kimlo mas to pomylene ... lebo ten obsah necitaju ludia na googli (tam je len odkaz), ale na strankach tvorcu obsahu ... google je len taky telefonny zoznam s odkazmi
cize skor by to malo byt naopak, ze tvorca obsahu by mal zaplatit googlu za to ze vobec bude vo vyhladavaci
Teraz to bolo ok, web s obsahom mal citanost a kliky na vlastnej stranke (a prijem z reklamy z tych klikov), google mal prijem z reklamy z vyhladavaca
Teraz to dopadne tak, ze obsah ktory bude pozadovat od googlu platby, bude z vyhladavaca odstraneny a skonci, lebo nebude mat navsevnost a tym padom ani taky prijem z reklamy ako doteraz 😀
27.03.2019 - 12:25:07
04
kimlo tak si to capni na svoj vlastny web a masti si na tej reklame kapsy sam...kto ti v tom brani?
27.03.2019 - 12:26:18
02
Presne, to ako keby som si postavil bilboard pri dialnici na pozemku NDS a namiesto toho, aby som NDS zaplatil za to ze vyuzivam jej pozemok na svoju prezentaciu, tak by som pozadoval od NDS peniaze za to ma prijem z dialnicnych poplatkov a ludom umoznuje vidiet moj bilboard


Naposledy upravil vlastoch dňa 27.03.2019 - 12:34:28, celkovo upravené 1 krát.

27.03.2019 - 12:32:37
00
MageZ napísal:
kimlo tak si to capni na svoj vlastny web a masti si na tej reklame kapsy sam...kto ti v tom brani?


a preco na mna utocis? :D ja zom ten zakon nevymyslel, ani neschvalil, ani zan nehlasoval... len som vam to chcel objasnit
ja vlastny web mam...
27.03.2019 - 12:34:19
00
Neutoci, to len parafrazoval tvoju filmovu spolocnost na FB v tvojom prispevku
27.03.2019 - 12:35:43
00
vlastoch napísal:
kimlo mas to pomylene ... lebo ten obsah necitaju ludia na googli .... 😀


som to mal zle naformulovane... slovicko google som nahradil slovickom web.
ten zakon je asi obsirnejsi... ako priklad je tam uvedene to video na facebooku.

Ak ty natocis film, a na svoj verejny FB profil alebo na YT kanal si das video/uputavku na tento film, tak prevadzkovatel webu, cize FB alebo YT ti tam capne reklamu... takto sa prizivia na tebe, lebo zisk z reklamy ide im, nie tebe. Ty im len poskytnes priestor (film/uputavku), kam si oni umiestna reklamu.
toto ma ten zakon riesit, prerozdelit tie zisky aj medzi tvorcov obsahu (tych co tocia tie filmy a podobne).

ale nestudoval som ten zakon podrobne, pisem len, ako to chapem.. neviem co sa tu rozculujete a utocite na mna :D
27.03.2019 - 12:37:43
00
Este raz : je to naopak, nie ludia chodia na FB kvoli videu filmovej spolocnosti, ale filmova spolocnost pride na FB so svojim obsahom kvoli ludom ktori tam uz su ... takze je otazne kto koho zneuziva
Cele je to pomylene a chore, a nie len toto v dnesnej dobe .. som zvedavi ako to dopadne, ale som si isty ze nie tak ako si to predstavuju tvorcovia zakona a obsahu 😀
27.03.2019 - 13:09:41
00
nieje to presne tak ako pises, lebo zisk z reklamy na YT dostava aj vlastnik videa (FB je ina vec...)

Hlavna kontroverzia tohto clanku 13 je v tom ze sa vztahuje aj na vsetky kompilacie, napr memecka, videa o filmoch, videa o hrach, videa o klipoch... vsetky tieto veci by mal odteraz youtube filtrovat (ak sa budu nahravat z europy) a nielen youtube ale vsetky firmy ktore hostuju nejaky obsah. Eu tym dosiahne iba to ze sa firmy prestahuju, ovela viac sa budu vyuzivat VPN pripojenia, pomoze to Tor-u
27.03.2019 - 13:13:36
00
a nebude nutné aj v prípade citácie napríklad tu na fóre, aby si vopred uzavrel zmluvu s pôvodným autorom textu? :P
27.03.2019 - 13:19:21
02
vlastoch napísal:
Este raz : je to naopak, nie ludia chodia na FB kvoli videu filmovej spolocnosti, ale filmova spolocnost pride na FB so svojim obsahom kvoli ludom ktori tam uz su ... takze je otazne kto koho zneuziva
Cele je to pomylene a chore, a nie len toto v dnesnej dobe .. som zvedavi ako to dopadne, ale som si isty ze nie tak ako si to predstavuju tvorcovia zakona a obsahu 😀


no neviem, ja som napisal len to, co som cital na SME.sk... :)
podla mna kus pravdy je aj na tom, co som teda napisal, respektive prekopiroval zo sme.sk
27.03.2019 - 13:20:27
00
fakt je, ze trh s online reklamou je v stave ze s nim je nieco potrebne urobit - takisto aj s obchadzanim dani zo strany vsemoznych gigakorporoacii...len to co schvalili, je uplna hlupost, co tie problemy neriesi, ale vytvara dalsie :D lobisti sa cinili...
27.03.2019 - 13:27:38
00
Dnes 19:50 na TA3 finalny duel finalistov na prezidenta
27.03.2019 - 19:02:48
01
Hack3r napísal:
Dnes 19:50 na TA3 finalny duel finalistov na prezidenta


Načo to pozerať, keď v tom máš jasno ;)
(Tým "máš" myslím seba)
27.03.2019 - 20:01:31
01
Ja len na margo tejto temy. Jasno v tom mam aj ja :-)
27.03.2019 - 20:06:34
00
.

Prílohy:

001.jpg
001.jpg 144.53 KiB thumb_up0thumb_down

27.03.2019 - 23:48:48
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up