Mne z tej doby zostala stašná trauma.
Teraz keď ideme na nákup do Lidlu a majú mandarínky v drevenej bedničke, beriem..vždy....manželka sa vždy smeje že to mám z toho nedobudovaného komunizmu a mójho odporu státia v radoch. :-)
Za komančov, ak sme chceli mať na Vianoce trochu pestrejšiu stravu, vycestoval som do Prahy a donirsol to čo tu nebolo. Taký výber aký máme dnes nemali ani náčelníci bývalého režimu.......a peňazí bolo ešte menej ako je teraz....
06.02.2018 - 17:34:42
01
Milacik a termix neviem ale spekacky neboli kazdodenne na pultoch a obcas, nie zriedka si v nich nasiel vselico. Parky? Na prveho maja. Maso - soja? Ano. Mozes si kupit take a aj kvalitne. Mas moznost si vybrat ci chces cenu alebo kvalitu. Ale nehodlam trait zbytky svojej krasnej mladosti touto debatou. Kludne snivaj dalej.
06.02.2018 - 17:36:12
02
To co si vsetci chvalia ze chutilo dobre su tak rajciny z vlastnej zahradky a podobne. V normalnej polno vyrobe sa hnojilo dvojnasobne viac chemiou ako dnes. Parok si teraz mozes vybrat aky kupis, kedysi tazko.
06.02.2018 - 17:38:05
00
Ok
06.02.2018 - 17:39:13
00
jaro1 Praha - Hlavni nadrazi, vecerny rychlik do Kosic. Kazdemu trcala z tasky stangla Vysociny. To bola jedna z mala salamov dostupna len tam co sa dala jest. Okrem toho som nezabudol na grilovacie korenie z predajne za Karlovym mostom a Vegetu z juhoslovanskej predajne na Parizskej. Takze GZA co takeho je dnes co musis pre to do Prahy?
06.02.2018 - 17:39:48
00
"české buchty" :lol:
06.02.2018 - 17:42:33
01
Zemo Rajciny z vlastnej zahrady? V Bratislave? Dimitrovka, Slovnaft ... ai neviem co vsetko este. Madarske Ikarusy - ved to bolo chemicky hnojene aj keby si nechcel. :-)
06.02.2018 - 17:42:44
00
pistaJa som tam chodil na paprikovu salamu , francuzku horcicu a Gitanesky :-)
Ked som domov doniesol Prazdroj v sedemdecovej flaske, otcovi to bolo az luto otvarat.....
06.02.2018 - 17:48:10
00
Pán G či F by proste najradšej teraz vŕzgal na kajlíkovom Favorite s 5 kolečkom nebeského rozsahu 14-24 zubov a mäkkými ráfikmi z Rokycan.
06.02.2018 - 18:05:57
00
Ja by som chcel takú dobu akú žil moj pradedo.... Robil robosa a uživíl 7 deti a ženu v domácnosti... A koniec
06.02.2018 - 18:08:02
00
Dnes sa da vyžiť z 15 tich detí ..... a bez roboty..
06.02.2018 - 18:17:02
016
Jaro si zabil :-D
06.02.2018 - 18:29:57
00
https://www.kyivpost.com/article/opinion/op-ed/glen-grant-ukraine-can-build-army-beat-putin.html

uz tu dlho nebola ukrajina - dlhy clanok ale uz len kvoli prvym 8 odstavcom sa oplati precitat...
06.02.2018 - 20:03:50
00
GZA taaakze, tvoj pradedo, to znamena ze (pocitam s tvojim vekom +-45 rokov co si to pisal niekde teraz tusim) sa narodil aspon 99 rokov dozadu, cize koniec prvej svetovej vojny (predpokladam ale ze realne hodne skorej, tak v r. +-1900?). Som velmi silne presvedceny ze tvoj pradedo si zdaleka nevyskakoval tak jak ty s Mustang riflami, naopak, jednu koselu nosil mozno pol zivota. O takych veciach ako oblecenie pre deti by som mozno mal aj radsej pomlcat, ale nie - vlastne topanky boli najkrajsi darcek ake dieta vtedajsich casov dostalo, a to nik nevravi ze boli nove, a velkostne dobre by boli tiez az za par rockov. Moja stara mama co sa narodila v 39 mi rozpravala o tom jak na veselicu chodili bosi, az pred dedinou si obuli cvicky, aby im vydrzali co najdlhsie...
Ak boli z tych stastnejsich, tak mali bud sami niekde pozemok, alebo blizka rodina mala statok, a teda mali nejake prilepsenie k strave, ale inak, z robotnickeho platu strava pre 9 ludi? Clovece, to ani ty nemozes byt taky naivny aby si si myslel ze ta strava bola nieco kvalitne, ci? To ani vo Svajciarsku, Nemecku a podobne nedas clovece.... Inak, nevravim o tom ze deti tiez museli pekne krasne chodit robit, minimalne na to rodinne pole ;)

Btw, ked mi chces oponovat, tak pls zisti aku mal vyplatu tvoj pradedo, alebo typicke zlozenie stravy CELEJ rodiny (pretoze pradedo ako hlava rodiny mal skoro iste omnoho kvalitnejsiu stravu ako zvysok rodiny) a ako vyzeral taky typicky den jednotlivych clenov rodiny.

Realne to je tak, ze ludstvo sa nemalo nikdy tak dobre ako sa ma dneska. Napriek tomu ze nas je 7 miliard ci kolko, oproti do 700 milionov sto rokov dozadu, tak mas ozaj dost kvalitne potraviny (och, kde su casy ked clovek mohol lahko zdochnut na nieco skazene, alebo infikovane, vsakze.... dneska aj ked o tom citas tak realita je taka ze statisticky je ta sanca omnoho mensia ;) ), zdravotnictvo, dokonca aj to skolstvo - deti chodia do skol, dokonca aj na svk mozu ist aj na vysoku (aj tie najchudobnejsie vdaka socialnym stipendiam)....

Inak, nedalo mi, som kukol tvoje par dni stare nariekanie na tvoj plat (650e) a hypo: no ked potrebujes novostavbu, s velmi peknou rozlohou a peknym standardom tak ano, ozaj v okoli senca potrebujes 100k, ale inak, clovece.... To ozaj myslis vazne? Btw, smiem sa ta spytat co si robil ked si bol mlady - t.j. ked si mal 15-30 rokov? Napr. ako poctivo si chodil do skoly/ucil sa, ako si minal vyplatu zo svojich prvych robot? Sice neviem ci dostanem pravdivu odpoved, ale som zvedavy...
07.02.2018 - 09:58:15
05
však to vieme .. výplatu míňal na HIFI aparatúru a neskôr na bicykel
07.02.2018 - 10:13:06
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up