Neviem ta rychlost tych rakiet nesedi asi pouzivali nieco ine rusaci lebo ked sa pozres na to video letiacej rakety z Kieva tak to vypada ze to neleti moc rychlo.

https://twitter.com/coupsure/status/1579465601231507457?s=46&t=sAgKtnI_FO3FFSIEEAd5Dg


Naposledy upravil rasfo dňa 11.10.2022 - 08:44:57, celkovo upravené 1 krát.

11.10.2022 - 08:41:33
02
Uplne logicke. Tak ako jedna strana vytvara tlak na dezole scenu aby podkopala doveru v EU, tak druha strana vytvara tlak na europskeho zneisteneho volica, aby udrzala podporu.
11.10.2022 - 08:42:14
05
https://en.wikipedia.org/wiki/3M-54_Kalibr

"Some versions have a second propulsion stage that initiates a supersonic sprint in the terminal approach to the target, reducing the time that target's defense systems have to react, while subsonic versions have greater range than the supersonic variants."

tolko k tvojej analyze videa
11.10.2022 - 08:44:18
03
Ale ved elektrarne ,vodarne su civilne ciele,ci ty ich povazujes za ciele vojenske,a teda to nie je vojnovy zlocin?
Arestovic hovori o 80 raketach a nejakych dronoch ,z toho cca polovica zostrelenych . ( hodnota cca 300 Mega USD) ,pricom infrastruktura bude opravena v priebehu vcerajska ,dneska. Vyhodene prachy do luftu....
11.10.2022 - 08:44:21
02
rasfo napísal:
Neviem ta rychlost tych rakiet nesedi asi pouzivali nieco ine rusaci lebo ked sa pozres na to video letiacej rakety z Kieva tak to vypada ze to neleti moc rychlo.

https://twitter.com/coupsure/status/1579465601231507457?s=46&t=sAgKtnI_FO3FFSIEEAd5Dg

Musíš pochopiť jednu základnú vec. Ruské "cruise missiles" najmä typy Kh-55 a jeho deriváty a klony Kh 101, Kh-555 nelietajú nadzvukovo, ale okolo 0,8 machu. Preto je tá rýchlosť odpovedajúca.
11.10.2022 - 09:16:58
00
kajto napísal:
Ale ved elektrarne ,vodarne su civilne ciele,
,pricom infrastruktura bude opravena v priebehu vcerajska ,dneska. ....


bo by som asi opatrnejší pri stanovovaní času opráv, nie je to "hop na krávu a bude tele"
11.10.2022 - 09:25:33
01
kajto napísal:
Ale ved elektrarne ,vodarne su civilne ciele,ci ty ich povazujes za ciele vojenske,a teda to nie je vojnovy zlocin?
Arestovic hovori o 80 raketach a nejakych dronoch ,z toho cca polovica zostrelenych . ( hodnota cca 300 Mega USD) ,pricom infrastruktura bude opravena v priebehu vcerajska ,dneska. Vyhodene prachy do luftu....

To sa trosku bije potom preco UA zastavila vyvoz elektriky a preco vyzvala na vseobecne setrenie nou a priznala, ze niektore mesta su stale bez prudu.


O subsonickyh raketach som nevedel, takze teoreticky to ta IGLA mohla dat dole.
Inak subsonicke rakety by v pohode mohli davat dole aj PL kanonmi, ci gulometmi a nemuseli by to byt ani Phalanxi;o).
Lietaju dost pomaly a nizko.
11.10.2022 - 09:57:19
00
[quote="@1882417"]To sa trosku bije potom preco UA zastavila vyvoz elektriky a preco vyzvala na vseobecne setrenie nou a priznala, ze niektore mesta su stale bez prudu.


Prečo myslíš ze UA majú nejak presne udavat im spôsobené škody?No vôbec by som im nevycital že zhmlievaju škody,veď by len ruZZakom robili "delo streleckých pozorovatelov"....
11.10.2022 - 13:22:34
02
Jasne bolo povedane ze trafili aj elektrarne a nejake trafo. Trochu pokory ti nezaskodi, opakovane spekulujes o veciach, o ktorych moc nevies. Vid tie rakety. Skus si to najprv nacitat.
11.10.2022 - 13:56:49
00
Rovní rovného si hľadá … alebo škúlavy a dementny .

Maroš Žilinka sa pochválil na sociálnej sieti stretnutím s exprezidentom Ivanom Gašparovičom. „Už dávno som nemal také obohacujúce stretnutie a rozhovor na vážne i menej vážne témy,“ napísal generálny prokurátor. Gašparovič sa v úrade prezidenta preslávil aj tým, že protiústavne odmietol vymenovať do funkcie generálneho prokurátora Jozefa Čentéša.

Foto - Facebook Maroša Žilinku
Foto - Facebook Maroša Žilinku
Gašparovič je na dôchodku, prezidentom bol v rokoch 2004 až 2014. Vo funkcii čelil kritike, keď o sebe povedal, že sa cíti „akoby člen Smeru“.

Gašparovič pred rokmi naťahoval rozhodnutie o menovaní Čentéša, ktorý bol nútený sa pre jeho nečinnosť obrátiť na Ústavný súd. Kým ústavní sudcovia stihli rozhodnúť, že Gašparovič porušil ústavné práva Čentéša, do funkcie generálneho prokurátora v roku 2013, za jednofarebnej vlády Smeru, vymenoval bývalého spolužiaka Roberta Fica Jaromíra Čižnára.

Čižnárovým nástupcom je Žilinka.

Schôdzka Žilinku s Gašparovičom bola v kancelárii exprezidenta v budove starej Národnej rady v centre Bratislavy.Denník N
11.10.2022 - 14:27:29
00
cokupit napísal:
Jasne bolo povedane ze trafili aj elektrarne a nejake trafo. Trochu pokory ti nezaskodi, opakovane spekulujes o veciach, o ktorych moc nevies. Vid tie rakety. Skus si to najprv nacitat.

Jasne nebolo povedane nic, Naopak takmer v kazdom clanku sa zdoraznovali v ramci propagandy zasahy civilnych cielov s tym, ze vojenske, ci infrastrukturne sa nespominali (co sa da chapat), ale to navodzuje dojem, ze rusaci nic netrafili.
Nakoniec aj tu uz odznel prispevok, ze to co trafili bolo do par hodin opravene, pretoze to v ludoch naozaj vzbudzuje ten dojem, ze ich utok bol zbytocny a neefektivny,
Ja som poukazal na to o com sa pise menej (najme v bulvare) a to fakt, ze mesta zostali bez elektriky a UA potichu rano oznamila, ze zastavuje export elektriny.
S raketou som nespekuloval, vychadzal som z faktov, ktore boli zname mne, bol som pouceny o subsonickych verziach a chybu som uznal.
Viem, ze tu sa velmi nesmie spochybnovat mainstream, ale co to ma spolocne s pokorou ak sa mi nejaka sprava nezda a vyjadrim o jej pravdivosti pochybnosti?
To, ze nemusim rusakov neznamena, ze im nepriznam nejaky ten uspech, ci budem nekriticky obdivovat vsetku ukrajinske.
11.10.2022 - 14:40:58
14
jediný úspech rusakov bude ked vypadnu z ukrajiny
11.10.2022 - 15:07:19
00
flegko napísal:
..., pretoze to v ludoch naozaj vzbudzuje ten dojem, ze ich utok bol zbytocny a neefektivny,


No vzhľadom na dosiahnuté výsledky a pomer cena/výkon by som ho aj pri prerušení dodávok elektriny v X mestách za efektívny rozhodne neoznačil. A ak sa bavíme na tému zbytočnosti - z vojenského hľadiska to nie je nič moc, z hľadiska ochrany etnických Rusov na zmiešaných územiach detto, ešte aj ako pomsta za Kerčský most to má skôr nádych tzv. odvetného Schutzstaffel koeficientu, keď 1 človek na mojej strane sa PRIMERANE odpláca aspoň piatimi, počet zničených objektov môže byť pokojne 1 : INFINITY ...

flegko napísal:
UA potichu rano oznamila, ze zastavuje export elektriny.


Toto keď čítam a vidím správy o tom, že to oficiálne oznámilo Ministerstvo energetiky UA (!!!) a má na vlastnom webe zmienku, že je to z dôvodu stabilizácie energetického systému krajiny, normálne mi nenapadá ako by asi mal vyzerať otvorený a transparentný postup :?:

flegko napísal:
Viem, ze tu sa velmi nesmie spochybnovat mainstream, ...


Toto prosím vychádza z čoho? Resp. čo je zdrojom vyjadrenia VIEM?
11.10.2022 - 15:08:01
02
Rusaci ako putinovu pomstu vystrelili podla odhadov ~80 rakiet (stalo ich to nieco medzi 400-800 milionmi $), z toho priblizne polovicu (vraj) zostrelila PVO a zo zvysku 11 trafilo infrastrukturu. To co zostalo - buchalo kade-tade po uliciach, parkoch, ihriskach. Mozno to bol zamer, rusaci to nepovedia, lebo by si sami priznali daslie vojnove zlociny.
Ano, v pripade ruska sa to da povazovat za megauspech. Ako im to realne pomohlo? Nijako. Len sa batuskovi vovovi ulavilo, ze "ale sme im dali, boha, ukrajincom".
11.10.2022 - 15:18:11
01
Ak to ruZZovi nepomohlo,pomohlo to Nemcom v odhodlaní dodať nové systemy PVO,lebo o.i. im trošička rozcuchali ambasádu v Kijive 🤨
11.10.2022 - 15:40:42
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up