Ja sa bojím vždy, keď idem na cestak. Každý rok viac a viac áut. Človek ide na bike a už je jednou nohou v Hrobe
01.08.2017 - 08:09:37
04
Kup si horak a chod do lesa. Na cestu sa snazim chodit cez vikendy, ked je tych aut pomenej.
01.08.2017 - 08:36:34
04
GZA napísal:
Ja sa bojím vždy, keď idem na cestak. Každý rok viac a viac áut. Človek ide na bike a už je jednou nohou v Hrobe


preto jazdim MTB. na cestu ma nedostane nikto.
01.08.2017 - 10:17:50
01
shmirgel napísal:
Vo verzii X5 som to spravil takto obe krivky som oznacil, zlucil objekty, do pozadia vlozil obdlznik, v nastroji "Tvarovat" dal "Ohraniceni", tak mi vznikol objekt vo tvaru vyplne, ktory som skopiroval do schrankym cez "Späť" som sa vratil k tvom krivkam a vlozil zo schranky objekt vyplne.

Alebo pouzijes Smart fill. :D
https://www.youtube.com/watch?v=Um4aIz1sV2A


no vo v12 (je z roku 2003) tam tento nastroj smart fill nie je takto "silny" este. tam sa to vola "interactive fill"

a k tomu postupu:
oznacit krivky , zlucit objekty - to je ctrl+G (group ?)
nastroj tvarovat - to je nastroj z bocnej ponuky alebo z listy jak ja mam arrange, file, text, tool, edit ?

nejaky som asynchronny :-)

Temu som vlozil aj do :
ostatne/o hocičom/pocitacova grafika CorelDRAW
to som ja zalozil onehda aj som na nu zabudol...
01.08.2017 - 10:19:33
00
Staci to aj takto? :)

Príloha:
zxc.jpg
zxc.jpg 354.84 KiB thumb_up0thumb_down

01.08.2017 - 11:09:17
00
Bade napísal:
15 rokov som lietal paragliding, 8 rokov sutazne. posledne roky som si zacal uvedomovat svoju smrtelnost (zacal som sa bat viac nez bolo zdrave). tak som sa rozhodol toho pred dvomi rokmi definitvne nechat. za posledne dva dni sa ku mne dostali dve tragicke a jedna moc zla sprava. dvaja kamarati mrtvy, a jedna kamaratka bojuje prave teraz o svoju mobilitu na operacnom sale v Macedonii ( dva zlomene stavce a noha ). je toho na mna uz moc :sweat: NECH ROBITE AKYKOLVEK SPORT, ROBTE HO V PRVOM RADE BEZPECNE .


Netreba lietať na kuse handry, treba lietať na vetroňoch :)
01.08.2017 - 11:34:22
00
Myslím si, že je to jedno či padneš s kusom handry alebo kusom preglejky
01.08.2017 - 11:41:08
06
pri lietaní je ale vždy istota, že sa dostaneš na zem ... v tomto ohľade je oveľa nebezpečnejšie potápanie :D
01.08.2017 - 11:44:56
02
mna by zaujimalo, lebo sa to tyka aj mna..ze ako sa da nazvime to "adrenalinovy sport" robit bezpecne ? pokial sa ma jednat o paragliding a u mna o kayaking na divokej vode....pozor si dava kazdy, nikto sa nechce predsa zabit...este ked som robil ako dorastenec atletiku, tak si jeden štrekar 3x roztrhol achilovku. 2x na jednej nohe. čo tam nadavaš pozor na tartane.... ja by som skor povedal, aby sportovci nepredcenovali svoje schopnosti (fyzicke, mentalne, dovednostne....). aby sa kamenom urazu nestala prave rutinnost, kde si clovek povie, ze uz som toho tolko preskakal, co sa mi moze stat.....vylezies čho oju a zahynieš na satane...alebo inom kopci o 4km menšom....proste byt furt v strehu aj ked po 1000x bališ padak.
01.08.2017 - 11:56:04
03
marcels napísal:
Netreba lietať na kuse handry, treba lietať na vetroňoch :)

Zober si vetron na chrbat.
01.08.2017 - 11:58:19
00
Bade pripomenul si mi toto :D

Prílohy:

Selection_011.png
Selection_011.png 373.35 KiB thumb_up1thumb_down

01.08.2017 - 12:12:12
04
Prečo na chrbát? Veď si doletím, kde treba (ak sa dá). Väčšina nehôd je z precenenia niečoho, technicky skoro nič nezlyháva. Typicky na paraglide - už som sa sem vytrepal, počasie nie je ideálne, ale idem, lebo keď už som tu... Alebo zlá príprava - minulý rok sa tuším zabil chalan vo Fatre, lebo mal zle nastavenú sedačku a po vzlete nedočiahol na riadiace šnúry. Ja by som ale na paraglide nelietal, vetroň zvládne oveľa širšie spektrum situácií.
01.08.2017 - 12:49:42
00
marcels asi si Bade nepochopil... a vzdy je zodpovedny pilot do akych podmienok ide, ze sa ludia precenuju je druha vec, ale je nas kopa takych co ten kopec proste zoslapeme. Radsej zivy zbabelec ako mrtvy hrdina. 99% urazov v tomto sporte je pilotova chyba.
Jezus napísal:
Ked si vo vzduchu a nieco sa poserie, tak nemozes robit nic, len cakat kym dopadnes.
to si kde vycital, ked nevies tak aspon nepis blbosti.
01.08.2017 - 12:58:52
01
No ja som na paraglajde letel, takze z mnou zjednoduseneho pohladu to plati. Ked si vo vzduchu (lietadlo, padak, bungee lano, hocico), tak mozes len cakat ako dopadnes, kridla totiz nemas. :) To tu zase niektori prilis prezivate a beriete vsetko doslovne. Dotknuti fanusikovia / zaryti obhajcovia lietania nech sa postavia na lavu stranu, ostatni na pravu. :)
01.08.2017 - 13:01:37
02
načo hladať iné športy? veď koľko ludí už sa dochrámalo aj na bikoch? a to ani nemuselo byť v poletoch ale kludne na zle zvládnutej zákrute alebo ustrelil dajaký kameň..
01.08.2017 - 13:08:17
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up