Ja mam celkom funny prihodu s tymto posielanim priestupkov postou domov, este z minuleho roku.. Nasiel som si v schranke predvolanie na vysvetlenie svojho priestupku o plynulosti cestnej premavky z XY dna, bez fotky, len s opisom miesta kde sa to malo stat (Radlinskeho, BA), tak mi bolo hned jasne, ze jedine to moze byt nejake parkovanie.. Tak som sa na policiu dostavil v uvedenu hodinu, samozrejmostou bola hodinka cakania v cakarni, potom si ma vzal mladucky policajt do kanclu zahadzaneho kopami papierov, spytal sa ci som si vedomy priestupku, ja ze ani velmi nie, lebo neviem presne o co sa jedna.. Tak pohladal spis, a z coho som bol hotovy, tak mi ukazal aj fotky mojho auta s papuckou.. To som nechapal, lebo to by som si snad vsimol ze ju mam na aute, tak sa ho pytam ze co to, a on hovori, ze to sa asi kolegom uz skoncila smena a kedze som sa dovtedy neohlasil, tak dali papucu zase dole a posunuli pripad dalej.. To som sa celkom zasmial :D Som to teda podpisal ze dobre, suhlasim, spisal som tam nejake vysvetlenie svojho priestupku a siel som.. Za dva tyzdne mi teda podla ocakavania dosla dalsia obalka, kde bolo asi 10 stran, ako som bol uznany vinnym a vsetky kecy okolo toho a vyska pokuty - 5 eur :D To som bol hotovy..cele toto divadlo okolo toho kvoli piatim euram, parada.. samozrejme som nenamietal, ale je to proste cele na smiech..a vraj policajti neriesia drobne priestupky, no to vidim..
11.03.2015 - 11:38:29
00
GPS samozrejme meria rychlost nezavisle od obvodu kolies a teda presne.

GPS meria zmenu polohy za jednotku času. Presnosť polohy je závislá od počtu viditeľných družíc a chipu SiRF, vo všeobecnosti +/- 5 metrov, preto presnosť takto vypočítanej rýchlosti je tiež diskutabilná. No nepopieram, že presnejšia ako otáčkomerom.
11.03.2015 - 12:04:10
01
Prečo "je žiaľ reálna" a prečo "provokačne asi 124"?

žiaľ bolo preto v apostrofoch lebo sa mi zdalo, že dotyčnému sa nezdalo že by mohli mat policajti AUDI
a provokačne pre TO lebo išli zjavne "mierne" pod dovolenú maximálku a čakali KTO ich predbehne, aby ho mohli skasírovať ...a tak sa aj stalo ..
11.03.2015 - 12:09:45
00
PhilJ: vacsina tam jazdi predpisanych 70km/h :) okrem zjazdu z mosta, tam mas pravdu, tam skoro nikto. Vacsina tachometrov ukazuje 5-8km naviac.


zo strany ako je most Lafranconi tam ide kazdy stovkou lebou prichadza z dialnice, zo strany pristavneho mostu ide kazdy stovkou lebo prichadza z dialnice, z Noveho mostu sa tam kazdy rozbehne lebo konecne sa pohla premavka, a vyjazd z Auparku detto. Jedine miesta kde sa dodrzuje rychlost budu exity z Einsteinovej - aspon tolko moje skusenosti :)
11.03.2015 - 12:15:08
00
Loser, bolo to zjednodusene vysvetlenie pre cloveka, co sa neorientuje v problematike. Ale ked uz teda chces byt dosledny, tak skus nabuduce vynechat tu cast o SiRF cipe (to je len jedna znacka) a o tom ako otackomer meria rychlost vozidla. ;)
11.03.2015 - 12:16:22
01
Jezus :handshake: :)
11.03.2015 - 12:19:04
02
zo strany ako je most Lafranconi tam ide kazdy stovkou lebou prichadza z dialnice, zo strany pristavneho mostu ide kazdy stovkou lebo prichadza z dialnice, z Noveho mostu sa tam kazdy rozbehne lebo konecne sa pohla premavka, a vyjazd z Auparku detto. Jedine miesta kde sa dodrzuje rychlost budu exity z Einsteinovej - aspon tolko moje skusenosti :)

No ten zjazd z Pristavneho to ano, tam skoro kazdy masti dole co to da, sem tam sa najde chudak, co respektuje 50tku :lol: .. ti za nim potom idu vyskocit z koze :rofl: .. 70tka je az ako je prva OMV, potom 50tka kvoli budovaniu elektricky (asi na dalsich10 rokov :D) .. tam 50 malokto ide, ale na 70tke co chodievam ja, tak vacsina ide cca tych 70-75. Ale nejazdim tade v spicke. Opacnym smerom nejazdim casto, ked tak cca rychlost dodrziavam pretoze velmi casto tam vidim merat , resp. zastavene auto, ktore riesia policajti :lol: 70tka je az od odbocky na Rakusko ale musim povedat, ze to znacenie je tam na draka, lebo najprv je tabula koniec dialnica a 70tka je asi o 20-30m dalej, takze na tom useku je 50tka a ked policajtou napadne toto merat ... :tmi: a vobec, znacenie na Slovensku je robene tak, ze to robia snad naschval. Ale to uz je ina tema :D
11.03.2015 - 12:24:09
01
PhilJJ pls negeneralizuj, lebo "každý" na Einsteinovej nechodí mimo predpisov. Denne tade chodím a napr. ja denne dodržujem tú 70tku a kopec iných čo si všímam tiež. Veľa ľudí chodí v tých zjazdoch rýchlo, aj vyše 100, ale je stále dosť ľudí ktorí dodržujú predpisy. Ja napr. nepotrebujem platiť pokuty a poslednú som zaplatil v 2008, preto si všímam značky a snažím sa dodržiavať rýchlo od tabule po tabulu.
Asi som už vyrástol z toho "pretekárstva" :)
11.03.2015 - 12:26:20
00
Prekrocenie rychlosti o 15 km/h ani nepovazujem za priestupok. "Pretekari" su idioti co idu o 30-50 km/h viac. Rychlost nedodrzujem uplne striktne odkedy mam vodicak - ked bola v meste 60tka, isiel som 70, ked je teraz 50tka, idem 60. Obcas viac ked predbieham nejakeho slimaka co ide o 10 menej ako je povolene.

Vodicak mam od 98meho roku a doteraz som este nikdy neplatil ziadnu pokutu.

:fubar:
(to som si zaklopal na drevo) :)


Naposledy upravil PhilJ dňa 11.03.2015 - 12:46:10, celkovo upravené 1 krát.

11.03.2015 - 12:38:02
00
Na D1 pred výjazdom na Vajnory je tabuľa. Určuje maximálku ako aj fakt, že možno ísť v ľavom pruhu, nie je vyhradený len na predbiehanie.

Príloha:
D1_Vajnory.jpg
D1_Vajnory.jpg 176.65 KiB thumb_up0thumb_down



Touto rýchlosťou možno aj schádzať z Prístavného mostu, až na Einsteinovej je obmedzenie na 70 km/h.

Príloha:
D1_Einsteinova.jpg
D1_Einsteinova.jpg 196.26 KiB thumb_up0thumb_down

11.03.2015 - 12:40:40
00
Loser: ta prva tabula je informativna, hovori o 90km/h v meste na dalnici! , obmedzenia na 90km/h je az o 1-2km/h dalej a sice tym, ze je tam tabula zaciatok mesta, ale to predpokladam ze si aj tak myslel. Pri zjazde z Pristavneho mosta mas ale hned tabulu koniec dialnice a kedze si v meste, automaticky plati 50km/h. A tato fotka ti jaksi chyba :) A na Einstenovej nie je obmedzenie z 90 na 70, pretoze to nie je dialnica. Naopak, je rychlost zvysena z 50 na 70 touto tabulou. Ale pravda je, ze niektori si ju s dialnicou mylia :lol:
11.03.2015 - 12:47:29
01
to bude tym, ze vnutorna Einsteinova JE dialnica, a vonkajsia, no to je tak blizko pri dialnici ze to je uz skoro ako dialnica :P
11.03.2015 - 12:53:59
01
Loser a možno práve pre tieto tabule, ktoré si uviedol si to ľudia myľne vysvetľujú. Presne ako uviedol lto tabula pri vstupe do BA je iba informatívna, dlho tam nebola, zas ale bola tabula mesta BA omnoho bližšie, posledný rok ju posunuli ďalej bližšie k mestu. :)
11.03.2015 - 12:54:30
00
to bude tym, ze vnutorna Einsteinova JE dialnica, a vonkajsia, no to je tak blizko pri dialnici ze to je uz skoro ako dialnica :P

:D :D :y:

Dublinboy :
Inak minuly/predminuly (alebo tak nejak) rok spravili aj taku zmenu, ze pri zjazde z Pristavneho na Bajkalsku dali kusok po odbocke koniec dialnice. Predtym bola asi az dalej za zakrutou a bola tam tusim 70tka. Ale zrejme kvoli castemu rozbijaniu zvodidiel :lol: to takto spravili ale presne to je ten sposob, ktory je oblubeny na Slovensku. Zmatocny.
11.03.2015 - 13:03:56
00
lto mal pravdu. Z Prístavného mostu je tabuľa ukončujúca diaľnicu. Na D1 paralelne s Einsteinovou platí potom 90, na zjazde 50, po Einstenovej 70, ako písal lto.

Prílohy:

D1_Pristavny.jpg
D1_Pristavny.jpg 156.52 KiB thumb_up0thumb_down

11.03.2015 - 13:09:04
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up