V dnesnej dobe jednorazovych produktov by ma uz nic neprekvapilo. Ani nanitovnie zdroja napevno a pod.
17.12.2009 - 18:18:06
00
v pohodke sa da vymenit. V robote som takto "musel" vymenit 2 ks, ktore tiez odisli do vacsich lovist po prepati v sieti. Doma treba zainvestovat do kvalitnejsej prepatovej ochrany s VF filtrom a samozrejme je kvalitny zdroj (na tom ja nesetrim - Corsair).
17.12.2009 - 18:50:50
00
ked som mal ja zcpaný ventilátor prachom tak to vydávalo čudesné zvuky :lol:
17.12.2009 - 19:06:56
00
Ja mam tiez taku blbu PC otazku - da sa vzdy zdroj zo skrinky vymontovat a vymenit abo niekedy je tam aj napevno? Zatial som to nerozoberal, ale ten moj zdroj (ventilator na nom) po starte vzdy tak divne chvilu huci a az potom prestane (a nie, nie je to hucanie sposobene zvysenou frekvenciou ventilatora). Nechcem aby pri rozlucke s tymto svetom zobral ten zdroj so sebou aj vsetko ostatne...

Ak chces problem vyriesit co najlacnejsie, tak je mozne vymenit len ten ventilator, ktory ma pravdepodobne trecie lozisko, za nejaky kvalitnejsi s gulockovym loziskom.
17.12.2009 - 19:16:00
00
aký je to presne zdroj? inak lacný a dobrý je http://www.esupermarket.sk/isso/?Mode=Sti&StiId=72415 , včera som ho dával do jedného pc a káblov mal možno až príliš veľa + bol pekne tichý (samozrejme má na to vplyv aj perfektná účinnosť, 80plus bronze :P )
17.12.2009 - 20:34:28
00
Vsetky BTX zdorje (12cm vetrak ),su tiche a z teplotou maju minimalne problemy. Navyse je aj case lepsie vetrana.
17.12.2009 - 21:17:36
00
tak to nie je pravda :) Výber dobrého zdroja je dosť zložitá vec pre "lama" užívateľa, na trhu je toľko shitov (hej aj s 12/xx cm fanom :D ) že sa dosť často nechajú oklamať a potom to tak vyzerá...
17.12.2009 - 21:23:43
00
Ja viem, ale vyber medzi noname klasikou a btx tak vyber je jasny. Ten rozdiel je dost velky. Poriadne zdroje svoje parametrove zadania aj plnia a maju vecsiu ucinnost stabilitu a maju aj spolahlivejsie ochrany.
17.12.2009 - 22:24:35
00
Môj milášek: http://www.alza.sk/pocitacovy-zdroj-corsair-tx650-d83911.htm
18.12.2009 - 01:27:48
00
Ako vraví staré čínske príslovie: Nikto neni taký bohatý, aby si dovolil kupovať lacný hardware.

cauapistemi: neviem čo presne si predstavuješ pod skratkami ATX, BTX...ale vo velkosti vetráka to neni ;)
18.12.2009 - 09:24:57
00
atx a btx je hlavne o velkosti dosky a s toho vyplyvajuceho poctu komponent ... a tudiz vacsie = vacsia potencionalna narocnost.. preto nieco bude natom ze zdroj dimenzovany na btx bude vacsia istota cize je jedno co pod tym mysli v danej teme ma pravdu
18.12.2009 - 09:46:26
00
Chlapci, chlapci ale ste sa rozrečnili. hehe
Čo sa peňazí týka počítač je lacná záležitosť. Teda aspoň tie bežné na kancelárske použitie. Software robí z počítača drahú záležitosť. hehe
Drócik ešte jedna otázka. Stabilizovaný externý zdroj znamená, že do poćítače nejde už 220 V ale len 5V a 12V ? Nahrádza zdroj čo je v pocítači alebo len upraví, stabilizuje napätie zo siete?
Prepäťová ochrana prečo nemusí vyriešiť môj problém definitívne?
Takže aký je rozdiel medzi stabilizovaným zdrojom a prepäťovou ochranou?
18.12.2009 - 10:19:20
00
atx a btx je hlavne o velkosti dosky a s toho vyplyvajuceho poctu komponent ... a tudiz vacsie = vacsia potencionalna narocnost.. preto nieco bude natom ze zdroj dimenzovany na btx bude vacsia istota cize je jedno co pod tym mysli v danej teme ma pravdu


Dramatický rozdiel tam neni (cca 2cm)...čo si ale každý hneď všimne, je usporiadanie komponentov...je to trošku inak riešené s výhodou lepšieho odvádzania tepla etc...podobné prkotinky dávajú do tých malých "výkonných" počítačov Dell, Mac...čo z toho vyplýva?Treba vraziť aspoň 50€ do kvalitného zdoja...

Turbi: Treba skúsiť aj free veci...niektoré sú naozaj dobré...nechapem ako si niekto môže kúpiť na bežnú kanceláriu MS Office ked Open office je skoro to isté...A ak niekto len chatuje a surfuje na kompe a kúpil si win za 200€, tak to je asi podobné šialenstvo.
Nehovorím o profesionálnych programoch...tie už sú veľmi free neni...

Už sa nebudem vyjadrovať ikeď sme na pieskovisku
18.12.2009 - 10:41:59
00
Drócik ešte jedna otázka. Stabilizovaný externý zdroj znamená, že do poćítače nejde už 220 V ale len 5V a 12V ? Nahrádza zdroj čo je v pocítači alebo len upraví, stabilizuje napätie zo siete?
Prepäťová ochrana prečo nemusí vyriešiť môj problém definitívne?
Takže aký je rozdiel medzi stabilizovaným zdrojom a prepäťovou ochranou?

Stabilizovany zdroj ti vyhladi napätie na pozadovanu uroven 220 V tz. ze z neho priamo napojis PC alebo akekolve ine zariadenie. Vecsinou ma zabuduvonu aj kvalitnu ( citaj rychlu prepetovu ochranu ) prepätovu ochranu.
Obycajne prepätove ochrany nesplnaju vypinacou charakteristikou poziadavky na ochranu elektronickych spotrebicov, preto ako ochrana niesu vhodne.
A aby som to este skomplikoval :D ani tieto riesenia ti neochrania spotrebnu elektroniku voci prepätiu z blesku. Na to sa pouzivaju ( ze vraj na istotu ) tri stupne zvodicov prepätia :lol:
18.12.2009 - 11:51:49
00
rozdiel medzi ATX a BTX nieje vo velkosti dosky aj ked to ma z doskou vela spolocne, je to v podnsate "nova" norma usporiadania komponentov na zakladnej doske za cielom zvysenia prudenia vzduchu a tym spojeneho chladenia, mzyslim ze to bol vynalez HP (niesom si celkom isty)

EDIT: arcrue ma predbehol 8)
18.12.2009 - 12:55:29
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up