https://dennikn.sk/3977752/za-slovensko-bude-o-novej-pandemickej-zmluve-rokovat-kotlar-ktory-pandemiu-covidu-spochybnuje/?cst=283a184b69c0f0640736e2d4cff1cc5ef93e70df0bb34130330228f34cf4e2fc

Kotlár ide do Ženevy, nominácia level majiteľ mäsiarstva na vegánskej konferencii :facepalm:

Tak ešte Pišta na šéfa súdnej rady, Miki + Brucho št. tajomníci na spravodlivosti a je to komplet.
07.05.2024 - 19:07:52
011
Aby odtiaľ nešiel Klusom domov 🤭
07.05.2024 - 20:42:40
00
Včera sa udialo až priveľa "náhod".
Najskôr sa Bratčikov otočil na opätku pred ÚV , pretože hoci ho tam pozval kolaborant Gašpar, opozícia ho čakala s fotografiami zavraždených ukrajinských obetí. A toľko vodky za rána pán okupant určite ešte v sebe nemal, aby to ustál.
Potom bombové vyhrážky na školách, v bankách a NAY predajniach.
E-maily boli poslané z ruskej adresy. Koho to prekvapuje, nech zodvihne pravú ruku a ľavú nohu.

https://www.facebook.com/groups/200418140661660/posts/1396729517697177/
08.05.2024 - 09:03:19
27
ja hlavne nechapem to pchanie sa do zadku RuSSku ked sme Putinom oznaceny za nepriatela RuSSka. Kazdopadne to ich vladnutie je len o ukazke moci a arogancie, pre tento stat zatial neurobili nic, len mu skodia ako nikto predtym.
08.05.2024 - 09:08:36
012
Kvôli voličom, kvôli starším voličom. Občas mám pocit, či sa nechcú starší občania SR "pomstiť" za to, že ich deti/vnuci/pravnuci odišli preč, na západ SR či rovnou do zahraničia. A okrem toho si "adoptovali" Pelle.........ta ako náhradu za vlastné deti.
08.05.2024 - 09:35:51
03
petersa napísal:
... a malá časť pôjde "pokrikovať heslá" na protesty PS. (som volič PS, súhlasím s protesty, ale furt opakovať tie isté heslá, mi už príde trapné).


Tiež som mal toto štádium, ale potom niekto múdry v nejakom podaste (Káčer? Ódór? už si nepamätám) objasnil, že keby nebolo tých protestov, tak sme už v háji - všetky tie premlčacie doby, zmeny trestných sadzieb a ďalšie malé či väčšie ústupky urobil Fico aj pod vplyvom ľudí na námestiach. A tiež je dôležité aj naďalej protestovať kvôli EÚ - ak vidí, že je v krajine rezistencia proti nástupu autokracie, tak je dôslednejšia pri svojich pozíciách a požiadavkách, ako keď vidí pasívne a odovzdané obyvateľstvo (ako v Maďarsku za ostatné roky).
Tie protesty skrátka mali a budú mať význam, aj keď sú už tie heslá otravné a my si ten význam ani neuvedomujeme, lebo zvnútra nevidíme ich pozitívne dopady. Fico a EÚ však ich dopady vidia.
08.05.2024 - 09:36:48
38
Ja súhlasím s protesty obecne. Ale ak to má mať význam, nemôže to byť "sólo" akcia PS či inej strany. To nestačí. A aj "dramaturgia" je žalostná. Ja nechcem "sýčkovat", ale ak sa bude na protestoch vykrikovať iba "hanba" či podobné kraviny, tak sa nič nezmení. Je potrebné pristúpiť k činom, len v krajine, kde 2/3 štátnej správy podporuje Smer a zbytok pohrozil Fico vyhodiť, tak sa nedá očakávať v strednodobom horizonte zmena. Sú prakticky len 2 možnosti, odísť alebo sa zmieriť a počkať na "prelomovú" udalosť, čo môže byť vystúpenie z EU/NATO, úplný kolaps verejných služieb, bankrot....
08.05.2024 - 09:58:47
02
Skúsim ešte raz:
Jasné, protesty samé o sebe to nevyriešia. Ale sú potrebné, pretože sú súčasťou riešenia (napr. tebou spomínaný impulz prelomovej udalosti bude určite silnejší, ak bude v atmosfére búriacich sa obyvateľov, než v atmosfére kľudnej a odovzdanej).
Ako občania nemáme medzi voľbami veľa možností, ako zmeniť stav alebo aspoň dopomôcť k jeho zmene. A protesty sú jednou z tých mála vecí, ktoré robiť môžeme a ako som uviedol vyššie, majú určitý efekt.
Viem, je to otravné a na pohľad bezútešné a určite sa tie protesty dajú nejako zlepšiť, ale skrátka nikto iný to za nás neurobí. Čakať na nejaké spásneho lídra, ktorý to pre nás zachráni - to je postoj voličov Fica a spol.
08.05.2024 - 10:07:38
04
Súhlasím, ale v jednom sa mýliš. Ako občania máme aj medzi voľbami veľa možností, ako zmeniť stav. Ani toho "lídra" netreba. Zmenu ale musia chcieť sami ľudia a tí to nechcú. Ako som spomínal, 2/3 statnej správy Smer, zbytku sa vyhráža prepustením. Preto sa bude čakať na "prelomovú" udalosť. Stačí pozrieť na Maďarsko, aby bolo jasné, aký bude vývoj na Slovensku.
08.05.2024 - 10:32:53
01
Tak, ale určite musia byť protesty trocha výraznejšie. Keď chodím u nás tak je to také trocha vyplakavanie ako nám ukradli demokraciu a krajinu a je to vidieť aj na znižujúcej sa účasti. Zároveň mi to pripadá, že sme druhej strane iba na smiech. Ďalším problémom je v regióne prakticky nezáujem opozičných strán. Väčšina protestov je organizovaná občianskou spoločnosťou. Strany by mali na tom viac zapracovať a aj sem poslať niekoho známejšieho, kto by vedel pritiahnuť ľudí. Možno len tak zo zvedavosti, aby ho videli naživo. Rasťo Káčer tak išiel napr na pozvanie do RS. Sám za vlastné. U nás bol Michal Wiezik, ktorý pochádza z nášho kraja a to bolo tak všetko. Protesty sú teda ok, ale treba zmeniť prístup.
08.05.2024 - 10:36:25
01
Zase ako prostí občania až tak veľa možností na zmenu stavu nemáme a preto musíme využívať tie, ktoré sú.

Ak mám uviesť za seba, tak popri obligátnom kričaní hesiel na protestoch (nie veľmi častého, pretože žijem v malom meste v kopcoch) sa napríklad v online aj in person diskusiách snažím vysvetlovať (nie konfrontovať a urážať) ľuďom na druhej strane. Podľa mňa to má efekt - som si istý, že som "zlákal" najmenej jedného kolegu - ešte cez pandémiu antivaxer a proputin a v posledných voľbách to hodil PS a Korčokovi (aj keď iba ako menším zlám), nehovoriac o tom, že som k voľbe PS presvedčil napríklad otca, bigotného katolíka a dlhoročného voliča KDH. A predpokladám, že som zviedol aj ďalších, len si netrúfam zhodnotiť, komu to tam napokon naozaj hodili ...
Keby čo len tretina z "nás" toto dosiahla v najbližších troch rokoch, tak možno budúce voľby dopadnú inak, ako si prajem Fico.
Môj podpis nechýba na žiadnej z potrebných podpisových akcií a petícií.
Občas sa dopustím nejakého článku, ale nie som si istý, aký to má efekt.
Svoje názory neskrývam pri stretnutiach a rokovaniach.
Som skrátka "aktívny občan".

Ale ako píšem, okrem vstupu do aktívnej politiky nemá občan okrem volieb veľa možností a preto musí využívať tie, ktoré sú dostupné. Naša sila nie je vo veľkej efektivite jednotlivca, ale v efektivite trpezlivého, ale asertívneho davu, respektíve synergie malej efektivity milióna jednotlivcov.
08.05.2024 - 10:48:13
49
lukjur napísal:
Tak, ale určite musia byť protesty trocha výraznejšie. Keď chodím u nás tak je to také trocha vyplakavanie ako nám ukradli demokraciu a krajinu a je to vidieť aj na znižujúcej sa účasti. Zároveň mi to pripadá, že sme druhej strane iba na smiech. Ďalším problémom je v regióne prakticky nezáujem opozičných strán. Väčšina protestov je organizovaná občianskou spoločnosťou. Strany by mali na tom viac zapracovať a aj sem poslať niekoho známejšieho, kto by vedel pritiahnuť ľudí. Možno len tak zo zvedavosti, aby ho videli naživo. Rasťo Káčer tak išiel napr na pozvanie do RS. Sám za vlastné. U nás bol Michal Wiezik, ktorý pochádza z nášho kraja a to bolo tak všetko. Protesty sú teda ok, ale treba zmeniť prístup.


1. Hej, mohli by byť výraznejšie, v tom určite súhlasím. Ale pomáhame tomu? Ja som napríklad odmietol vystúpiť na jednom proteste u nás, to nebolo veľmi správne. Teraz so to už vyčítam a ak ma organizátori oslovia opäť, už asi pôjdem.
A pomáhame vôbec organizátorom?
2. Obsah protestov (napr. "vyplakávanie") nie je až tak podstatné, ako počet miest (bodov na pomyselnej mape) a počet účastníkov. Ficovi je jedno, o čom a ako kričíme, on sa pozerá na to, že koľko.
3. samozrejme, že sme druhej strane na smiech. To však svedčí o nich, nie o nás.
4. Občianske protesty sú hodnotnejšie, ako stranícke. Ale vďaka aj za tie stranícke :-)
08.05.2024 - 10:54:43
11
K bodu 4. Áno, sú hodnotnejšie lebo vychádzajú z podstaty, ale stranícke by mohli mať väčší dosah. Aj z dôvodu podstaty opozičnej politiky, možnosti financií a známych osobností mimo politiky, ktoré možno skôr pritiahnu oni ako občiansky aktivista.
08.05.2024 - 11:12:13
01
petersa napísal:
Súhlasím, ale v jednom sa mýliš. Ako občania máme aj medzi voľbami veľa možností, ako zmeniť stav. Ani toho "lídra" netreba. Zmenu ale musia chcieť sami ľudia a tí to nechcú. Ako som spomínal, 2/3 statnej správy Smer, zbytku sa vyhráža prepustením. Preto sa bude čakať na "prelomovú" udalosť. Stačí pozrieť na Maďarsko, aby bolo jasné, aký bude vývoj na Slovensku.

Dovolím si trochu oponovať. "Zmenu ale musia chcieť sami ľudia a tí to nechcú." Ľudia čo volili súčasnú koalíciu IMHO v skutočnosti volili istotu, bezpečnosť, mier a pokoj. Teda tú zmenu. Oni však mali na mysli niečo iné. Zníženie cien energií, lacnejšie potraviny, PHM, prípadne vyriešenie ich vlastných problémov. Oni nevolili konkrétne Danka, Huliaka ani Fica. Oni nevolili zrušenie špeciálnej prokuratúry, zníženie trestov, slovenské národné menu, ... Väčšina voličov si nedokázala vyhodnotiť, že víťazi volieb stavili na strach, klamstvá a očierňovanie protikandidátov. A toto im zaznievalo hlavne zo strany Hlasu a Smerákov. Proste tisíc krát opakovaná lož sa stáva pravdou. Oni síce volili tú zmenu, ale predstavovali si pod zmenou niečo iné ako sa deje. A boli oklamaní. Na tom stoja aj základy nekalej reklamy a marketingu. Po voľbách je to už jedno, lebo ako vidíme, víťaz volieb môže všetko.
08.05.2024 - 11:15:51
03
Kristina, veľmi dobre :-), evidentne čítame a počúvame to isté.
Napríklad voľbou prezidenta mnohí voliči odpovedali nie na otázku, či Korčok alebo Pellegríny, ale že či vojnový štváč alebo záruka pokoja a mieru. Politiku až tak nesledujú, nevidia ani do polodetailov, nieto ešte do detailov, tak volili pokoj a mier. Netušili čo činia. A práve oni to preklopili na tú nesprávnu stranu (a preklápajú aj v iných voľbách).
Fico a spol. dobre vedia, prečo kričali, že Korčok je vojnový štváč, aj keď vedia, že nie je.
08.05.2024 - 11:25:46
10

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up