teraz sa o tom hovorilo, že únia bude rokovať o tom aby sa to začalo montovať do všetkých nových áut, podobne ako ABS teraz..
05.02.2018 - 13:47:48
01
cize o 20 rokov jazdenky z DE na nasom trhu :-D
05.02.2018 - 13:50:16
01
exot napísal:
Dnes som na vlastne oči videl, ako otec neustrážil chlapca, ten vybehol spoza zaparkovaného auta rovno pred prechádzajúce auto. Oddnes už nepoviem na ženy šoférky zlé slovo (ako som zvykol). Táto totiž stihla zaflekovať, chlapec spadol pod pred autom, neviem, či ho jemne ťukla, ale celkovo vyzeral v poriadku. Keby čumela do mobilu, ako to niekedy zvykneme, tak by bolo po chlapcovi.


... tlieskam :clap: , to sa fakt stalo ? A v GB ? neverím ...
05.02.2018 - 14:02:16
01
Mne sa nedávno stalo, že som pred križovatkou púšťal chodcov cez prechod, potom jednotka, rozbeh a ... Krížom (diagonálne) cez križovatku uteká ozlomkrky malé decko, za ním v polovici pruhu jeho matka s telefónom na uchu. Zabrzdil som meter od decka, vtedy som si všimol, že obaja išli k autu, kde ich čakal otec. Mamička asi dostala poriadne “kvapky” a mne sa gestom ospravedlňoval aj za ňu. Nepoznáš dňa, ani hodiny, kua.
05.02.2018 - 14:38:44
01
Moja manzelka tak isla prebehnut cez cestu aj so synom, za mnou...skoro rovno pod auto. Tyzden bola ticha domacnost :D
05.02.2018 - 15:55:57
02
Som si pozrel situaciu z dnesneho rana.. Co myslite, keby som tu pani presiel, bol by som vinny v ociach policie, alebo nie? Kamerka ma skoro 10 rokov, ale situacia sa da rozoznat.
07.02.2018 - 17:46:06
00
ides po zlej strane
(joke)
07.02.2018 - 17:51:32
06
no neviem asi tam prechod nebol. ale keby si aj nabral tu tetu a bola by pritom policia asi by si radsje predal auto ako platit potom tu poistku. alebo?
07.02.2018 - 17:52:16
00
petrik, plechy by som neriesil, keby tam lezala s dolamanymi nohami. Len premyslam, ci v takomto pripade mozu policajti robit soferovi problemy.
07.02.2018 - 18:10:29
00
exot slovák sa nezaprie "*****" :lol: ale tak aspoň sa babička ospravedlnila (doplo jej že tam asi nemala čo robiť)
07.02.2018 - 18:56:14
01
Prechod tam nie je vyznačený, ale je to za hranicou križovatky v mieste, kde cestu križuje pomyselné pokračovanie chodníka a logicky tam možno očakávať chodca. V niektorých krajinách býva vo vyhláškach uvedené, že na takých miestach je vodič povinný dbať na zvýšenú pozornosť a ohľaduplnosť, ale či to je tak aj v UK, to neviem povedať. Určite je to poučný incident, lebo tá babka na tom mieste až takým veľkým prekvapením nie je.
07.02.2018 - 19:25:05
01
Akože nechápem. Jedna vec neni prechod a tetka nemá moc pudu sebazáchovy. Druhá vec je, že treba aj predvídať. ***** poriadne predvídať... Lebo sa dostaneš do problémov raz dva...

Napr včera. Bol som vonku z auta. Predomnou šofér vyšiel a hovorí cuvni, idem sa otočiť. Pozrel som dozadu nič. Sadnem do auta spataky nič, spiatocka a náraz. Pán mal smolu že stál v mŕtvom uhle tam kam zrkadlo nevidí. Presne za návesom. Ale vinu si uznávam, nabudúce si zabezpečím priestor. Na druhej strane, ja som mohol chodiť okolo kamióna a pri nasadani len dúfať že nikto sa nenalepi. Ale nedopadlo to ani zle. Auto (toho pána) je služobné, ešte k tomu v lízingu no tak sa to vyrieši (pre neho) celkom hladko. Keby som mu necuvol on má problém. Keď som mu cúvol mám problém ja+ niekto. Zle zle na cestách.

Nikdy sa neponáhľajte, nikam, nič nestojí za tie problémy... Oči na stopkách! Bike forever.
09.02.2018 - 08:20:27
00
corsair presne ako pises, kazdy sofer by si to mal napisat na pristrojovu dosku.
"Nikdy sa neponáhľajte, nikam, nič nestojí za tie problémy... Oči na stopkách!"

Mam otazku, nebolo by lepsie vybavit velke auta cuvacou kamerou? Niektori si to objednavaju z Ali a pod.
09.02.2018 - 08:25:53
00
RTB, ja sa často čudujem, že tie veľké náklaďáky nemajú kamery, alebo parkovacie senzory. Ja už by som ani osobák bez senzorov vzadu nechcel. Ľudia sú ako ovce, nepredvídajú, kedykoľvek skočia za cúvajúce auto. Hehe, raz mi strom skočil za auto, keď som v daždi cúval. Vravím si, čo pípaš, šak tam nič nie je. A drb... :) Ale škoda bola našťastie nulová.
09.02.2018 - 14:48:49
00
ja budem kupovať auto o 75cm kratšie ako to na ktorom aktuálne jazdím... momentálne bez senzorov..nové bude so senzormi.... áno s tým malým sa bude parkovať super (pri testovačke som sa z toho úplne vytešoval)...ale tie senzory sú predsa taká poistka :)
09.02.2018 - 15:33:46
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up