a bezni ludia su trestani? :D bol niekto trestany za zakazky bez blockov? za uplatky u lekarov a uradnikov a v skolach? takmer kazdy tu *****, od hociakych "majstrov" cez uradnikov az po menezerov, sme tak nauceni a za posledne roky sa to vdaka atmosfere v spolocnosti este zhorsilo...a mladi su vychovavani v duchu ze najvacsia frajerina je zarobit bez prace a odrbat system...
08.03.2016 - 09:52:36
00
Mám kamaráta, čo robí renovácie bytov, v podstate malá firmička. Keď príde na cenovú ponuku, z desiatich záujemcov šesť rovno povie, že to chce "bez DPH", ďalší dvaja to chcú tiež, ale čakajú, že im to ponúkne on a jeden až dvaja sa s tým neondejú a sú ochotní pristúpiť na normálny legálny postup.

Skús sa opýtať majiteľa podobnej firmy vo Švajčiarsku či v Británii...

Tým chcem povedať, že väčšina ľudí si väčšinu ľudí zaslúži, vrátane politikov. Hovoril som s riaditeľom našej nemocnice, ktorý kedysi zoficiálnil "úplatky" lekárom, obrovská časť takého daru pacienta či rodiny išla naozaj tomu lekárovi, ale experiment sa neosvedčil - ľudia mali pocit, že obálka strčená tajne do vrecka doktorovi im zabezpečí lepšie výhody. Choďte sa opýtať ľudí pracujúcich v zdravotníctve v Nemecku, Rakúsku...

Keby voliči trvali na tom, že sa bude zatvárať za korupciu do basy a trvali by na tom, že sa to NEBUDE týkať len politikov, koľko % národa by už mali záznam v trestnom registri?

Problém je v našej kultúre, akceptancii zla, neschopnosti presadiť správne veci do života a začína to výchovou detí rodinou a školou.
08.03.2016 - 10:08:22
02
@Magez Ja osobne môžem čestne prehlásiť že NIKDY som nedal úplatok a nikdy som úplatok ani neprijal a že som mal tú možnosť X krát.Nikdy som si nedal ani len posratý olej v aute meniť bez bločku.Dokonca aj čo sa týka ľudí ktorých som príjmal do zamestnania nikdy som neuprednostnil kamaráta pred odbornosťou niekoho iného.Som za to ,že každý musí začať od seba,ale politici sú verejné osobnosti a musia ísť príkladom...to že sa tu donekonečna budeme tváriť,že ved ked kradnú všetci tak môžu aj politici resp aj opačne to určite nevedie nikam
08.03.2016 - 10:25:37
03
kiez by bolo takych viac :)
08.03.2016 - 10:33:08
00
nuž ako neviem, menili mi riadenie, a pri tej cene si neviem predstaviť platiť ešte dph :) možno keby som zarábal toľko ako sa to traduje o informatikoch alebo o bankároch :) keď už som informatikom v banke ... tak by som nemal problém platiť za bloček
08.03.2016 - 10:47:19
00
OT: Zrovna velke institucie ako banky, poistovne, kde IT nie je core biznis su podla mna pre (motivovaneho) informatika to najhorsie, hovorim z vlastnej skusenosti (Erste Group)...

Inac velky suhlas s Pali65, ked pocujem ludi dristat o tom ako za vsetko mozu ti "hore", rozpravky o dobrom, cestnom lude a zlych, zlodejskych politikoch, neviem ci sa mam smiat alebo plakat. Sladka loz, ktora sa tak dobre pocuva, pohladi na dusi...
A snazit sa statu zaplatit co najmenej kedy sa len da, to je este to najmensie zlo, podla mna skor nasledok situacie ako pricina.
08.03.2016 - 11:44:25
00
Hmm ... nechapem, preco ta obhajoba politikov ... "ze ved su ako bezni ludia" ... Nie, nie su! Maju na to imunitu a temer neobmedzene moznosti.
Zabezpecoval som pre nasu bytovku rekonstrukciu strechy a nerobilo mi problem odmietnut firmu, co mi nukala uplatok, ked bude ona realizovat opravu. Tiez sa snazim v zivote setrit, ale nie tak, aby som tym mojim setrenim odrbaval niekoho ineho.
A prave ludia v politike by mali ist ostatnym prikladom. Ked budu oni korumpovat vo velkom, nebude beznym ludom robit problem korumpovat v malom. Preto si myslim, ze pre politikov by mala byt nulova tolerancia.
To ako reakcia na MageZ a Pali65.
08.03.2016 - 15:05:34
00
politici nemaju ziadnu imunitu, jedine na vyroky prednesene v NR
08.03.2016 - 15:08:39
00
OK ... nepresne som sa vyjadril. Nenesu ziadnu zodpovednost za to, co "povystrajaju" pocas vykonu svojej funkcie.
08.03.2016 - 15:12:07
00
to mas pravdu, bohuzial...
08.03.2016 - 15:19:10
00
blbe je to, ze niekto uz ten uplatok ponukal. :/ a zdalo sa mu to zrejme "normalne" :(

politici su postihnutelni rovnakymi zakonmi ako ostatni obcania...aka je realita v nasom sudnom systeme je zrejme dostatocne znama :D
08.03.2016 - 15:24:02
00
Tu sa nejedná o "obhajobu" politikov. Tu sa len objasňuje, že v našej kultúre je vo všetkých úrovniach priveľká tolerancia korupcie, v tomto sme ako keby "Balkán", alebo rovno "Ázia". Tu je potrebné zmeniť vzory pre mládež, snažiť sa zvyšovať zodpovednosť obyvateľstva a robiť osvetu. Ak voliči budú menej ochotní zúčastňovať sa korupcie, budú ju aj menej tolerovať. No a zároveň treba znižovať daňovú a odvodovú záťaž, aby bola menšia motivácia odrbávať.
08.03.2016 - 15:35:38
01
Summit EÚ-Turecko prerušili, Orbán totiž vetoval návrh na presun migrantov
prečo ? pre toto
https://www.youtube.com/watch?v=BUJIm6pgLBE

a potom sa divíme že do popredia sa tlačia národnostne strany. Ludia sa boja ale nie tých strán.
08.03.2016 - 15:58:35
00
tak Turecko ako teroristický štát ,ale podla Kisku ostrov stability včera krásne vidieral celú európu a tlačil na permanentné kvóty.Takže nie,že kvóty nebudú len sa to na chvílu odložilo.
Turkov treba uzemniť a nie si ich kupovať.
08.03.2016 - 16:03:17
00
veď mládež má svoje vzory,veksláka a jeho mafiánsku štetku.A ešte povie,že tu chce byť 20 rokov,okotko.

http://komentare.sme.sk/c/20112348/za-rodinou-sa-skryvaju-aj-dalsi-znami.html

len neviem prečo to Nichlson nezverejnil pred volbami.Asi nechcel poškodiť svoju bývalú pani manželku.
08.03.2016 - 16:12:51
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up