v ruzku asi prestanú čoskoro jazdiiť vlaky,zamestatncov rž volajú do vojny.
https://www.moscowtimes.nl/2022/09/04/v-rossii-upal-spros-na-it-spetsialistov-a23885

https://cnn.iprima.cz/vezni-drogove-zavisli-i-bezdomovci-oslabeni-rusove-do-armady-rekrutuji-koho-muzou-185258
04.09.2022 - 14:26:02
01
Btw ak ste nezachytili tak Putin vyznamenal in memoriam 5 nasobneho odsudeneho vraha, ktory dostal 25 rokov, ale povolali ho rovno z vazenia bojovat.
Nastastie schytal srapnel do lebky.
To nevymyslis, ale je to silny bizar aj na Rusko davat odsudenym vrahom statne vyznamenania. Ako sa tak asi citia rodiny obeti?
04.09.2022 - 15:46:22
00
prečo bizár,vrah vrahovi.za uralom normál.
04.09.2022 - 16:19:19
03
flegko napísal:
To nevymyslis, ale je to silny bizar aj na Rusko davat odsudenym vrahom statne vyznamenania. Ako sa tak asi citia rodiny obeti?


nemozu sa stazovat...
04.09.2022 - 16:22:40
00
An American dog, a Polish dog and a Soviet dog sit together. The American dog says “In my country if you bark long enough, you will be heard and given some meat”. The Polish dog replies “What is ‘meat’?” The Soviet dog says “What is ‘bark’?”
04.09.2022 - 18:30:33
01
flegko napísal:
...A celkom si ma pobavil svojimi uvahami o vypnuti jadrovej elektrarne, To si myslis, ze niekto stiskne vypinac a elektraren sa vypne? Ze musis 3 roky chladit palivo po vypnuti reaktora a az potom ho vylozit si vedel?
Dalej si ma pobavil ako po jej vypnuti bude Ukrajina bez elektriky. Asi nevies, ze 50% elektriky ide mimo jadra a ze Ukrajina ma dalsie 3 funkcne jadrove elektrarne, ktore su vyrazne viac na zapad od zaporozskej, ze? To, ze zaporozska stale dodava energiu do ukrajinskej siete, pretoze rusakom sa nepodarilo presmerovat jej tok do svojej predpokladam, ze vies tiez.
Asi si neuvedomujes, ze akonahle niekto pouzije v dnesnej dobe atomovku riskuje okamzite jadrovy protiutok. Fakt si myslis, ze rusaci su tak zufali, ze to tu cele polozia kvoli Ukrajine? ty si myslis, ze ked sa vepecko zle vyspi a stlaci cerveny cudlik, ze nieco poleti do vzduchu? ...

LOL Naozaj sa to nedá vypnúť ako svetlo v obývačke?Tak to si ma šokoval.
Vypnúť znamená to čo už urobili, že ju odpojili od prenosovej sústavy.
A neviem čo s tým má jadro. Nikto nešpecifikoval, že odpoja iba jadrové elektrárne.
Asi nevieš, že Rusi bombardujú celú Ukrajinu od našich hraníc až po Rusko a že dokážu poškodiť prenosovú sústavu tak aby mali Ukrajinci problém a nemohli kompenzovať straty elektriny zo západu. Ktorý sám bude mať problém s energiami.
No a to že Rusi nepoužijú jadrové zbrane povedz Američanom. Oni zdôvodňujú práve hrozbou použitia jadrových zbraní, prečo nedajú Ukrajincom účinné zbrane a nedovolia aby mohli Rusom spôsobiť vážne problémy. Keby Rusko nemalo jadrové zbrane, USA, GB, Francúzsko by dodržalo zmluvu z Budapešti a Rusov by na Ukrajine vyprášili. Prečo asi tú zmluvu nedodržali a na Ukrajincov sa vykašľali?
04.09.2022 - 22:28:48
01
OK , problém jadra je vysvetlený tu :)
thumb_up0thumb_down
04.09.2022 - 22:35:29
00
Joe ak citas necitaj rychlo, ale citaj s pochopenim.
Najprv tvoja uvaha, preco rusaci neznicili prenosovu sustavu. Dovodov je niekolko.
Pretoze na to nemaju logisticky.
Pretoze Ukrajinci by si znicene vedenie rychlo opravili.
Pretoze oni sami potrebuju na dobytom uzemi elektricku energiu.
Pretoze si nechcu popudit proti sebe miestne obyvatelstvo (bojuje sa predovsetkym pri Kryme, Donbase a Luhansku,, kde podporuju separatistov.
Dovodov preco nenicia tuto infrastrukturu je milion, pre teba staci, zeby tym viac stratili ako ziskali.
Kedy naposledy dopadli rakety niekde na zapadnej Ukrajine? Nevsimol si si, ze im dochadza municia a neostreluju ciele na zapadnom uzemi a sustreduju to len v oblasti bojov?
Kyjev bol pred par mesiacmi bombardovany denne, teraz tam poslu jednu propagacnu raketu za mesiac....pretoze nemaju dovod...a rakety.
Dovodov preco zapad nevyzbrojuje Ukrajinu je viacero. Ano jeden z hlavnych je, aby sa zabranilo eskalacii napatia, ale podla mna nie z dovodu strachu z jadrovych striel, ale z dovodu, ze na zimu sa nikto nechce odpojit od plynu a ropy. Vsimni si kto posiela najviac (objemovo) zbrani do UA. Ano su to USA, ktore maju na salame nejaky plyn a ropu z Ruska.
A Budapestianke memorandum nie je ziadna obranna dohodu ako to tu prezentujes. Je to memorandum o uznani Ukrajiny a zdrzani sa nasilnych akcii voci nej...ano toto memorandum porusilo prave Rusko. A nepise sa tam nic o tom, ze ostatne staty su povinne poskytnut v pripade napadnutia pomoc Ukrajine.
Takze ak sa pytas, preco sa na zmluvu vykaslali tak jediny kto sa na nu vykaslal boli rusaci.
04.09.2022 - 23:01:31
00
flegko napísal:
Btw ak ste nezachytili tak Putin vyznamenal in memoriam 5 nasobneho odsudeneho vraha, ktory dostal 25 rokov, ale povolali ho rovno z vazenia bojovat.
Nastastie schytal srapnel do lebky.
To nevymyslis, ale je to silny bizar aj na Rusko davat odsudenym vrahom statne vyznamenania. Ako sa tak asi citia rodiny obeti?


… osobne si myslím , že im to prudko zdvihlo náladu že ho Ukrajinci previedli do mŕtveho stavu . Určite lepšia ako pomyslenie na to , že tento usvedčený a odsúdený vrah sa po nejakom čase dostane na slobodu . A to , že ho agent vyznamenal in memoriam , majú prudko v <>či .
05.09.2022 - 07:13:27
01
Navyše ho netreba 40 rokov v base živiť a miesta tam majú asi podobne málo ako cintorínoch.
05.09.2022 - 08:20:58
00
V base maju teraz miesta dost, šak chalani nafasovali kalachy za dobre spravanie a zachranuju svet
05.09.2022 - 08:36:48
02
vyzerá to tak,že Ruzkej armáde dochádza para:
https://dennikn.sk/minuta/2996193/?ref=mwat
05.09.2022 - 08:55:24
00
Žarko Jovanovič - voják ruské hybridní dezinformační války v Praze beztrestně rozeštvává české lidi.
https://www.forum24.cz/zarko-jovanovic-z-tv-raptor-podporuje-ruskou-okupacni-armadu-opravdu-muze-rozestvavat-cechy/
05.09.2022 - 08:58:04
00
m.smedata.sk
05.09.2022 - 09:35:47
015
Kto nepozeral v nedelu politiku (Ta3, STV. Markiza) tak som to spravil za neho a tu je suhrn, co sa tyka energie.
Nalsedujuce informacie nemusia byt faktami, ale taktpo to zaznelo v TV.
Matelko so Suldom spolu pred par mesiacmi ohlasili zastropovanie. Pri odchode SAS sa zrazu ukazalo, ze zastropovanie vraj nie je.
Dovod neuviedli.
Statu sa podarilo od elektrarni zazmluvnit cenu 60 eur za MW.
Zastropovanie mozno bude ak Matelko zozenie 1.5mld.
Ak nebude mozeme ocakavat narast az 400%, co sa tyka elektriky.
Ak bude tak o 100% a mozno aj o 50%, ale len ti, co budu setrit. Ako a kolko by mali setrit som sa nedozvedel. Takisto som sa nedozvedel, ci sa jedna o domacnosti, alebo aj priemysel.

Ja mam pocit, ze vo vlade naozaj sedi banda ujov, ktori sa spolu nebavia a vymyslaju jednu ujovinu za druhou.
Snazim sa premyslat ako sedliak a nieco mi nesedi.
Toto by mali byt fakty.
Vo vyrobe elektriky sme sebestacni.
S elektrarnami sme sa dohodli na pevnej cene 60eur za MW (na burze to lieta medzi 500-1000 eura v poslednych dnoch).
Prenosove sustavy ma stat v rukach a ma tu navyse URSO, ktore vie z pozicide sily zasiahnut.
Preco potom musiem zhanat 1.5mld? Preco sa doteraz nevie, ci zastropovanie bude alebo nie? Preco lietaju cisla od 50% do 400% a stale nie ja jasny koncept pre domacnosti a priemysel?
05.09.2022 - 10:59:28
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up