http://the.mtbiker.sk/index.php?modul=b ... 1189674121
tak co? chystate sa kupovat vestu? mne to pripada ako jednak dobry napad pre ,,cyklistov,, ktorych by som skor nazval ludmi na bicykli ako cyklistami a idu na bicykli len ked musia. Ale zas myslim ze vacsina nas - sportujucich cyklistov ma na obleceni dostatok reflexnyh pasikov a k tomu svetla. Len dostat pokutu kvoli takej somarine... Co si o tom myslite?
15.09.2007 - 13:46:43
00
keby sa vyrabala z nejakeho funkceho materialu tak nemam problem.predsa ide o moju bezpecnost.
15.09.2007 - 13:49:14
00
no sak prave. ale ked sa pozries na tie co dostat v obchode... :roll: keby sa robili nejake upravene aj strihom na bike tak by to bolo lepsie
15.09.2007 - 13:51:34
00
no tak to mam stastie,taketo nieco sa mi podarilo zohnat...material perfektny,proti vetru,dazd asi dlho nevydrzi,ale aspon daco.

Prílohy:

IMG_3889.JPG
IMG_3889.JPG 174.33 KiB thumb_up0thumb_down

15.09.2007 - 15:27:06
00
a zadna strana

Prílohy:

IMG_3890.JPG
IMG_3890.JPG 227.07 KiB thumb_up0thumb_down

15.09.2007 - 15:27:41
00
warzone, cim dalej, tym vacsie prekvapenie :shock: :lol: nevlastnis nejaky velkosklad, alebo aspon obchod :wink: :)
15.09.2007 - 15:30:41
00
warzone, cim dalej, tym vacsie prekvapenie :shock: :lol: nevlastnis nejaky velkosklad, alebo aspon obchod :wink: :)

heh...ee iba som na to natrafil,bolo to za par eur,tak som to zobral :wink:
15.09.2007 - 15:32:12
00
Hrúúúza...
Hrúza nielen to, že na dres si budem musieť ešte niečo navliecť, ale hrúza aj to prevedenie, čo ukázal Warzone. Najskôr ma auto zostrelí zozadu a práve to, čo má najbližšie a je najnižšie položené (spodná časť chrbta), nie je reflexné.
Mal by stačiť dres s reflexnými vreckami.
15.09.2007 - 20:57:59
00
no podla mna nieje az tak hrozna,aj tak mam vacsinou na tej chrbtovej casti batoztek...ale samozreme uplne by stacilo keby boli povinne nejake reflexne prvky,ked bude kazdy v takej istej veste tak to bude pekne na hlavu... :roll:
15.09.2007 - 21:37:55
00
Ročne zomrie na slovenských cestách vyše štyridsať cyklistov. Ochrániť ich majú pripravované zmeny zákona. Povinná má byť okrem prilby aj reflexná vesta.
Cyklisti budú musieť dodržiavať rad nových príkazov, ak parlament schváli nový zákon o premávke na pozemných komunikáciách, ktorý navrhuje ministerstvo vnútra. Povinné majú byť prilby mimo obce, pre deti i v nej. Za zníženej viditeľnosti bude nutné obliecť si reflexnú vestu. O cyklotrasy sa budú cyklisti deliť s korčuliarmi či lyžiarmi.

Ano, mozno rocne zomrie vyse 40 cyklistov, z toho je ale 35 "cyklistov" ozranci, ktori idu po dedine na 50 rocnom biku vecer z krcmy, po strede vozovky. Tych by som ja nenazyval CYKLISTAMI....cyklista sa na ceste sprava trochu inak. Zvysni 5-ti su ti, ktorych sejme nejaky debil, ci chcu ci nie, a tym vo vacsine pripadov nepomoze ani svetlo ani reflexna vesta. Proste ho nejaky debil zachyti, a je to....Ked mas v zadu dobre svetlo, urcite je to v noci viditelnejsie a navyse aj z vacsiej dialky ako reflexna vesta. Hoci je pravda ze ak mas na sebe kriklavu farbu, je pravdepodobnejsie ze si ta vodic vsimne. A prilby? :D Akoze aj ja si myslim ze by mali byt povinne, ale zoberme si, ak v dedine zrazi nejaky tupec cyklistu, hoci pojde len 50-tkou (co ide malokto), tak toho cyklistu prilba nezachrani. Iba ak by teraz kazdy mal nosit integraly. A aj tak to nepomoze. Teraz budu podla niekoho ozrati dedkovia nosit prilby a reflexne vesty? je to smiesne...a takeho ani policajti nezastavia lebo nebudu mat chut bavit sa s ozranom...
nerad jazdim po ceste, lebo niektori vodici okolo teba prejdu na 10 cm vzdialenost a to ma vie nasrat. aj hoci presuvanie sa v meste je boj o zivot, treba byt ostrazity...ja mam na biku aspon zadnu odrazku, ale buduci tyzden si idem kupit dozadu a aj do predu svetlo, hoci po tme velmi nezvyknem jazdit, ale teraz sa zacne skor stmievat a navyse, nikdy neviem kedy sa mi to moze zist. vzdy to treba nosit aspon vo vaku a ked sa zacne stmievat, nahodit to.
16.09.2007 - 00:20:18
00
Ak ten zákon bude schválený,tak nás obchodníci zahádžu vestami,dresmi,bundami.Možno budú aj blikajúce :D
Videli ste ten film "Zaklínač koní" s Robom Redforďákom?Tam naňho aj na koňa navešeli kopec lediek,takže v tme bola vidieť presná silueta jazdca aj koňa.Možno tam spejeme :D
16.09.2007 - 08:58:03
00
Ak ten zákon bude schválený,tak nás obchodníci zahádžu vestami,dresmi,bundami.Možno budú aj blikajúce :D
Videli ste ten film "Zaklínač koní" s Robom Redforďákom?Tam naňho aj na koňa navešeli kopec lediek,takže v tme bola vidieť presná silueta jazdca aj koňa.Možno tam spejeme :D

to nebol zaklinac koni ale polnocny kowboy :D
16.09.2007 - 09:06:33
00
Polnočný kowboy nebol s Dustinom Hoffmanom :?:
16.09.2007 - 10:16:46
00
Ročne zomrie na slovenských cestách vyše štyridsať cyklistov.


tak ak zomrie 30 opitých tak tých zvyšných 5 zrazí opitý šofér. to je konštatovanie. a nejaké tie babky čo idú z kostola ešte po strede roztrasene.

ja mám vak ktorý je vzadu s reflexnou nášivkou tak nevidím dôvod aby som nosil ešte aj vestu. skrátka na biku môžem nosiť X vecí a budem svietiť ale nariadiť priamo vestu je podľa mňa somarina. skôr by som zaviedol nejaký reflexný prvok.

Inak aj tie pásky čo mali dávať v školách a kostoloch.. aké bolo okolo toho haló a nakoniec nič z toho. iba propaganda nakoľko som u nás v okrese nikoho s tým nevidel ani to nikto nedával lebo by som o tom vedel. skrátka sa na slovensku viac buzeruje ako myslí..
16.09.2007 - 10:31:24
00
Billes: no myslim ze prilby su bez debaty.je doost velky rozdiel pri zrazke a naslednom pade ci mas alebo nemas prilbu. integraly? to som celkom nepochopil. sak normalnu prilbu mas na to aby ti ochranila mozgovu cast lebky a zamedzila otrasu mozgu. to ze si zranis aj tvarovu cast moze byt neprijemne ale vacsinou nie az tak zivot ohrozujuce. a tykalo sa to aj tak jazdy mimo obec ( teda okrem deti) takze ziadne ze dedko iduci z potravin musi mat prilbu. toto je podla mna celkom rozumny krok.
len tie vesty su o nicom. ak mam kupovat tie smetiarske a doma to presivat aby som s tym nelietal ako batman... :roll: by som z toho najradsej zobral len tie reflexne pasiky a dal to nejak na seba suchym zipsom ako opasok alebo aj na nohy a tak. inak nevideli ste niekde predavat tu reflexnu foliu? ja som to zatial v obchode nenasiel.
16.09.2007 - 11:08:04
00
keyboard_arrow_up