takze plan je podobny ako so Sitnom ...

nejaky okruh, najlepsie z lokality Detva , Hrinova... asi najrozumnejsie to bude vyslapat na Horsky hotel Polana po ceste a potom netusim vzhladom na to ze je to rezervacia a tak...

a toto som nasiel :-) tri roky dozadu som to tu uz riesil :-)

http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?p ... olana#6008
04.08.2008 - 11:14:36
00
na polanu sa chystam aj ja .... niekedy po 18.08 tak dufam ze ma tam nikto nechyti .... pojdem od bystrice a cez hrochotsky mlyn zrejme
04.08.2008 - 12:03:51
00
lapaloma siel som tade az po Kyslinky luxusna asfaltka. Potom uz usk z hojnym vyskytom medvedov. Na polanu som vysiel, bol to ale slusny narez.
05.08.2008 - 18:22:31
00
a keby sme teda tu polanu vynechali nepoznas tam nieco zjazdne a smakove zaroven? useky ktore sa musia ist ked tam clovek pravdepodobne raz za zivot pride? :-)
05.08.2008 - 23:27:53
00
Takze v danej lokalite som prave bol a teda neco odporucim.

Ak Polana tak tam ist len po asfaltke - z hrinovej je to 13km dost kruteho slapania do kopca po asfaltke. Neviem ako sa da dostat povedzme do sedla priehyba pod polanou to sme neskusali lebo je to z druhej strany. Co ale neradim skusat je ist na Polanu z vychodu - isli sme z Lomu nad Rimavicou po modrej. Ked si odmyslim cestu (asi 5km, btw znacena trasa) totalne zadrbanu lesnikmi (hotove blatove orgie, guma sa tak nabalila ze sa ani netocila, podotykam ze sa to nedalo obist) a jeden kvalitne doriadeny salter tak to bolo povedzme po "Zahorske skaly" pekne a ak ma clovek najazdene aj zjazdne. Odtial ide dost uzky chodnik plny sutrov nie moc zjazdny (ale pre pesiu turistiku velmi pekne, ide sa povedzme po hrane takej skalnej steny ktora vpravo klesa povedzme 15m do lesa - velmi pekne) potom nasleduje jeden neprijemny vyslap zneprijemneyn popadanymi stromami, konarmi (ale zato les plny cucoriedok). Co ale pokracuje od razcestia "Kopce" az na Polanu nikomu neodporucam, stromy popadane kazdych 10m a to doslova!. Isli sme dlhsie jak je cas pre pesich. Z Polany na horsky hotel Polana je zjazd velmi zaujimavy (prevysenie cca 200m na pomerne kratkom useku) - celkom vycisteny chodnik je to skoro cele zjazdne ale riadny hardcore - svoj bike ktory povedzme miestami aspiruje na AM sa zapotil a ja s nim, velke sutre, technicke useky, strasne strme ale pekne. Z hotela Polana mozem odporucit jeden naozaj velmi pekny zjazdik do Detvy cez Kalamarku (lezecka oblast), najma zaver za Kalamarkou do Detvy sa mi velmi pacil, krasny trail. Do Hrinovej sa da vratit asfaltkou cez lazy (ca 6km) a cez Raticov Vrch (taky pekny kostolik nad Hrinovou)

V oblasti Hrinovej je velmi vela peknej cyklistiky v kopcoch na juh a vychod od Hrinovej (same lazy). Taky vychodzi bod pre nas bol kopec Tanovo - juhovychodne od Detvianksej Huty, stadial je velmi pekny zjazdik do sedla "Prieraz" nad Malineckou priehradou odkial sa da ist bud dole alebo dalej na juhozapad cez velmi pekne lazy uprostred lesa a potom vychodne do Malinca (tiez velmi pekny zjazd). Tiez je celkom pekne pojazdit kopce nad Hrinovou (juh) - povedzme z lazov "Vrchdobroc" ide pekna cesta cez les (zelena znacka) popod vysoke napatie nad Hrinovu a tam sa da zist dole po svahu novovybudovaneho lyziarskeho vleku (co neodporucam, je to strasne rozbite, hotovy potok), my sme napr. zisli po hrebeni takeho pekneho strmeho kopceka (rovno oproti odbocke na hotel Polana), skoda len ze bola dost vysoka trava - ja tam byvat take traily by som staval, je tam na to strasne vela dobrych miest.
07.08.2008 - 04:23:45
00
To: Jorge Sk

Jorge ty nemozes spavat, alebo mas nocnu? :roll:
Ps: to co si napisal, vyborne si napisal ! Podobne...
07.08.2008 - 07:08:06
00
diky jorge....

celkom sme vcera hodili o tom rec s chalanmi.... tiez tam niekto bol ale na peso tak sme dostali rozumy... vyzera to teda tak ze morda z hrinovskej strany....
tak rozmyslame nad druhou stranou z BB po zelenej cyklotrase do cierneho Balogu a potom naspat vlakom z brezna....
vynecha sa sice polana a jeto predsalen cyklotrasa co znamena ze narocnost bude dost nizka ale radsej ako sa niekde ***** znicit sa a techniku a potom nemoct ist druhy den na bajk...
07.08.2008 - 11:59:25
00
nakoniec nam to ale predsa nedalo a vysli sme hore k chate klasika po asfate a stretli sme tam nakych bajkerov zo zvolena a odporucili nam modru znacku dole... takze bol celkom smakovy zjazdik...

ja len ze ked niekto tade pojde tak jednoznacne modra znacka...
19.08.2008 - 11:22:44
00
keyboard_arrow_up