a hlavne firma,ktora ich zastresuje je jedna z najlepsich firiem na trhu rpishop.cz , ta firma ma take portfolio a support ze dovi, so ziadnou inou firmou som sa za dlhe roky nestretol,akym funugju oni,sa mi niekedy zda,ze funguju 24/7, objednas a na druhy den to mas doma
23.12.2020 - 09:31:34
01
Dobré vedieť, chystám sa u nich objednávať RPi 400 hneď, ako bude dostupné s international klávesnicou.
23.12.2020 - 09:33:17
00
canopus: tolko peknych hraciek .. az mi je skoro luto, ze ma bavia ine :D
23.12.2020 - 09:35:38
00
tu firmu rpishop riadia fakt sikovni ludia,ktorym na zakaznikovi zalezi, vcera par minutovy support s tetuskou, nezdal sa mi jeden odroid, tak ze ho mam vratit naspat na ich naklady cez zasielkovnu, nemaju s tym problem.......
bedo to chcem objednat pre deti do detskeho domova kvoli tomu distancnemu ucenu,ci ako sa to vola.....sikovna vecicka inac
23.12.2020 - 10:04:36
00
canopus napísal:
prd Ti staci REZEŇ s integralkou, poriadne UHD/4K by to nezozuvalo ;)

Uz mi konecne vysvetlis, co si pod "poriadnym UHD/4K" predstavujes? Lebo pokial zoberiem hlavnu funkciu HTPC, co je "home theatre", resp. playback, tak ti UHD/4K s prehladom spracuje akekolvek moderne IGP. Jediny problem moze byt prehravanie 4K BD, resp. jeho DRM, ktore vyzaduje Intel Kaby Lake alebo novsi, ale aj tu ti staci IGP.
23.12.2020 - 10:33:18
01
canopus ahaaa odroid je HW. Stale som si myslel, ze to je SW. Male zlate :) parada.

Co sa poriadneho 4K tyka. Max co som zatial na tom daval bolo 2h BDRip cca 20GB film. Nemam dobry audio system, cize co sa spracovania zvuku tyka, tak neviem nic viac povedat. Video slo velmi pekne. Aj ked ja nie som vobec narocny divak.

Jedine co som si vsimol, tak AMD sa nekamarati s nejakym kodekom vo VLC a objavuju sa mi take velmi nepatrne sekania v prehravani. Iny prehravac to vyriesil.
23.12.2020 - 11:27:19
00
110mat110, ak je k dispozicii AVR, tak zvuk netreba riesit vobec, jednoducho ho pustis dalej cez HDMI (passthrough) a dekoduje ho az AVR. Doba dedikovanych grafickych a zvukovych kariet na prehravanie AV skoncila asi pred 15 rokmi.
23.12.2020 - 11:35:23
00
clxno1 on to uz povedal par stran dozadu tulenikovi. Bolo to nieco na sposob ako lto s jeho "enterprise grade" uschovou dat...
23.12.2020 - 11:37:58
01
stanos4 dakujem,ludia maju problem citat asi,ale uz som na to zvyknuty
clxno1 prezrad,ze ty si iba taky pasivny uzivatel,lebo ked toto citaju teh guys,tak sa iba smeju...... 99% userov na SVK pouziva stale AVI a narkozu,hnojku
ale pohoda, pred 15timi rokmi skoncila edidacia? no to su mi sakra novinky? ked som 1x zbehol do bis audia do BB,tak nikto v tej dobe ani len netusil o nejakej edidacii AVRiek,HTPC,GPU streamingu a to sa pisal rok cca 2007-2008? prave to boli zaciatky,ked nikto o tom nic nevedel, az maadshi s jeho madVRkom,AVS ppl,iba par ludi, lebo ani v dnesnej dobe si nikto nekupuje AVR za 1000-3000€ aby pozeral/pocuval Atmos,lebo na to musis mat poriadny ekosystem, hlavne zdroje,poriadny internet,TV/projektor atd. a hlavne dobry HW, az 3xxx,RNDA2 toto prelamuje
navyse stale posielam audio skrz GPU do AVRka, tak to teda skoncilo? tie metadata musis nejako poslat

to je stale dokolecka ta ista otazka: pride zakaznik do obchodu a chce TV
a toto nech citaju obchodnici: jeho otazka by mala prva zniet:
1.strop cenovy
2.pozerate TV vacsinou den a ci noc?
3.pozerate filmy/serialy alebo iba satelit/IPTV
4.sport?
atd atd atd a z toho ma obchodnik vybrat IPS/VA/OLED
a toto je to iste,ze preco stale pouzivam htpc, lebo mi to pride ako najlepsi system na pozeranie, viem,ze existuje shield,ale ja som nurac obecny,stale nuram
23.12.2020 - 17:18:48
00
Som ti stupil na otlak? Citat asi nevies ty, lebo hned na zaciatku pisem, ze tak ako drviva vacsina ludi, co HTPC maju (skor mali, kedze dnes uz je to tak trochu prezitok), tak ho pouzivaju na playback. Kto robi editaciu AV na HTPC, tak ocividne vobec nepochopil, na co je HTPC primarne urcene.

PS: Netusim, co je narkoza a hnojka.
23.12.2020 - 17:30:48
00
Ako mozem ja a moje deti pozerat serialy/rozpravky na hd ready televizore bez externej audiosupravy. Az mi nas je luto. A to pozerame ci z naska alebo netflixu a furt to funguje. Dokonca aj telku tam pozerame.
23.12.2020 - 18:47:27
01
Ja neviem co je HTPC , AVR ani RNDA2 :lol: .. ale viem co je BB :rofl: :angel:

lapaloma: ale dufam,ze aspon kable k reprakom mas min. za 500e :!:
23.12.2020 - 18:48:14
00
Jakym reprakom? Mne hra len telka. A k reprakom k mikrovezi v kuchyni mam enem tenke kabliky
23.12.2020 - 18:55:06
00
pockaj, myslis v lepsom pripade netflix na 15" ntb displayi? (ale aspon je to ips s dobrymi, aj ked pre canopusa iste vygrcanymi, farbami :D ). A to radsej ani nevravim ze tie repraciky notebookove sa mi zda ze posledny rok maju tak polovicnu maximalnu hlasitost ako mali kedysi :D
23.12.2020 - 20:31:59
00
stanos4 sam mam ips monitor nakalibrovany..... niekto preferuje ips,niekto va a niekto uz oled...... a je mi to sumafuk, 99% pozera grchnoje na telkach....... poriadne zdroje ma par ludi iba
slovensko je taka diera pre ostatny svet,pre ktorych sa vyrabaju premiove veci,ze az
par ludi si moze dovolit a ostatni nech si pozeraju 3pixelove sracky v avi este aj teraz
howgh
clxno1aky otlak? len davam veci na pravu mieru.........
23.12.2020 - 21:41:11
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up