https://blog.sme.sk/miroslavdanis/spolocnost/svet-sa-na-kravsku-rit-obratil
14.10.2022 - 12:05:55
01
flegko napísal:
Ale samozrejme, ze ano, kua mam skoro 50 mam pravo uz zabudat, ci sa pomylit a ked mi to niekto ukaze/dokaze nemam problem si to priznat.
Ale je rozdiel sa pomylit, ci nevediet (pripad so subsonickou raketou) (krátené...)

Inak z vojny je uz aj video ako S300 zostrelila samu seba...malo ist vraj o rusku S300.


ono všetko je to "sovietska" technika z tých rokov minulých, bolo by mylné sa domnievať, že tá ukrajinská (alebo exslovenská) funguje inak...

to nebola reakcia na teba, ale na niekoho (už neviem) čo sa tam odbavoval na zásahu detského ihriska... ja som sa len snažil popísať ako to funguje, ale zrazu bol zo mňa supertroll, ktorý sám prahne po genocíde ukrajincov... práveže táto hypotéza "o samozásahoch" je vysokopravdepodobná, to si tu podaktorí nechcú, či nevedia priznať, že by sa mohli aj mýliť, aj my sa môžeme mýliť, nakoľko správy sú nám podávané iba v reklamnom PR balení, z oboch strán... niekde bol krátky článoček k tomu, ako po tom ruskom nálete UA analyzovali na mieste úlomky a zistili, že je to ich vlastný BUK S300, ale PR propaganda to použila na svoje účely... príspevok medzičasom z netu zmizol...

alebo videl som video z auta, zo zásahu nejakej elektrárne, v rámci toho odplatného útoku, a tam to vyzeralo tak, že rusi posielajú rakety akokeby vo dvojiciach, mi to prišlo, že tá prvá bol klamný cieľ pre PVO a tá druhá, ktorá priletela krátko za ňou buchla, tam kde mala... tuto chlapci modroknižkový majú asi predstavu, že to odpaľuje nejaký ožralý mužík v zemľjanke...

k tomu mieru, no teraz už asi ťažko... možno v začiatkoch bola nejaká šanca, povedzme ak by UA ponúkla určitú formu autonómie, pod správou UA, by to medzinárodne prešlo u všetkých a Vladimírovi by to vzalo minimálne morálny vietor z plachiet... ale to asi celkom nebolo cieľom...

PS: to pojednanie podpredsedu EU o stave únie je nekvalitné, alebo ofenzívne ;-) (chápem a neprekvapuje ma to, že vás to prekvapuje...)
14.10.2022 - 12:06:48
00
Ja len čakám, že tí, ktorí tu orodujú za mier (rozumej, Ukrajina má prestať oslobodzovať svoje územia a odovzdať ich Rusom), založia občiansku iniciatívu za reformu diel W. Shakespeara. Budú požadovať, aby sa očistilo meno Othella, a aby Desdemona nekládla pri škrtení taký odpor, lebo tým iba predlžuje konflikt a utrpenie. Othello predsa iba chráni svet pred zlobou, keďže Desdemonu treba očividne denacifikovať.
14.10.2022 - 12:16:19
10
madbugie napísal:
PS: to pojednanie podpredsedu EU o stave únie je nekvalitné, alebo ofenzívne ;-) (chápem a neprekvapuje ma to, že vás to prekvapuje...)

Myslim, ze to minuskovanie bez citania textu len na zaklade autora tu predvadza len par ludi a na zminuskovanie staci mozno 5-6 hlasov (moj odhad)., takze to zase neber tak tragicky, nie si na tom tak zle ako double, ktory sice vacsinou mele somariny, ale ked zrovna nie aj tak dostane minusky;o).
14.10.2022 - 12:24:03
00
flegko to bol fór, ja som starý podje*ávač... mňa to proste baví, už len z princípu pochybovať o veciach... (aj keď v poslednej dobe je to skôr také cez slzy), polarizácia spoločnosti začína naberať obludné rozmery, ešte kúsok a nie sme ďaleko od toho "komunistického" já na bráchu, brácha na mně...

včera Pellejamky a Spadla z oblakov o tom diskutovali v "Na telo" tuším... ale svedčalo im to... obom ;-)


Naposledy upravil madbugie dňa 14.10.2022 - 12:36:02, celkovo upravené 1 krát.

14.10.2022 - 12:33:30
00
flegko napísal:
Zelenskyj povedal jasne, ze s VP vyjednavat nebude.
Je to logicke, UA vyhrava a je v prave, takze vyjednavat moze len o totalnom stiahnuti uskych vojsk z ich uzemia, odvolani anexii vsetkych uzemi, vratane Krymu a splatkach reparacii zo strany Ruska.
Nic ine neprichadza do uvahy, oni cuvat nebudu, ani keby sme ich teraz prestali vsetci podporovat.
Si si isty, ze na tieto podmienky by bol VP ochotny pristupit?
Ved by stratil tvar aj pred tymi svojim fanatikmi, ktory mu este veria.
Preco by to robil?
On pojde az do konca, az k uplnej porazke a potom to zvali na cely svet, ktory sa proti nemu spojil.
Tam naozaj nie je priestor na vyjednavanie, UA nechce, chce totalne vitazstvo a my nemame ani morlane pravo ziadat od nich nieco ine.
A negativnych pripadov, ked sa v mene vyssiedobra ustupovalo agresorovi mas len za poslednych 100 rokov neurekom.


Ano chapem,že ked vyhravaš tak vyjednavat nebudeš chciet. So scenarom zeby Ukrajina vyhrala a zatlačila Rusov na ich uzemie by som bol aj stotožnený len moc niesom stotožnený ak by to tak nebolo a začalo by Rusko používaŤ nekonvenčné zbrane. alebo čo bude potom ak Rusko prehrá? Sa izoluje ako Severná Korea?
Ostatní vidíte len jeden scenár a ak príde scenár hadzadnia nekonvencných zbrání tak až potom sa začne brat vážne aj nejaka iná možnosť ako vítaztvo? Tomuto by sa malo predíst. Ja neviem kolko atomových hlavíc má Rusko a kde všade ma jadrové ponorky. Kolko nekonvencnych zbraní a akého druhu. Nechapem prečo tento scenár vylučujete? S istotou tvrdíte,že ich Rusi určite nepoužiju alebo nemaju takú vybavu.
Nič každopadne ja a nielen ja ale aj Pápež , Elon Musk sme proste dezolati.
14.10.2022 - 12:35:40
00
flegko napísal:
Myslim, ze to minuskovanie bez citania textu len na zaklade autora tu predvadza len par ludi a na zminuskovanie staci mozno 5-6 hlasov (moj odhad)., takze to zase neber tak tragicky, nie si na tom tak zle ako double, ktory sice vacsinou mele somariny, ale ked zrovna nie aj tak dostane minusky;o).


Ked je dlhy prispevok ,malokto ho cita.Pis kratsie🙂 BTW Podla Arestovica, S300sa tazko zostreluju ,lebo letia pomerne kratku dobu a na kratsie vzdialenosti.
14.10.2022 - 12:35:44
01
Mne to pripada, ze to tvoj problem je v tom ze zijes v permanentnom strachu z niecoho co nedokazes ovplyvnit. Skus sa poradit s odbornikom, dnes su moznosti ako sa takychto stavov zbavit alebo ich potlacit. Pripadne skus jazdu na bicykli, mne to zvykne pomoct. To myslim uplne vazne a bez srandy. Druha moznost je zbalit sa a odstahovat do zeme zalubenej. Zo zapadu predsa prisli reakcie, ze v pripade ruskeho utoku jadrovymi zbranami bude odpovedat konvencnym uderom. Cize na uzemi ruska budes moct zit bez strachu z atomovej zimy
14.10.2022 - 12:50:04
06
A ked uz sa tu ides porovnavat s Muskom a papezom, tak vedz ze ak podporujes odstupenie casti ukrajinskeho uzemia na zaklade pochybneho a neuznaneho referenda, tak dezolat je velmi mierne pomenovanie
14.10.2022 - 12:56:11
010
martinkluckask napísal:
Mne to pripada, ze to tvoj problem je v tom ze zijes v permanentnom strachu z niecoho co nedokazes ovplyvnit. Skus sa poradit s odbornikom, dnes su moznosti ako sa takychto stavov zbavit alebo ich potlacit. Pripadne skus jazdu na bicykli, mne to zvykne pomoct. To myslim uplne vazne a bez srandy. Druha moznost je zbalit sa a odstahovat do zeme zalubenej. Zo zapadu predsa prisli reakcie, ze v pripade ruskeho utoku jadrovymi zbranami bude odpovedat konvencnym uderom. Cize na uzemi ruska budes moct zit bez strachu z atomovej zimy

Ano mam stym problem,že ma trapia veci čo neviem ovplyvnit. Možno uplne zbytočne sa tym zatažujem .
Napr aj klimaticka zmena. Niekto hovorí ,že možno preto, že mi je až moc dobrepreto rozmyslam nad niečím čo neviem ovplyvnit. A ano bicykel pomáha.
14.10.2022 - 13:22:19
00
double stale tu melieš ako si za mier a čo si preň urobil? To že nas tu označuješ za podporovatelov vojny?
Určite máš nejaký vplyv na svojho priatela chmelára, čo keby si ho presvedčil nech skočí do kremla a dá reč s putlerom. Iste by to zabralo a na spiatočnej ceste sa môže zastaviť v Kyjeve a podať si Zelenského. A aby to malo väčšiu váhu môže prípadne zobrať aj teba. Určite uspejete.
14.10.2022 - 13:30:09
01
cokupit no praveze aj vyrovnana zdrava osoba moze nieco take spachat, to je ten mytus

a barlicka je to uzasna, vid USA- strelba, tears and prayers, strelec mal urcite psychicke problemy, viac zbrani “normalnym ludom” a dookola
14.10.2022 - 13:50:22
00
double rozumiem, ze mas iny pohlad na svet, ale dost zavadzas… Zelensky uz v den invazie prosil Makarona nech vola Putlerovi nech to zastavi, ze s nim Putler odmieta komunikovat, o tych dalsich pripadoch ani nehovorim, ak by Putler chcel mier, tak ho moze mat este v tejto sekunde

a ja osobne ked vidim co predvadza druha najsilnejsia armada na svete a ich wunderwaffen, tak sa ich jadroveho arzenalu vobec nebojim, bud su rozkradnute hlavice alebo palivo alebo oboje a pri tom percente co je funkcne by som sa nedivil keby Serjoza zabudol otvorit poklop na sile 😉
14.10.2022 - 14:00:21
14
double napísal:
Čo bude potom ak Rusko prehrá? Sa izoluje ako Severná Korea? Ostatní vidíte len jeden scenár a ak príde scenár hadzadnia nekonvencných zbrání tak až potom sa začne brat vážne aj nejaka iná možnosť ako vítaztvo? Tomuto by sa malo predíst.

A ty zase nevidis scenar, ze ked sa teraz uzavrie mier (rozumej cast UA obetujeme Rusku) = ustupi sa blaznovi, co disponuje jadrovymi zbranami. On sa trochu otrase a o par rockov pokracuje dalej na zapad vyhrazajuc sa tym istym. Takze jedina rozumna moznost je postavit sa mu teraz a zavriet ho aj s celou krajinou do "klietky" (hranice Ruska pred 2014), nech sa tam poriesia.
14.10.2022 - 14:24:20
02
double napísal:
Takže vojna ktorá môže prerast do svetového konfliktu , prinajlepšom ktora zničí ekonomiky , vyhladoví africky kontinent kedže su tam ludia závisli od dovozu obilia je lepšia alternatíva?. Ešte sa ani jedna strana počas vojny nepokusila o dialog a už tu hovoríte o okupacii a genocíde. Aj ked si osobne myslím,že nejaké ponuky viest dialog boli len boli z jednej alebo z druhej strany hned zamietnute alebo nepodporované .


Tento agresor ( ruzzko ) má uprdele nejaký hladomor a ekonomiku, on kľudne vyhladuje aj vlastný národ, nejaká Afrika ho absolútne nezaujíma, ktorá už teraz kvôli nemu hladuje.
Keď mu ustúpiš tak neprestane,
Nechápem vaše presvedčenie, že ak mu dovolíme obsadiť UA, zrušíme sankcie, tak sa akože nič nedeje, všetko sa vráti tak ako bolo, zavládne "mier"
alebo možno chcete aby nás obsadili ?
14.10.2022 - 14:37:03
06

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up