Ja som s tym nezacal ja len pokracujem. Rozvinutej debate :)


Naposledy upravil misopetrovic dňa 27.01.2018 - 15:54:36, celkovo upravené 1 krát.

27.01.2018 - 14:30:13
00
Miso... Rozvynuta :tmi:
27.01.2018 - 15:05:10
00
Minikin vdaka.tak uz chapem ten lavy spetak. Miso rozvijej se poupatko...
27.01.2018 - 15:06:11
01
čerstvá skúsenosť z dneška. Vychádzam s osobákom z firmy. Odbáčam do prava,čiže dávam prednosť vozidlám z ľavej strany. Je to troška skomplikované tým,že mám rozhľad na asi len 80 m. Nakoľko sa však miesto nachádza v obci,býva problém s ponáhlačmi len raz za uhorský rok.

Pripájam sa teda na cestu a zrovna v tomto momentu,kedy sa už nedá zastaviť,vidím,že z ľavej strany ide auto. Nakoľko ide odhadom predpisovo,prípadne ešte menej,ani tomu nejak nevenujem pozornosť a normálne radím 1,2,3... úplne normálny odpich,na možno polovičný výkon auta,lebo veď studený motor atd...

To že sa mi nalepil na kufor a začal ma vyblikávať ma nasralo. Nespravil som doteraz nič zlé predsa. Nezvládol som situáciu - uznávam a zabrzdil som na ceste. Týpek začína trúbiť a trúbi asi ďalších 10 sekúnd. Vystupujem z auta,on zostáva sedieť. Vyčítavé pohľady,zopár prekvapivo vcelku nie vulgárnych viet. Snažím sa mu vysvetliť,že v momente môjho odbočovania som ho zahliadol na poslednú chvíľu a nedalo sa s tým už nič robiť a tak isto nezrýchlim tak rýchlo ako by sme obaja chceli a navyše ja ani nie som ochotný podriadiť sa somárovi ktorý ma vyblikuje za niečo za čo nemôžem..

Nepochopil ma,odišiel. Vcelku som rád,že sa to odohralo bez väčších emócii.

Záver? Narazil tupec na tupca. Jednoznačne nemal dávať najavo jeho flustráciu za to,že príde do cieľa o cca 7 sekúnd neskôr , navyše na ceste sú predsa rôzne prekážky ,trebárs aj starý čmudiaci traktor čo ide 15km/hod.

No a ja som sa mal skúsiť byť rýchlejší,vysporiadať sa s jeho kritikou a hlavne neriešiť to brzdami.
29.01.2018 - 16:48:06
04
:y: Urobil si velmi dobre. Mohol si nezastavit a potom to rozoberat... Samozrejme mohol to byt ovela vacsi kreten, alebo aj presny opak. Ale chlapsky si to vyriesil
29.01.2018 - 17:09:02
00
Ked islo predpisovo dokonva este menej kolko si isiel na tej 3jke ak ides pomaly obmedzujes teda toho za tebou ktory ide predpisovou rychlostou.no ale kedze je vsetko prepchate autami bude len pribudat takych situacii.lebo kazdy chce mat auto pre seba 90percent aut vezie jednu osobu.sme otroci plechoviek...co uz.
29.01.2018 - 17:16:14
00
Ked ma niekto namiesto mozgu svalovinu

https://m.youtube.com/watch?v=5i3aPY7BGKI
29.01.2018 - 17:19:04
00
Motorkár vybrzďovač - čerešnička. :-D
29.01.2018 - 17:42:38
03
Nevazi si vlastny zivot, tupec :tmi:
29.01.2018 - 17:44:30
00
stanlee len stale nechapem preco blikal ??? Vsak tvrdis, ze bol dalej a siel pomaly.....dnesne auta zrychlia na 50-ku sup sup, tam nie je dovod blikat. Denne sa mi desiatky aut vrubu predo mna a neblikam. Vidim ze zrychluje, tak maximalne uberiem plyn a pohoda. V dnesnej dobe je vela aut, musime sa navzajom pustat, tolerovať....inac to nepôjde
29.01.2018 - 18:32:01
01
k tomu ma napadla ta znama reklama
29.01.2018 - 18:52:13
01
Fyziku neoklames hh...vaha je vaha trakcia tiez el.a nemas tam bike vs ebike battle?
29.01.2018 - 19:21:27
00
stanlee napísal:
čerstvá skúsenosť z dneška. Vychádzam s osobákom z firmy. Odbáčam do prava,čiže dávam prednosť vozidlám z ľavej strany. Je to troška skomplikované tým,že mám rozhľad na asi len 80 m. Nakoľko sa však miesto nachádza v obci,býva problém s ponáhlačmi len raz za uhorský rok.

Pripájam sa teda na cestu a zrovna v tomto momentu,kedy sa už nedá zastaviť,vidím,že z ľavej strany ide auto. Nakoľko ide odhadom predpisovo,prípadne ešte menej,ani tomu nejak nevenujem pozornosť a normálne radím 1,2,3... úplne normálny odpich,na možno polovičný výkon auta,lebo veď studený motor atd...

To že sa mi nalepil na kufor a začal ma vyblikávať ma nasralo. Nespravil som doteraz nič zlé predsa. Nezvládol som situáciu - uznávam a zabrzdil som na ceste. Týpek začína trúbiť a trúbi asi ďalších 10 sekúnd. Vystupujem z auta,on zostáva sedieť. Vyčítavé pohľady,zopár prekvapivo vcelku nie vulgárnych viet. Snažím sa mu vysvetliť,že v momente môjho odbočovania som ho zahliadol na poslednú chvíľu a nedalo sa s tým už nič robiť a tak isto nezrýchlim tak rýchlo ako by sme obaja chceli a navyše ja ani nie som ochotný podriadiť sa somárovi ktorý ma vyblikuje za niečo za čo nemôžem..

Nepochopil ma,odišiel. Vcelku som rád,že sa to odohralo bez väčších emócii.

Záver? Narazil tupec na tupca. Jednoznačne nemal dávať najavo jeho flustráciu za to,že príde do cieľa o cca 7 sekúnd neskôr , navyše na ceste sú predsa rôzne prekážky ,trebárs aj starý čmudiaci traktor čo ide 15km/hod.

No a ja som sa mal skúsiť byť rýchlejší,vysporiadať sa s jeho kritikou a hlavne neriešiť to brzdami.



Fúúha chlape, skús si poriadne pozrieť, čo si napísal a tiež zákon:

§ 21
Vchádzanie na cestu
(1) Pri vchádzaní na cestu z miesta mimo cesty, z poľnej cesty, z lesnej cesty, z cestičky pre cyklistov, z obytnej zóny alebo z pešej zóny vodič je povinný dať prednosť v jazde vozidlu idúcemu po ceste.
(2) Ak to vyžadujú okolnosti, najmä nedostatočný rozhľad, vodič je povinný zaistiť bezpečný vjazd na cestu pomocou spôsobilej a náležite poučenej osoby.

Na účely tohto zákona sa rozumie dať prednosť v jazde povinnosť účastníka cestnej premávky počínať si tak, aby ten, kto má prednosť v jazde, nemusel náhle zmeniť smer alebo rýchlosť jazdy.

Je super, že vieš, že si spravil blbosť. Ale zbytočne sa snažíš hodiť to aj na "okolnosti". Nie, zákon hovorí jasne a ty si ho porušil. Keby ti vlezie do kufra, si vinník ty a žiadny zlý rozhľad, uhorský rok, studený motor či hypotetický starý traktor ti ako výhovorka nepomôže!

Že sa na teba nalepil mi potom vychádza skôr tak, že si sa nalepil ty pred neho... Že blikal - to "pochybil" samozrejme on. Pochybil v úvodzovkách preto, lebo nemal inú možnosť ako ti nežne naznačiť, že si ho obmedzil. Mohol ťa aj rovno agresívne a nebezpečne vytrúbiť. Alebo mohol dupnúť na brzdy a ty by si sa nikdy nedozvedel, že si pri vychádzaní na cestu porušil zákon...
V podstate jedinú legálnu možnosť má takú, že pôjde na políciu a podá na teba oznámenie. Čo v tomto prípade asi nie je ideálne, nemyslíš?

No a čo sa týka toho zabrzdenia, neviem ako to vyzeralo, ale opäť asi dosť nebezpečné z tvojej strany a znie to ako ďalšie porušenie zákona (ak si nedal smerovku, ak si ho tým obmedzil a ohrozil atď...).
Obaja však máte veľké plus za to, že ste si to vyrozprávali bez potýčky a slovného či fyzického ataku. Len pozor na to, ako a s kým sa pôjdeš rozprávať nabudúce, pretože "lidé jsou různí, povětšinou hovada" a nemusí to dopadnúť tak dobre.

PS: ja osobne keď spravím napríklad takúto istú blbosť, v duchu či nahlas/gestom sa ospravedlním a snažím sa "odčiniť" tým, že nezavadziam a zrýchlim.
29.01.2018 - 20:55:21
00
cokupit pred nedavnom su tu cital aj to, ze kvoli "nemoznosti" pripojit sa z vedlajsej je povolene obmedzenie vodica na hlavnej ceste tymto manevrom. Ale snad sa ku tomu vyjadri ten, co to postol, ci je to niekde legislativne zachytene, neze tu budem placat 2 cez 3...
29.01.2018 - 21:02:27
01
Cokupit
Uvádzaš to priamo v znení toho zákona.
"ten, kto má prednosť v jazde, nemusel náhle zmeniť smer alebo rýchlosť jazdy."
Ten šofér ak šiel predpisovo 50km/h mal čas cca 4-5s na reakciu. Predpokladám, že je to dostatočný čas. Podľa mňa chcel iba neprimerane dať najavo svoju nespokojnosť, že musel prerušiť svoju plynulú jazdu.
29.01.2018 - 21:15:57
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up