Sú dve možnosti: buď si nejaký proruský fanatik ktorý prišiel o veľa pádom bývalého režimu. Alebo si za túto "osvetu" platený!
40% tvojich príspevkov je v téme Politika.
28.12.2015 - 19:36:36
01
Tvoje obmedzene videnie sveta vidi iba dve moznosti a obe su nespravne. V tom ti ale ja uz nepomozem.
28.12.2015 - 20:19:13
00
A ked uz mas nejake vyhrady k tomu, co som napisal ... tak este raz ... skus nejake argumenty aby si ma presvedcil, ze nemam pravdu. Vyhanat ludi z diskusie, ak nemas argumenty, sa ti zda ako ... demokraticke?
28.12.2015 - 20:25:45
00
na cloveka a technickym vzdelanim mas uzasne vedomosti z historie :) uprimne ta obdivujem :) a len cakam kedy to rozsiris na velku sloviensku risu :) alebo ako si to hovorili
28.12.2015 - 20:25:53
00
Je úplne jasné, že svet je zložitý a určite nie je čiernobiely, jeho fungovanie stopercentne určite nechápe nikto.

... ale ja by som si z tých dvoch na pohľad rovnakých zápalkových škatuliek aj tak jednoznačne vybral tú americkú.

(podobne ako Jiří Kodet a Bolek Polívka v Pelíškách)
28.12.2015 - 20:33:36
02
lapaloma Ja som niekedy spominal nejaku "velku sloviensku risu"? :-o Hmm ... ked mam odpovedat na kadejake provokacne poznamky, potom to irituje vikina, ze som prilis aktivny v tejto teme. Teba nepoznam, ale ak ta mam hodnotit podla tvojho podpisu, mas moje uznanie.
28.12.2015 - 20:39:18
00
laco Za tu prvu vetu máš u mňa palec hore a do tvojho výberu nemám čo hovoriť. Máš naň plné právo.
28.12.2015 - 20:42:01
00
... život lidský je tak složitý, pane óbrlajtnante, že život člověka je oproti tomu úplný hadr.
28.12.2015 - 20:46:10
03
Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouka aby byl a je, tak ma bejt to co je a nemá bejt to co není, jak tomu v mnoha případech je!
28.12.2015 - 20:49:44
01
MailoKE napísal:
laco Za tu prvu vetu máš u mňa palec hore .


zaujímavé, že keď Ti niekto dá priamu (alebo aj nepriamu) otázku ... vždy sa jej obratne vyhneš ..
(a nestalo sa TO 1 x)
28.12.2015 - 20:52:57
00
MailoKE napísal:
Hmm ... wiki môžeš brať iba ako doplnkový zdroj ... 17. septembra 1939 si ZSSR iba vzalo späť územia, ktoré obsadilo Poľsko v 1920. Takže vlastne žiadne delenie Poľska zo strany ZSSR. Písať o pakte Ribbentrop-Molotov bez súvislosti a udalosti ktoré tomu predchádzali je príliš zjednodušujúce, bez objektívnej výpovednej hodnoty. Ono ani to Poľsko nebolo "baránkom" a v roku 1938 si tiež zabralo časť Těšínska a hornej Oravy http://www.saske.sk/cas/zoznam-rocnikov/2013/3/6048/ . Proste, intrigovalo sa na všetky strany. Treba si preštudovať celé obdobie medzi 1. a 2. sv. vojnou, aby človek získal aký-taký obraz o tom, čo a prečo sa vtedy stalo. Vytiahnuť iba pakt Ribbentrop-Molotov, to naozaj nestačí. Také pakty tu mal vtedy v Európe skoro každý s každým. Aj naši "spojenci" ukázali prakticky v Mníchove, ako mienia dodržiavať dohody. Dňa 10. septembra 1938 Spojené kráľovstvo a Francúzsko (formálne ešte stále spojenec Česko-Slovenska v pakte Malej Dohody) predostreli česko-slovenskej vláde požiadavky vo forme ultimáta (buď im Česko-Slovensko vyhovie a bude pod ochranou západných mocností, alebo západné mocnosti nechajú Česko-Slovensko napospas Nemecku). Vláda Česko-Slovenska požiadavky prijala s tým, že odstúpi územie Sudet, v ktorých žije viac ako 50% Nemcov. Medzitým boli v Česko-Slovensku protesty a vláda bola nútená podať demisiu. Bola vymenovaná nová vláda na čele s gen. Janom Syrovým, ktorá nariadila mobilizáciu a chcela brániť Česko-Slovensko. Očakávala pomoc od Spojeného kráľovstva a Francúzska. A tak by som mohol pokračovať ...


Odpoved uplne mimo pointu. Pointa bola, ze historiu pisu vitazi. A tak sa potom vacsina ludi nasledne uci v skolach verziu vitazov. A bola to reakcia na Tvoj prispevok o roli Slovenskeho statu pocas 2. sv vojny. ZSSR nebola ziadna obet II. sv vojny na ktoru Slovensky stat zautocil, prave naopak, ZSSR bol jeden z agresorov a strojcov najvacsieho vyvrazdovanie v dejinach ludstva (Slovensky stat bol smutnou etapou v nasich dejinach, ale bola to nemecka babka a nie svojbytny stat). Rusky imperialimus je a bol (a bude) realitou. Pakt predsa nebol len o Polsku ale o sfere vplyvu a rozdeleni si slabsich hracov v Europe. Mocnosti su mocnostami prave vdaka podrobovaniu a vyuzivani slabsich, respektive vyuzivaniu svojej silnej pozicie na presadzovani svojich zaujmov.

Este prepisem Tvoje porovavnie do ludskej reci - na jednej strane porusenie dohody o obrane (UK a Francuzsko sa chcelo vyhnut vojne a nechalo CS napospas dianu) a na strane druhej porusenie dohody o neutoceni (ZSSR napriek dohodne ZAUTOCILO na iny stat a vojnu CHCELO). Hmm...

Samozrejme ze mas pravdu ze tie dejny nie su ciernobiele a koniec medzivojnoveho obobia bol mimoriadne komplikovany a prave preto nechapem ako si moze niekto dnes s dnesnym pristupom k informaciam idealizovat Rusko/USA/hocico ine s romantickymi predstavami ze vsetci su zli a len ten jeho favorit je iny a spasitel svetlych zajtrajskov.
28.12.2015 - 21:12:36
00
MageZ Teeeda ... klobuk dole, Goebbels bledne zavistou ... Asi zijem v paralelnom vesmire. Vikino ma pravdu ... nemam tu co hladat.
28.12.2015 - 21:50:01
02
https://en.wikipedia.org/wiki/Gestapo%E2%80%93NKVD_Conferences

kolko Poliakov bolo nasilne odvlecenych do ZSSR? podla zdrojov viac ako milion...
28.12.2015 - 22:01:57
00
Cerstvo vysla... Stoji za to....
http://www.martinus.sk/?uItem=193621
28.12.2015 - 23:58:42
00
... vďaka za tip.

Aj kníhkupci už odlišujú originály od fejkov. " ... a na oficiální prokremelské propagandě nezávislá práce kolektivu ruských autorů ..."

Mali by sa zamerať aj na knižky niektorých slovenských "tiežhistorikov" a preradiť ich "diela" do sekcie fantasy literatúry.

Inak by ma zaujímalo, či niekto čítal "Mitrochinov archív". ... veľmi zaujímavé čítanie.
29.12.2015 - 09:02:02
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up