Len mi vysvetlite, ako mozu odsudit 3 ludi za vrazdu, bez toho, aby vedeli, kto si tu vrazdu objednal a kto ju sprostredkoval.
03.09.2020 - 13:45:43
02
preco by nemohli? Vrazda sa stala, vrah sa priznal.
03.09.2020 - 13:48:29
02
Lebo ked sa priznal, tak musel priznat aj motiv, nie? A pokial nemal osobny motiv, tak si tu vrazdu musel niekto objednat. Ci to akoze nie je dokaz, ked vykonavatel vrazdy ukaze prstom na toho, kto si to u neho objednal?
03.09.2020 - 13:58:45
02
Niektori ludia zabiju len preto, aby vedeli ake to je. Motivom moze byt cokolvek: peniaze, pomsta, objednavka, dobrodruzstvo, chut byt medialne znamy, ukojenie nejakeho sexualneho pudu, hlasy v hlave, ... Ak vykonavatel ukaze na niekoho, to neznamena, ze povie pravdu. Moze ukazat na kohokolvek. Moze ukazat aj na teba. Prave na to potrebujes ine dokazy, aby si toto jeho tvrdenie podporil, alebo vyvratil. Vypovede svedkov su vseobecne povazovane za malo doveryhodny dokaz. Najlepsie su priame fyzicke dokazy. Take ale obzaloba zrejme nemala.
03.09.2020 - 14:06:32
01
skorpion napísal:
Bohuzial dokazy proti Kocnerovi / Zuzovej boli slabe (sledoval som len online prenosy a nie vsetky). Same domnienky, slovo proti slovu, pochybni svedkovia. Za to sa odsudit neda. Osobne nie som prekvapeny, ze ich oslobodili.Ci to (ne)spravili neviem. Dokazy vsak davali celu radu pochybnosti. To, ze pozostali, novinari, politici a verejnost ich chcu vidiet v base nestaci.

Ako potom je možné, že sudkyňa, predsedkyna senátu, by ich poslala na základe preštudovania 25tis strán spisu a účasti na všetkých pojednávaniach do basy?
03.09.2020 - 14:10:51
01
Neviem, ja som to necital :-) Ale aj sudcovia su ludia a kazdy do toho vnesie nejaku davku subjektivity/emocie. Tak ako sa nikdy vsetci bikeri nezhodnu, ktory bike je najlepsi.
03.09.2020 - 14:15:12
00
skorpion napísal:
Ak vykonavatel ukaze na niekoho, to neznamena, ze povie pravdu. Moze ukazat na kohokolvek. Moze ukazat aj na teba.

Aha, takze ked sa niekto prizna k vrazde, tak to v podstate nic neznamena, lebo si to mohol vymysliet. Len preco ho potom odsudili?
03.09.2020 - 14:19:27
00
skorpion napísal:
Neviem, ja som to necital :-) Ale aj sudcovia su ludia a kazdy do toho vnesie nejaku davku subjektivity/emocie. Tak ako sa nikdy vsetci bikeri nezhodnu, ktory bike je najlepsi.

A nie je z hľadiska sudcu, ktorý nemá spis 100% naštudovaný, bezpečnejšie vyhlásiť, že dôkazy nie sú postačujúce ako riskovať, že pošle niekoho na doživotie ani nebude to vedieť podložiť?
(Porovnávať prácu sudcu s rozhodovaním ktorý bicykel je lepší, je úplne mimo)
03.09.2020 - 14:22:29
00
ano, stavaju sa aj pripady, ze sa niekto prizna k vrazde, ktoru nespachal. Jeho slova sa samozrejme musia koresponodvat s dokazmi, ak nejake su. Ak nie su ine silne dokazy, ktore by to vyvratili, tak ho potom pravdepodobne odsudia (ja zakony nepoznam :-) ). Vseobecne sa asi nepredpoklada, ze by sa niekto dobrovolne priznal k vrazde, ktoru nespachal. Vacsinou su to pripady bud pod natlakom, alebo psychicky vysinuti ludia (a na to sa robia psychologicke posudky).
03.09.2020 - 14:29:25
00
Volodja napísal:
A nie je z hľadiska sudcu, ktorý nemá spis 100% naštudovaný, bezpečnejšie vyhlásiť, že dôkazy nie sú postačujúce ako riskovať, že pošle niekoho na doživotie ani nebude to vedieť podložiť?
(Porovnávať prácu sudcu s rozhodovaním ktorý bicykel je lepší, je úplne mimo)

predpokladam, ze sudcovia to nastudovane mali. Ako som zachytil, tak mali dostatok dokazov, aby vedeli rozhodnut. Resp. obzaloba asi uz nemala co ukazat. Obhajoba mala tie dokazy asi lepsie, resp. dokazala dostatocne spochybnit dokazy obzaloby, ked rozhodli ako rozhodli. A to porovnanie nie je mimo. Rozhodovanie je vzdy rozhodovanie. Nezalezi na narocnosti a dosledkoch.
03.09.2020 - 14:33:59
00
Szabová poslala na doživotie iných grázlov,ktovie aké pochybnosti o vine mali tí dvaja ďalší sudcovia-takže teraz je na ťahu najvyšší súd,tam už je to od "našich ľudí" poupratované,akurát to dosť dlho potrvá-možno aj rok.
Onedlho sa rozhodne o zmenkách,Kočnerovi stále hrozí 19 rokov-a to sa len začína,ešte čaká Technopol,Donovaly,Glance haus atď ... ..
03.09.2020 - 14:55:44
02
Už tomu rozumiem, nájomný vrah si išiel len tak zadarmo zatrénovať .....
03.09.2020 - 15:18:27
02
Nie, nerozumies tomu. Boli dostatocne dokazy ze vrazdu spachal on - bol odsudeny. Ale dokazy o tom, kto si to objednal, zrejme dostatocne neboli, takze sud ich pri vynasani rozsudku nemohol brat do uvahy.
03.09.2020 - 15:23:09
03
Alebo si precitaj nejake spravy a zistis ze s tym celym rozsudkom je to take nejake zvlastne :)
03.09.2020 - 15:25:37
02
s tym, ze je to zvlastne, uplne suhlasim. Ale nie som pravnik, ani sudca, ani nemam podrobne nastudovany spis, takze cela tato debata je skor o zelaniach verejnosti. Osobne by som obom dal dozivotie.
03.09.2020 - 15:35:25
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up