dostanem niejake odskodne ked mi neda napr. vodic auta prednost a ja doneho udriem aj ked mne sa nic nestane ale poskodim bike ? ako to mam riesti ?
28.08.2012 - 17:24:13
00
Asi spisat ten letak o nehode co ma byt v kazdom aute a potom by si mal dostat peniaze od poistovne toho vodica. Ale oni este maju ludi co to chodia pozriet aka je na tom skoda a podla toho ti vyplatia nahradu . No ale toto je pri autach ale myslim ze pri takomto pripade to bude take iste.
28.08.2012 - 18:13:08
00
malo by to byť z PZP, ale tiež tam rátajú amortizáciu takže je možné že vo finále to bude 8 €uropeňazí
28.08.2012 - 18:26:05
00
Len ma tak napada, pri nehode ked poskodis bike, treba to potom dokladovat nejakou fakturou alebo ako urci poistovak nakupnu cenu biku ?
28.08.2012 - 19:28:13
00
No poistovak pride a urci cenu na auta maju nejake tabulky na bike si to asi najde na nete :)
28.08.2012 - 20:11:02
00
tipujem ze poistovne su take vychcane ze si sami povedia ze rocny bajk uz nie je hoden ani polovice ceny... a daju ti par korun. spravidlivo by to malo byt tak ze ked ti to roztrieska tak to das spravit do servisu a fakturu ti preplati a uz ta nemusi trapit kolko z toho da poistovna a kolko vodic
28.08.2012 - 20:13:34
00
tipujem ze poistovne su take vychcane ze si sami povedia ze rocny bajk uz nie je hoden ani polovice ceny... a daju ti par korun. spravidlivo by to malo byt tak ze ked ti to roztrieska tak to das spravit do servisu a fakturu ti preplati a uz ta nemusi trapit kolko z toho da poistovna a kolko vodic
vsak tak by som to aj urobil,presne prides do predajne,samozrejme vyhradny dovozca,ukazes bajk,oni objednaju konkretny model,a ked nie je,tak pekne krasne novsi model,a posles fakturku dotycnemu,nech ho aj slak trafi,resp.jeho poistovnu
28.08.2012 - 20:29:22
00
a keď to neuznajú?
28.08.2012 - 20:50:09
00
a hlavne kto zaplatí ten bike, všakže... :D už to vidím ako prídeš pre bike a že vystavte mi faktúru, ten druhý to potom zaplatí...
28.08.2012 - 21:03:10
00
a keď to neuznajú?

no ked to poistovna neuzna tak vsetko by zaplatil vodic, nevidim v tom problem :)
staci ze teda mas nejaky papier od policie abo co ze kto bol na vine
28.08.2012 - 22:36:45
00
Myslim, ze teoria ktorou sa tu vsetci ohanaju je pekna a vyzera jednodcho, no realita bude uplne niekde inde, so vsetkym budu problemy, komplikacie a cele to bude trvat x tyzdnov, sme na Slovensku.

Standardna nehoda, 2 roky dozadu, nabural mi do auta chlapik, kym som dostal od jeho poistovne peniaze trvalo to takme 3 mesiace, s bicyklom si to radsej ani len nechcem predstavit a dufam, ze nebudem musiet nikdy nic take riesit.
28.08.2012 - 22:42:32
00
to nie je teoria to je len moje zbozne zelanie ze by to tak mohlo fungovat :))), poistovne dnes zamietnu co sa da, pripadne ako som sa posledne nieco informoval tak cokolvek som sa opytal tak mi povedali ze akurat to sa tam nevztahuje... :) no super, ale tak comu sa dnes divim ze?

naposledy sa mi nejaka mila skusenost stala pred 10 rokmi na disco :), daky chlapik tam vrazil do nasho stola a vylial asi 2 piva, skor ako sme sa spamatali tak vytiahol tisicku, hodil na stol a ze sorry kupte si nove a neriesil nikto nic :) vsetci boli spokojni :D
28.08.2012 - 22:48:37
00
do havarijky si mozes dat aj poistku na bajk co som zistoval...a potom to krasne mozes vydokladovat a poistovna si to bude vymahat od opacnej strany,alebo od dotycneho,a ta si to vymoze veeeelmi ale velmi rychlo,to by ste sa divili
katko: sranda ze existuje dozivotna zaruka aj na havariu pre moj bajk,zaujimave,v pripade nehody dtto,zistene,overene,potvrdene
dokazovanie viny v takychto pripadoch je jedno-jednoznacne
28.08.2012 - 23:31:51
00
hehe jedno-jednoznacne :) to som uz davno nepocul :)
no ale co v pripade ze nemam auto? ;) odkial zoberem tu havarijnu?
28.08.2012 - 23:42:13
00
hehe jedno-jednoznacne :) to som uz davno nepocul :)
no ale co v pripade ze nemam auto? ;) odkial zoberem tu havarijnu?

ked sa daju pripoistit karbonove kolesa,tak si vies pripoistit aj almaziu,a ten vyraz som nepocul odkedy som prec z posratej vysky,a hlavne predmetov aplikovana matematika 1,2,fuj :D
28.08.2012 - 23:47:10
00
keyboard_arrow_up