konšpiruješ,ale úplne zle ako vždy.Čína si už dávno kúpila polovicu afriky aj s jej surovinami.Vlastnia väčšinu amerických dlhopisov takže ich držia pekne za gule.Sú najväčším americkým veritelom a určite vieš čo by sa stalo keby sa čína rozhodla,že chce,aby jej amerika splatila svoje dlhy.Podiel dolára ako rezervnej meny sa znížil na 60% a postupne stále klesá.Čínsky yuan tvorí už 10% rezerv.rusi začali tento rok raziť zlatý rubel a taktiež sa dohodli s turkami,že väčšinu platieb za tovary bude prebiehať v národných menách a čo si myslíš kam toto všetko smeruje???
01.09.2014 - 16:40:00
00
Smeruje to k ešte silnejšej Číne....
01.09.2014 - 17:07:21
00
Príloha:
ukr1.jpg
ukr1.jpg 237.91 KiB thumb_up0thumb_down



Príloha:
ukr.jpg
ukr.jpg 213.43 KiB thumb_up0thumb_down




jedna mapa z dvoch strán.
01.09.2014 - 18:03:04
00
konšpiruješ,ale úplne zle ako vždy. ...


Jednoducho milé. :)
01.09.2014 - 19:23:22
00
... a určite vieš čo by sa stalo keby sa čína rozhodla,že chce,aby jej amerika splatila svoje dlhy. ...


Nestalo by sa absolútne nič.

... keby sa mohlo "stať", Čína by to už dávno urobila. Zas takí dobráci to nie sú.

Triki - tiež do osobitnej školy politickej, ale nie je to také zlé. O dva ročníky vyššie ako tvoj kolega.
01.09.2014 - 19:29:40
00
konšpiruješ,ale úplne zle ako vždy. ...


Milé. :)
01.09.2014 - 19:36:34
00
hlaven BARONČEK

TREBALO by sa vrátiť asi do nejakej najspodnejšej školy ...a poštudovať ....
najprv rodný jazyk a s ním súvisiacu gramatiku ...
(iba, že by ňou bola ruština)
v tom prípade pardón ... potom by neTREBALO
:-)
a potom dva krát meraj a raz rež (klávesnicu)
ale ešte lepšie by bolo dodržiavať svoje vlastné predsavzatia ...
01.09.2014 - 19:58:07
00
konšpiruješ,ale úplne zle ako vždy.Čína si už dávno kúpila polovicu afriky aj s jej surovinami.Vlastnia väčšinu amerických dlhopisov takže ich držia pekne za gule.Sú najväčším americkým veritelom a určite vieš čo by sa stalo keby sa čína rozhodla,že chce,aby jej amerika splatila svoje dlhy.Podiel dolára ako rezervnej meny sa znížil na 60% a postupne stále klesá.Čínsky yuan tvorí už 10% rezerv.rusi začali tento rok raziť zlatý rubel a taktiež sa dohodli s turkami,že väčšinu platieb za tovary bude prebiehať v národných menách a čo si myslíš kam toto všetko smeruje???


A kde je najvacsie odbytisko cinskeho priemyslu? USA. Su vzajomne zavisli na sebe a v tom je cela sranda... Kam by vyvazali Iphony a milion ton podobnych *****...do Afriky? :D
01.09.2014 - 20:01:31
00
MageZ, však je evidentne jasné, že @triki o fungovaní sveta nemá ani šajnu. On ani netuší ako funguje taký kapitálový trh.

Takže, triki, počúvaj. Kapitálový trh funguje presne tak isto ako hociktorý iný trh. Teraz to poviem veľmi zjednodušene. Je to ako so zemiakmi. Kúpiš lacnejšie a predáš drahšie. Ale kým sú tie zemiaky u teba, musíš sa o ne starať, musíš sa snažiť, aby ich cena neklesla. Tak je to aj so štátnymi dlhopismi USA. Ak ich má Čína nakúpené enormné množstvo, musí sa starať o to, aby sa Amerike dobre darilo a aby tým pádom tie dlhopisy, ktoré má nakúpené mali hodnotu. ROZUMIEŠ?

... keď to nepochopíš, tak ťa v tej osobitnej škole politologickej zaradím do toho istého ročnka ako tvojho kolegu. :)

A s takými ľuďmi sa tu bavíme.

Ešte k baroncekovi, ak by nepochopil príspevok od LL. LL chcel povedať, že sloveso "TREBAŤ" neexistuje. Takže neexistuje ani jeho minulý čas v tretej osobe jednotného čísla - "TREBALO"


Naposledy upravil laco dňa 01.09.2014 - 21:34:22, celkovo upravené 1 krát.

01.09.2014 - 21:29:12
00
Laco mne je úplne jedno kam si koho zaradíš,jedna vec je nemenná a to,že to s usa ide dole vodou už dlhodobo a ani umelé vyvolávanie konfliktov vo svete nezabráni tomu,že amerika bude hrať postupne druhé husle.
01.09.2014 - 21:34:18
00
triki, to, čo ty napíšeš je absolútne irelevantné, vzhľadom na to, že absolútne nerozumieš fungovaniu sveta. Viď môj príspevok vyššie.

... a na veci nemení nič to, že Čína naozaj posilňuje. Ale prečo? Lebo si do svojho komunistického tela nechala transplantovať pre trikiho a spol. ten nenávidený kapitalizmus, ktorí "nenávidia" rovnako či už pravicoví, alebo ľavicoví extrémisti.
01.09.2014 - 21:36:39
00
To čo si ty myslíš ma v podstate moc nezaujíma.Čo sa týka ukr.už viac krát sa potvrdilo čo som predpokladal a to je tak k tebe všetko.
01.09.2014 - 21:43:25
00
Tá druhá veta, čo si napísal, nemá ani hlavu ani pätu. Myslím túto:
...Čo sa týka ukr.už viac krát sa potvrdilo čo som predpokladal a to je tak k tebe všetko.


To ako keby som napísal - Buba z Forresta Gumpa odpustí - napr. toto: "Čo sa týka moderného džezu, už sa viackrát potvrdilo, čo som predpokladal a to je tak ku krevetám všetko."

No nie je to sémantický nezmysel? Podobne ako aj tá tvoja veta z toho tvojho príspevku vyššie.

Skrátka, čím viac tu píšeš, tým viac sa tvoje ďalšie, ešte len budúce príspevky, stávajú nedôveryhodnejšie a nedôveryhodnejšie.


Ešte sa vrátim k tomu tvojmu argumentu - obrazne povedané "ako Číňania držia nenávidené USA za gule tým, že vlastnia enormné množstvo ich dlhopisov". Vraciam sa preto, lebo som si nie istý, či si pochopil, čo som napísal vyššie. Takže ešte jeden veľmi zjednodušený príklad, alebo vlastne skôr taký bonmot:

"Ak dlhuješ banke 10 tisíc a nevieš to splatiť, máš problém. Ak však dlhuješ banke 900 miliónov a nevieš to splatiť, má problém banka."
01.09.2014 - 21:55:26
00
Laco, Laco - zase skusas pozicat rebrik Hajkovi?
01.09.2014 - 22:21:49
00
Keď mňa to tak baví! S tým Hájkom. Nedám si skrátka povedať, aj keď mi kolega telegrafoval "... ale Hájkovi naser." ;)
01.09.2014 - 22:29:57
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up