechove hodinky za 30 eur :D odvtedy si davam bacha.
Najlepsie je vobec sa s takymi nepustat do reci, lebo dokazu byt dost presvedcivi.


Mam tiez podobny zazitok. V stave vianocnej nalady, po firemnm vecierku som kupil od typka 2 parfemy ako darceky pre rodicov. Typek bol fakt presvedcivy, ze potrebuje peniaze na drogy atd… A kedze som mal vianocnu naladu a mal som uz nakupene, tak som mu dal este aj zopar gastracov :fubar: Az ked som vytriezvel tak som zistil ze som kupil origos BOOS parfemy :headbang: :headbang: :headbang: No a odvtedy mam na takychto ludi alergiu...
12.10.2014 - 00:48:51
00
Dnes som si naprasil skriptík v pythone ktorý mi stiahne všetky obrázky z postov v 1 strane témy. Zatiaľ je to len škaredá konzolová aplikácia, ale keby som sa tomu ešte hodinku dve povenoval tak by z toho bola taká malá utilitka, aj výber strán by to malo. Chceli by ste také niečo?


Chceli!
12.10.2014 - 18:33:53
00
whitemamut vytvoril som o tom sťahovači tému, bude tam keď ho dokončím.
13.10.2014 - 02:50:05
00
GeorgeWH
cieľ je jasný.
Ale pocit z jazdy je iný :)


skusil som jazdit na 27,5. citil som sa vysoko a akceleracia nic moc. 29" si radsej ani nechcem predstavit.

ak sa chceš bicyklovať, je predsa jedno na čom jazdíš.

no az tak jedno to zase nie je :) (z technickeho a estetickeho pohladu)

Že prečo tu niesú už dávno???? Ktoré dospelácke bicykle pred príchodom MTB mali 26" kolesá???

takze prve mtb-cka boli pre deti? co je aj tak irelevantne, pretoze mtb tu uz je nejaky ten rok, ale velke kolesa sa zacali pretlacat az teraz.

urcita analogia je mozno v lyzovani, ked sa zacali pretlacat/predavat carvingove lyze. na carvingoch sa aj podpriemerny lyziar nauci velmi rychlo "lyzovat", zatial co v pripade klasickych rovnych lyzi bolo lyzovanie fakt "umenie". ale nemam pocit, zeby sa zvacsenie kolies dalo prirovnat ku carvingovym lyziam - proste z teba lepsieho bikera neurobia.

ale hlavne sa mi nepaci to nasilne potlacanie 26-tiek. a to sa netyka len bicyklov, ale dalsich X veci vo "svete"...
13.10.2014 - 14:49:38
00
skusil som jazdit na 27,5. citil som sa vysoko a akceleracia nic moc. 29" si radsej ani nechcem predstavit.

To mi pripomína ako to bola raz foto nejakého stromu ponad cestičku alebo čo, ktorý bol dosť nízko. Niekto zareagoval v takom zmysle že s 29" bikom by sa tam asi nedalo zmestiť. Pritom stred je nižšie, hlavové trubky sú nižšie alebo celkovo je možné výšku riadítok doladiť bez problémov pri M a väčších veľkostiach tak že biker je rovnako vysoko +- pár cm nad zemou. Ten rozdiel je menší ak sa pozrieme na "bežné" 26" a 29" XC HT-čka ako býva v prípade 26" bikov rôznych kategórií.

No akcelerácia mohla byť nič moc, ale to bude skôr komponentami. Ak by si mal vedľa seba totožné bicykle, len jeden 26" a druhý 27.5", tak by si pravdepodobne rozdiel v akcelerácii vôbec nespoznal - tuhosť by sa menila minimálne a hmotnosť tiež. Pri 29" bikoch by to bolo už iné, ale tie majú iné prednosti, ktoré pri bežnom XC jazdení zavážia možno viac ako pocit pri čo najrýchlejšom zrýchľovaní.
13.10.2014 - 18:18:06
00
Vedel by mi niekto poradiť, kde mi v BA alebo blízkom okolí odborne namontujú viazanie na bežky? Opakujem ODBORNE :)
Ide zima, treba sa prichystať.
13.10.2014 - 19:08:12
00
tak lyze som daval namontovat do bazaru co je ftvsu lafrancony ski bazar a servis ale ci to este funguje neviem
13.10.2014 - 20:02:13
00
@Marvin: Ja som bezky svojho casu kupoval v Zanze na Vysokej kde mi viazanie aj namontovali. Cize by som sa isiel urcite spytat tam. Inak som dal raz bezky zarovnat a navoskovat na Radlinskeho (ROSI Fun Sports) vo dvore vedla cajovne. Neviem ci to tam este je ale urcite by vedeli viazanie nahodit. Prevoskovat bezky som daval minuly rok aj do ProCycling v Petrzalke na Jungmanovej, kde v zime predavaju aj bezky a celkom sa tam vyznaju. Takze by s montovanim viazania na bezky nemali mat ziaden problem. Bol som s nimi na zimnom bezkarskom kempe takze vrelo odporucam ;-)
14.10.2014 - 13:04:56
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up