ten pán z Ukrajiny hovoril presne o tom istom, čo som čítal v tom rozhovore so Šebejom...

"Hnev Ukrajincov pramenil najmä z toho, že Janukovyčova klika za dva či tri roky, ktoré bola pri moci, brutálnym a nehanebným spôsobom zbohatla. Stačí sa pozrieť na Janukovyčovho syna a ďalšiu jeho rodinu.

Na západnej Ukrajine doslova oberali ľudí a malých podnikateľov o ich firmy. Prišli, povedali, že ponúkajú tretinu ceny, a ak sa niekomu nepáči, pošlú na neho daňové kontroly a strčia ho do basy. Malých a stredných podnikateľov vlastne vo veľkom vyštvali."

pochybujem, že si to tí ľudia vymysleli...
13.03.2014 - 13:43:27
00
Pre katko a stax:
Začali to obyčajní ľudia ktorí boli nespokojní s výsledkami vládnutia doterajších (či už proruských alebo prozápadných) politikov. Týchto ľudí zneužili radikáli ktorí sa neskôr chopili iniciatívy a so zahraničnou podporou urobili násilný prevrat.

Ukrajinský parlament je bábkový. Nielen parlament, ale aj oligarchovia ostali tí istí. Takže sa nič nezmenilo. Iba bol odstránený nepohodlný biely kôň Janukovič lebo konal proti záujmom Západu a ukrajinských oligarchov, ktorí chceli viac kradnúť.

Lapaloma, neporovnávaj hrušky s jablkami.
13.03.2014 - 13:54:04
00
Súhlasím s katkom.

Inak samozrejme - tak, ako každá revolúcia, aj táto ukrajinská vytlačila dohora okrem relatívne normálnych aj nejakých radikálov, nacionalistických ultras, ojedinele určite aj nejakých magorov a psychopatov. Potom má vo zvyku požrať svoje deti. Koniec koncov, to sa stalo už aj tej "veľkej francúzskej". Ale aj napriek tomu bol jej prínos z hľadiska histórie kladný.
13.03.2014 - 13:58:55
00
Veď práve. Janukovič bol zlý, ale títo noví sú ešte horší. Viac ako Francúzsku revolúciu mi to však pripomína chopenie sa moci nacistov v Nemecku tridsiatych rokov minulého storočia. Dúfam že sa tam situácia čo najskôr skonsoliduje, a Ukrajina ostane tam kde patrí – pod ruským vplyvom.
13.03.2014 - 14:19:11
00
Tak urcite, tito novi su hrozni. Za dva tyzdne uz stihli domobrane odovzdat Krym a chystaju sa domobrane odovzdat aj vychod Ukrajiny.
13.03.2014 - 14:23:59
00
Pre katko a stax:
Začali to obyčajní ľudia ktorí boli nespokojní s výsledkami vládnutia doterajších (či už proruských alebo prozápadných) politikov. Týchto ľudí zneužili radikáli ktorí sa neskôr chopili iniciatívy a so zahraničnou podporou urobili násilný prevrat.

Ukrajinský parlament je bábkový. Nielen parlament, ale aj oligarchovia ostali tí istí. Takže sa nič nezmenilo. Iba bol odstránený nepohodlný biely kôň Janukovič lebo konal proti záujmom Západu a ukrajinských oligarchov, ktorí chceli viac kradnúť.


nemal som v plane akokolvek dalej reagovat ale fakt len pre vseobecne pobavenie.

Ten parlament ktory vzisiel z poslednych volieb je babkovy a ten ktory vzide z predcasnych volieb uz nebude babkovy pretoze vsetci oligarchovia stratia vplyv respektive v tom lepsom pripade vymru a svoj majetok v zavete venuju blahu Ukrajiny?
13.03.2014 - 14:31:55
00
stax, na tom aspoň vidno že demokracia je len prázdne slovo.
13.03.2014 - 14:44:57
00
a preto sa ľudia - demos, rozhodli vziať do rúk kratos, a zmenili trošku pomer síl :)

breza, btw, páči sa mi ako sa snažíš písať slušne, elegantne, korektne ... je fajn že aj náckovia idú z dobou
13.03.2014 - 14:55:38
00
stax, na tom aspoň vidno že demokracia je len prázdne slovo.

a teraz schvalne tento vyrok daj do suvisu s tvojim vyrokom v prispevku na predchadzajucej strane
Čo sa týka toho že na Ukrajine nebolo iné riešenie ako násilné nemáš pravdu. Bolo: Demokratické voľby.
13.03.2014 - 15:01:43
00
Páči sa mi ako ľudia všade vidia extrémistov, fašistov a pod.
13.03.2014 - 15:12:43
00
doc. JUDr. Róbert Fico CSc bude nový prezident Slovenskej republiky dufam ze si to uvedomuju aj ludia co ho nechcu za prezidenta a nebudu ho volit. Napriklad ja. Ale ja nebudem volit nikoho lebo mna neoslovil ziadny z nich ale keby som musel ze ma zastrelia ked nebudem niekoho z nich volit tak by som volil Fica lebo nikto z nich nie je lepsi od neho na tu funkciu je moj nazor iba.
13.03.2014 - 15:22:22
00
Páči sa mi ako ľudia všade vidia extrémistov, fašistov a pod.


A iní ľudia zase všade vidia židov, slobodomurárov a pod.

Mne sa však nepáči ani jedno, ani druhé.
13.03.2014 - 15:23:06
03
@stax
Meniť situáciu v štáte je lepšie pokojnou cestou ako násilne.

@lapaloma
Keby sa také niečo, ale v opačnom garde stalo u nás, tak by si na to mal rovnaký názor? Na základe čoho ma kádruješ ako nácka? Keďže sa snažíš legitimizovať prevrat medzi ktorého strojcami sú zastúpení významnou mierou aj pravicoví radikáli, tak by som za extrémistu, alebo prinajmenšom ich podporovateľa považoval skôr ja teba.
13.03.2014 - 15:32:21
00
A iní ľudia zase všade vidia židov, slobodomurárov a pod.

Mne sa však nepáči ani jedno, ani druhé.


Veď to, zdravý rozum sa vytratil. Ľudia sa budú pomaly báť vyjadriť svoj názor aby hneď neboli v nejakej škatuľke. To čo sa pred pár desatročiami zdalo ako zdravý úsudok je dnes považované za nejaký "druh" extrémizmu.
Každý s každým a najlepšie navzájom len aby nešiel proti prúdu....
13.03.2014 - 15:51:53
01
myslis tou pokojnou cestou ked v mraze na pokojny dav striekali vodu z vodnych diel?
13.03.2014 - 15:53:54
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up